Elsőáldozók ​hittankönyve 1 csillagozás

Bindes Ferenc – Rédly Elemér – Rosdy Pál – Zdiarszky László: Elsőáldozók hittankönyve

Kedves Szülők!

Amikor gyermeketeket megkeresztelték, megígértétek, hogy Isten kedves gyermekévé fogjátok nevelni.
Most érkezett el abba a korba, amikor már ő is fel tudja fogni Jézus hívását: Jöjjetek hozzám, én az örök élet kenyerét adom nektek. Úgy neveljétek őt,hogy ezt a hívást örömmel fogadja. A ti feladatotok, hogy neki jó példát adjatok. Akik együtt eszitek a mindennapi élet kenyerét, vegyétek együtt az örök élet kenyerét is. Nemcsak egyszer, hanem rendszeresen.
Ebben lesz segítségetekre ez a könyv is. Ebből tanulják meg gyermekeitek azokat az igazságokat és parancsokat, amelyeket ismerniük kell, hogy kegyelmi életet élhessenek. Ebben fontos szerepe van a hitoktatónak, de a ti hivatástok még fontosabb. Úgy teljesítsétek kötelességteket, hogy gyermeketek örökké hálás legyen érte. Ehhez küldi áldását
Egyházmegyétek püspöke

Szent István Társulat, Budapest, 1983
96 oldal · ISBN: 963360205X · Illusztrálta: Szecskó Tamás
Szent István Társulat, Budapest, 1978
100 oldal · keménytáblás · ISBN: 9633600312 · Illusztrálta: Szecskó Tamás
Szent István Társulat, Budapest, 1976

Szédültnapraforgó>!

Az tetszett a könyvben, hogy a fejezetek végén volt a „leckéből” összefoglalás.
Viszont nekem túl elavultnak tűnik. Nem azért, mert én nem voltam (és valószínűleg nem is leszek) megkeresztelve legalábbis ebben az életemben de anno a szocializmusban éltek így az emberek, ma már nem igazán jellemző ez a felfogás.
Elég csak a tízparancsolatot elolvasni:
Katolikus
1. Uradat, Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!
2. Isten nevét hiába ne vedd!
3. Az Úr napját szenteld meg!
4. Atyádat és anyádat tiszteld!
5. Ne ölj!
6. Ne paráználkodj!
7. Ne lopj!
8. Ne hazudj,mások becsületében kárt ne tégy!
9. Felebarátod házastársát ne kívánd!
10. Mások tulajdonát ne kívánd!