Véres ​mancsú dzsungelmacskaszörny (Kázmér és Huba 9.) 51 csillagozás

Bill Watterson: Véres mancsú dzsungelmacskaszörny

Kázmér, a kis bajkeverő és képzeletében megelevenedő játéktigrise, Huba kalandjait sokan ismerik.
Napilapok, magazinok utolsó lapjain gyakran találkozunk a két örök kíváncsiskodóval, most pedig itt vannak nagy adagban, kötetbe rendezve.
Végre hosszan elmerülhetünk Kázmér történeteiben és csendben együttérezhetünk a szülőkkel, hiszen Kázmér igazi férfiember módjára állandó küzdelemben áll, hol az alattomosan támadó űrlények, hol maga a szerelem ellen. De melyikünk nem emlékszik a tökfőzelékkel vívott ádáz csatákra?
És ki hitte el valaha is, hogy nincsenek szörnyek az ágy alatt?
Na ugye! Szóval Kázmért mindannyian ismerjük egy kicsit.
Kalandra fel!

Kázmér és Huba

155 tag · 80 karc · Utolsó karc: 2019. június 20., 14:04 · Bővebben

Emerson
Bill Watterson: Véres mancsú dzsungelmacskaszörny

Kázmér kétség kívül a hóemberépítés Picasso-ja és korunk legnagyobb filozófusa meghintve egy kis költői vénával.
Na ki szórakozott azzal hosszú percekig, hogy ezt egy szuszra képes legyen elmondani? :-)
"Mit sütsz kis szűcs?
Sós szusiszószos sonkát
sütsz strucctojással,
te kis süsü szűcs?"

Bill Watterson: Véres mancsú dzsungelmacskaszörny

Kázmérnak és Hubának bérelt helye van minden, magára valamit is adó, olvasni tudó és minimális humorérzékkel megáldott ember polcán :)

elefes I
Bill Watterson: Véres mancsú dzsungelmacskaszörny

Teljesen elfeledkeztem róla, mert legalább egy hónapja a vécében felejtettem. Szokás szerint zseniális és külön jóság, hogy ebben alig van Spiff kapitány, mert az rohadt unalmas szokott lenni.

Jeffi P
Bill Watterson: Véres mancsú dzsungelmacskaszörny

Még mindig aranyosak, és még mindig szeretek róluk olvasni, bár nekem néha nagyon ismerősnek tűnt egy-egy részlete. Minden esetre Kázmért elviselni nem semmi dolog, szegény Rozi! :D
Amúgy milyen kis aranyos Kázmér, hogy folyton a könyvtárat hívja, és hülyeségeket kérdez :D Azt fel van háborodva, ha nem kap rá választ :D

SzAngelika
Bill Watterson: Véres mancsú dzsungelmacskaszörny

Azt hiszem, elfogult vagyok, mert imádom ezt a kölköt meg a plüsstigrisét.
Jó kedvel tudom olvasni a szörny tanárnős, az apu – anyu vagy épp a Rozis képsorokat is, de a kedvenceim a két főhős elmélkedései. Szakadok, amikor az univerzum vagy az élet nagy dolgait vitatják meg komolyan.

nakomiyu
Bill Watterson: Véres mancsú dzsungelmacskaszörny

Kalandosan indult a reggel, liftben ragadtam, de az élet kompenzált, mert nálam volt ez a véres mancsú dzsungelmacskaszörny, és céltalan dühöngés helyett végigmosolyogtam azt a fél órát, mire „kiszabadítottak”. Köszi, Kázmér, köszi, Huba :D.

Morn
Bill Watterson: Véres mancsú dzsungelmacskaszörny

De jólesett Kázmér és Hubát olvasni! Csak olyan rövid volt és hamar bekebeleztem. :( (Ki kellett volna vennem a másikat is anyu nevére.)
Néhány helyen továbbra is a Garfield magazinban szereplő fordítást kedvelem, ill. hiányoltam, a LANYL klubnév jobb mint a RAGYA, igaz, utóbbi könnyebben kimondható meg minden, de nem rendes mozaikszó. ez a neve ugyi? rég volt nyelvtanóra
Néha úgy vagyok vele, ilyen rosszcsont kölköt szeretnék. Néha meg úgy, hogy remélem, a gyerekeim nem a nagybátyámra fognak ütni. Bár… egy Kázmér a családban mindig jól jön. Még ha csak a polcon is. :)

pevike
Bill Watterson: Véres mancsú dzsungelmacskaszörny

Kázmér és Huba örök. Nekem is a gyerekkoromat idézi fel. A legjobbak a hóemberes poénok, meg amikor az apukájával beszélget – szegény apa. :) Nem ajánlatos este olvasni, mert a hangos röhögés könnyen felébresztheti a gyerekeket. Amúgy meg kis adagokban ajánlom, hogy minél tovább tartson.

SoraMaou
Bill Watterson: Véres mancsú dzsungelmacskaszörny

Hát nem csalódtam ebben a kötetben sem. Kázmér és Huba ugyan olyan szeretni való, mint eddig :)

verzorozsa
Bill Watterson: Véres mancsú dzsungelmacskaszörny

Kázmér és Huba még mindig az egyik legjobb páros, akiknek hála az ember néha könnyezik a sírástól :) Azt hiszem, sosem fogom kinőni, hogy ne olvassam a kalandjaikat.

[Olvadozó hóemberek, kezükben táblával]
Térj meg bűnös!
Közel a vég!
Jön a tavasz!
[Kázmér] – Hóember-próféták. A világvégét hirdetik.
[Anya] – Te aztán az utolsó maradék havat is kihasználod.

Natasha

[Kázmér] – Elhatároztam, hogy mától nem érdekel semmi. Így nem kell folyton csalódnom! Ha nem érdekel semmi és magasról tojsz mindenre, semmi nem bosszanthat fel többé. Tehát mától a jelmondatom: „Na és?!”
[Huba] – Nem könnyű azonosulni ezzel a jelmondattal…
– Na és?!

Natasha

[Anya] – Ma összefutottam a tanárnőddel a boltban. Mondta, hogy üdvözöl.
[Kázmér] – Micsoda?? A tanárnő vásárolni is szokott??
– Hát persze. Miért, mit gondoltál?
– Én meg voltam róla győződve, hogy a tanárok átalusszák a nyarat egy koporsóban.

Algernon +SP

[Kázmér] – Gyönyörűek ezek az őszi reggelek. Friss levegő, avarillat… de az idillt mindjárt feldúlja az ocsmány iskolabusz. Kiskoromban, mielőtt iskolába mentem volna, nem értékeltem az őszi reggeleket.
[Huba] – Egy eltékozolt fiatalság…
[Kázmér] – Hajjaj! Kicsi voltam és bohó. Azt hittem, a gondtalan élet örökké tart.

Natasha

[Kázmér] – Régebben utáltam fogalmazást írni, de aztán megszerettem. Rájöttem, hogy az írás nem más, mint lapos ötletek fölfújása, silány érvek elsatírozása és porhintés. Csak gyakorlás kérdése, hogy firkálmányunkat sűrű, áltudományos körbe vonjuk! Nézd, itt van például az olvasónaplóm.
„A monologikus interperszonalitás dinamikája a Jancsi és Juliskában, avagy a nemek pszichikai transzrelációi”
Reszkess akadémia, jövök!

Kapcsolódó szócikkek: Jancsi és Juliska
Algernon +SP

[Kázmér] – Apu, milyen az, aki dirigálós?
[Apa] – Ezt mondják a hanyag, lusta, lógós és nemtörődöm emberek azokra, akik veszik a fáradtságot, hogy rendbe tegyenek valamit. Nekünk köszönhetitek, hogy vannak még dolgok, amelyek jól működnek ezen a földön.
[Kázmér] – Csak nem a királyukkal beszélek éppen? Térdeljek le?

Natasha

[Kázmér] – Apu, mitől fúj a szél?
[Apa] – Tüsszögnek a fák.

Algernon +SP

[Kázmér] – Nézd, Huba, ez a világ legnagyobb hógolyója! Alig várom, hogy megdobjak vele valakit!
[Huba] – De hogy fogod felemelni?
[Kázmér] – ??? … A valóság mindig beleköp a levesembe.
[Huba] – Tedd ki az utcára, hátha valaki belesétál!

[Kázmér telefonál]
– Halló, ott a könyvtár? Az olvasószolgálatot kérem! A festészet elméletéről és technikáiról szeretnék egy könyvet. Egész pontosan a graffiti érdekelne.. van valamijük arról, hogy hogyan kell használni s spray-ket, és hogy melyek a legmenőbb káromkodások meg szlogenek?
….
Tiszta pénzkidobás az adót ilyen intézményekre pazarolni.

SzAngelika

Nyomok a hóban…
[Kázmér] – Odanézz!
[Huba] – Egy angyal!
[Kázmér] – Biztosan BUKOTT angyal! Azok általában már az atmoszférában fölperzselődnek, de ez, úgy látszik, a becsapódástól foszlott szét, ezért tátong itt ez az angyalforma kráter.
[Huba] – Ott is van még néhány!
[Kázmér] – Úgy látszik, Isten kiselejtezte az állományt.
[Huba] – Furcsa, hogy mind Rozi háza közelébe esett.
[Kázmér] – Biztosan az ő rokonai.

Kázmér és Huba sorozat · Összehasonlítás