Ma ​elmegyünk a gyerekorvoshoz! 6 csillagozás

Birgit Bondarenko: Ma elmegyünk a gyerekorvoshoz!

Mira lehorzsolta és nagyon beütötte a karját a játszótéren. Orvoshoz megy az anyukájával. A vidám rajzokon és történeten keresztül lapról lapra figyelemmel kísérhetjük, mi történik az orvosi rendelőben. Gyermekünkkel a könyvlapozgatás közben újra és újra megbeszélhetjük, mire kell várnunk, mivel lehet játszani a váróban, vagy mivel hallgatja meg a doktor néni a kicsik szívverését. Csiklandozó érzés, mikor a vizsgálat során a kisfiú hasát megtapogatja az orvos. Az oltás egy kicsit fáj: jó, ha felkészítjük rá gyermekünket, utána viszont folytatódhat a játék! Hazafelé ki kell váltani a receptet: a gyógyszertári kaland sem maradt ki a könyvből. A végén a Mi MICSODA mini kötetekben megszokott minikvíz egy vicces jelenettel feleleveníti mindazt, amit a könyvből megtudhattunk a sztetoszkópról, az oltásról, a hőmérőről vagy a csipeszről.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mi micsoda mini Tessloff és Babilon

Tessloff és Babilon, Budapest, 2011
14 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632940991 · Fordította: Varga Csaba · Illusztrálta: Katja Kiefer

gyógyszertár

Birgit Bondarenko: Ma elmegyünk a gyerekorvoshoz!

Kár, hogy csak az utolsó oldalon vannak kihajtható fülek és hát nagyon látszik, hogy ez német könyv… Nálunk nem ilyen az ingyenes orvosi ellátás. Vagy egyre inkább nem ilyen, sajnos. Bár itt tartanánk már. De valószínű, hogy ez csak az extrém magánpraxisban megközelíthető.

anesz P>!

borító + ill.. 5
tartalom: 4
stílus: 4
szereplők: 4
élmény: 4
mondanivaló: 4

Egy kihívásra kellett doktor a borítón, így a könyvtáros segítségét kértem a Mesekuckóban. Ő talált rá erre a kis ismeretterjesztő könyvecskére. Vastag lapos, kevés, de hasznos információkkal teli sorok sok képpel, illusztrációval. Maga a kerettörténet is aranyos: két testvért visz el az anyuka az orvoshoz. Tetszett a végén a kis kinyithatós ablakos ellenőrzés. Szerintem jó, látványos és elsősorban hasznos a Mi Micsoda sorozat. Itt is az ismeret talán segíthet, hogy a gyerekek ne féljenek az orvostól. Az érzelmek megjelenítése is jó ötlet volt. Gyorsan átlapozható kötet.

Kek P>!

doktor Ábel meggyógyítja a plüss-sárkányát. Bekötözi a bibijét.

Kek P>!

Taj száma mindenkinek van. Az orvosi vizsgálatért nem kell fizetni.

Milyen a váró?
     … A polcokon játékok, könyvek és kifestők vannak. Így nem unalmas a várakozás. Ábel észrevett egy békát. Te is látod?

Kek P>!

Az otoszkóppal belekukucskál a fülébe, még a dobhártyáját is látja.

Kek P>!

A gyógyszertárban minden betegségre tartanak valamilyen kenőcsöt, tablettát vagy szirupot.

Kapcsolódó szócikkek: gyógyszertár
Kek P>!

Kollár doktor néni gyermekorvos, csak gyerekeket gyógyít. A rendelőben vizsgálja meg őket.

Kapcsolódó szócikkek: orvos