Biró Annamária (szerk.) · Boka László (szerk.)

Értelmiségi ​karriertörténetek, kapcsolathálók, írócsoportosulások 2. 0 csillagozás

Biró Annamária – Boka László (szerk.): Értelmiségi karriertörténetek, kapcsolathálók, írócsoportosulások 2.

2015. szeptember 10–11-én zajlott le Nagyváradon, a Partiumi Keresztény Egyetem Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi tanszékének szervezésében az az interdiszciplináris konferencia, melynek válogatott, szerkesztett anyagát tartja kezében az olvasó.A két évvel korábban útjára indított tudományos konferenciasorozat – amely reményeink szerint 2017-ben folytatódik ismét – hézagpótló szerepet kíván betölteni a hazai irodalomtörténeti és kultúratudományi vizsgálódások keretein belül az értelmiség-kutatás mindezidáig feltáratlan, ámde nagyon is összetett, történeti, elméleti és szociológiai kereteket egyaránt igénylő folyamataiban. Kötetünk – a konferenciákhoz igazodva, s az első, hasonló című kötet visszhangján, sikerén is felbuzdulva –, közel 25 előadó tanulmányát nyújtja e témában, a „második felvonás” legjavának eredményeit tehát, eltérő korszakokra, egyénekre és csoportosulásokra, valamint kapcsolati hálókra összpontosító kutatások mentén.

Partium / reciti, Nagyvárad - Budapest, 2016