Emberképzés ​papagájokhoz 1 csillagozás

Bíró Bálint: Emberképzés papagájokhoz

Mindannyian láthattunk már bébi papagájokat a kisállatkereskedésekben, az állatkertekben, vagy éppen a tenyésztőnél.
Ezek az átkozottul imádni és ennivaló, elesett kis teremtmények mindig mgukra vonják a figyelmünket, és megdobogtatják a szívünket.
Számos cikket olvastunk már intelligenciájukról és képességükről, melynek segítségével nyelvünkön tudnak velünk kommunikálni.
Mindannyian tudjuk, milyen lélegzetelállítóan szépek, mikor már teljes tollazatukban pompáznak. De vajon mennyien vagyunk tisztában azzal, hogy azok a százezrek, amiket ezekre az elbűvölő állatokra költünk, esetleg csak pocsékolás?

Ez a könyv az igazi egyenes beszéd a papagájokról. Megismered belőle madarad viselkedését, és nem lesz előtted több titok vele kapcsolatban.

Könyvműhely, Miskolc, 2011

Niederkirchner>!
Bíró Bálint: Emberképzés papagájokhoz

Nagyon vártam már ezt a könyvet a tartalma miatt. HÁT… Az elején majdnem elbőgtem magam és depressziós lettem, aztán lelkiismeret furdalásom lett amiatt, hogy papagájokat tartok, és sok dologgal csak akkor szembesülök, miután már a nyakamban van 2 tollas barátom. Nem kerülgeti a forró kását az biztos. Nagyon informatív és kötelezővé tenném annak aki nem csak papagájt hanem bármilyen más állatot tart.

A könyv végére szerencsére kirajzolódik, hogy lehet őket normálisan is tartani de készüljön fel mindenki aki hasonlóan lusta mint én!

„A tudomány emlékeztet arra, hogy a személyes véleményünk nem az egyetlen pszichológia, amire szükségünk van.”

„A következmény mindig válasz a madár számára, hogy percről-percre alkalmazkodni tudjon a környezetéhez, és a mi viselkedésünkhöz. Minden viselkedés következménye annak motivációjává válik.”