Biológia ​érthetően 6 csillagozás

Átfogó és szemléletes segítség az önálló tanuláshoz
Biológia érthetően

Ha mindened a biológia, vagy egyszerűen csak jó jegyekre hajtasz, a Biológia érthetően összefoglalja számodra a lényeget. Könyvünk segítségedre lesz az iskolai tananyag több szempontú megközelítésében és megértésében, valamint a dolgozatokra való felkészülés során. A témakörök tematikus áttekintése, a tudományos fogalmak és jelenségek ismertetése és a biológiai folyamatok szemléletes bemutatása megbízható támogatást nyújt az önálló tanuláshoz.

A kötet külön fejezetet szentel a biológia minden részterületének.

A Fontos tudnivalók hasznos vázlatként szolgálnak az egyes témakörökhöz.

A tudományos fogalmak megértését látványos képanyag segíti.

A biológiai folyamatokat jól követhető ábrák szemléltetik.

Középiskolásoknak ajánljuk. (12+)

Eredeti cím: SuperSimple Biology: The Ultimate Bitesize Study Guide

HVG Könyvek, Budapest, 2021
288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635651368 · Fordította: Jánossy László

Kyupirappa>!

Biológia érthetően Átfogó és szemléletes segítség az önálló tanuláshoz

Egyetemi biológia megértéséhez kölcsönöztem ki a könyvet, de sajnos nem igazán tudott az eddigi ismereteimhez újat hozzátenni (például hiányoltam a tudományos neveket egy-egy fogalom mellé, mint ahogy mi tanultuk), viszont emiatt nem skatulyázhatom be haszontalannak, mert ez nem igaz. Rengeteg benne az érdekes információ, a képek könnyen áttekinthetők, a laboros részeket külön kiemelném. Biztosan fogom még forgatni, mielőtt visszaviszem a könyvtárba.
Inkább akkor ajánlanám, mielőtt az ember nekivágna komolyabban tanulni a biológiát, alappillérnek kiváló a kötet.

HVG Könyvek, Budapest, 2021
288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635651368 · Fordította: Jánossy László
rekan>!

Biológia érthetően Átfogó és szemléletes segítség az önálló tanuláshoz

Megfakult biológiai ismereteim felelevenítésének céljából vettem meg ezt a könyvet, és erre tökéletesen alkalmas is volt. Jól jött volna középiskolás koromban is. Tömören és lényegre törően közli az információkat és szemléletesek az ábrák is benne. Sőt néhány kísérlet bemutatásával is szemlélteti a folyamatokat. Mindemellett elég szép és könnyen áttekinthető kötet, amit szívesen forgatok, ha valamit fel szeretnék idézni.