12. legjobb képregény könyv a molyok értékelése alapján

Valami ​folyik az ágy alatt (Kázmér és Huba 2.) 156 csillagozás

Bill Watterson: Valami folyik az ágy alatt

Kázmér, a kis bajkeverő és képzeletében megelevenedő játéktigrise, Huba kalandjait sokan ismerik. Napilapok, magazinok utolsó lapjain gyakran találkozunk a két örök kíváncsiskodóval, most pedig itt vannak nagy adagban, kötetbe rendezve. Végre hosszan elmerülhetünk Kázmér történeteiben és csendben együttérezhetünk a szülőkkel, hiszen Kázmér igazi férfiember módjára állandó küzdelemben áll, hol az alattomosan támadó űrlények, hol maga a szerelem ellen. De melyikünk nem emlékszik a tökfőzelékkel vívott ádáz csatákra? És ki hitte el valaha is, hogy nincsenek szörnyek az ágy alatt? Na ugye! Szóval Kázmért mindannyian ismerjük egy kicsit.

A Gyűjtemény második kötete az 1986 augusztus 18-tól 1987 május 17-ig megjelent képsorokat tartalmazza.

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2007
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638686565 · Fordította: Nikowitz Nóra

Kapcsolódó zóna

!

Kázmér és Huba

148 tag · 78 karc · Utolsó karc: 2021. március 24., 18:59 · Bővebben

Molymacska P>!
Bill Watterson: Valami folyik az ágy alatt

Kázmér és Huba olyan képregény, amely egy picit szórakoztató, egy picit gyerekkorunkba visz vissza, egy picit filozófiai, és ha jó arányban van belőleegy gyűjteményben, tökéletes olvasmány. Ebben viszont az arányok nem a legjobbak, így inkább a szódával elmegy tipikus esete.
Ez a kötet nagyrészt cuki volt: Kázmérka kalandjai az iskolában és otthon. Aranyos és korrekt, de nekem ez kevés volt (mivel alapvetően a filozófikusabb oldalát szeretem a két főhős kalandjaiban). A sztorik változatosak, hosszabb-rövidebb képregények jelentek meg, változatos történettel, mégis mindegyik legfőképpen a mindennapi életre koncentrál, ami nekem kevés volt.
Nem rossz, aranyos képregény, de semmi extra.

Deziréé>!

Még mindig jó.
Nagy kedvenc marad szerintem örökre ez a két karakter.
Jókat nevetek rajta a mai napig. Alig várom a következő részt.

AeS P>!
Bill Watterson: Valami folyik az ágy alatt

A kedvenc képregénycsíkjaim azok, ahol Kázmér Spiff kapitány bőrébe bújik nem, inkább ahol Huba plüss a szülők szemével, de Kázmér élőnek látja nem, inkább ahol a szülők ketten vannak nem, inkább… mittudomén, az összes!

Stone>!
Bill Watterson: Valami folyik az ágy alatt

Mélységes filozófiai tudásanyag van Kázmér és Huba fejében, Bár Huba legtöbbször csak éhes. Kázmér arcán legtöbbször az a vigyor terül szét. Fantáziája zsákja nem ismeri az alját, csak a foltját. És Huba mosásakor öblítőt kell rakni a gépbe!

nat>!
Bill Watterson: Valami folyik az ágy alatt

Szerintem zseniális :) Nagyon jókat nevettem, bírom az ilyen Kázmér típusú kisfiúkat :)
bár gondolom ezen a kijelentésemen rokonaik, tanáraik csak a szemüket forgatnák :D

gb_>!
Bill Watterson: Valami folyik az ágy alatt

KÁZMÉR, HOZZÁ NE NYÚLJ A TERMOSZTÁTHOZ!

Kázmér, a gatyavillantó, a dinoszaurusz, a pucér japán rém, Spiff kapitány, az amőba, a kissrác, aki miatt külön cetlit kapnak a helyettesítő tanárok, a srác, aki ellopja a karácsonyfaégőket, hogy kiírhassa a tetőre: IDE GYERTEK, UFÓK!

És Huba, a profi fodrász, a szőrterapeuta, az átváltoztatóművész, a leckeírók bajnoka, aki verhetetlen a tobogánról történő csillagnézésben, egész addig, amíg….

Zsuzsanna_Makai>!
Bill Watterson: Valami folyik az ágy alatt

Sajnos nem volt annyira jó, mint az előző rész, de Kázmér anyukáját baromira elkezdtem sajnálni, apa, annyira nem törte össze magát, nem csodálom, h le akarták váltani. Igazán csak háromszor nevettem fel, a pizzás rendelésnél, az agyról tartott előadásnál, és a haj megrajzolásakor, sajnos.

Boglinc P>!
Bill Watterson: Valami folyik az ágy alatt

Mint oly sokan mások, én is imádom ezeket a képregény csíkokat. Régen volt, hogy bizonyos ingyenes újságot csak azért fogadtam el az utcán, mert mindig volt benne pár kocka Kázmér és Huba.
Imádom ezt az eleven kisfiút, és a plüsstigrisét is. Leginkább azokat a részeket kedveltem, amikor becsmérli édesanyja főztjét, de amikor kis tigrissé változik, az is hihetetlen aranyos.
Szórakoztató, és a legrosszabb napomon is képes megnevettetni. Mindenkinek receptre íratnám fel megannyi bogyó helyett… :)

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2007
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638686565 · Fordította: Nikowitz Nóra
Narutofan98 P>!
Bill Watterson: Valami folyik az ágy alatt

Ilyenkor értékelem azt, hogy nekem nem voltak ilyen dolgaim. Valahogy soha nem féltem attól, hogy valami van az ágyam alatt. Attól inkább, hogy valaki bejön, akit nem ismerek. De Kázmér reakciói nagyon aranyosak voltak, főleg mikor Hubával játszani kezdenek, vagy amikor Rozi frappánsan visszavág.
Nagyon aranyos és szórakoztató, még akkor is, ha helyenként van egy-két ismétlés az előző képregényből. Vagy már láttam régebben a napilapban.

tataijucc>!
Bill Watterson: Valami folyik az ágy alatt

Kázmér kekszmániájával teljes mértékben azonosulni tudok. Főleg ha csokidarabos.
Egyébiránt Rozi továbbra is példakép, és ne feledjétek; a libazsír csodákra képes.

tataijucc>!

Tanár néni: – Kázmér, gyere ki légy szíves a táblához!
Kázmér: – Nem!
Tanár néni: – Mi az, hogy nem?
Kázmér: – Inkább nem részletezném.
Tanár néni: – Miért?
Kázmér: – Magánjellegű ügy.
Tanár néni: – Ennél jobb kifogást kérek!
Kázmér: – Ha kihív, nagyban növeli a szív és érrendszeri betegségek kockázatát.

Valcsa>!

KÁZMÉR (pánikolva): – Te jó ég! Ennek a könyvnek a határideje két napja lejárt! Most mi lesz? Kivallatnak? Összevernek? Gúzsba kötnek? Aláíratnak velem egy vallomást?
ANYA: – Húsz forint büntetést fogsz fizetni. Eredj, vidd vissza!
KÁZMÉR: – Azok a könyvtárosok úgy tudnak nézni, hogy az ember sokkal súlyosabb következményekre számít…

Natasha>!

[Kázmér] – Elhatároztam, hogy ha nagy leszek, milliomos leszek.
[Apa] – Kemény meg kell ám dolgoznod egymillió dollárért!
– Nekem nem. Csak neked.
– Nekem?
– Én majd szépen megöröklöm az egészet.

Maya>!

Mit szólnának az emberek, ha az állatok lerombolnák a házukat, és erdőt telepítenének a helyébe?

Natasha>!

[Kázmér] – Vége a vakációnak! Egy újabb év rabszolgamunka és szenvedés vár rám!
[Huba] – Most mit nyafogsz? Egész nyáron arra panaszkodtál, hogy mennyire unatkozol.
– Tényleg?
– Bizony!
– Érdekes. Úgy látszik, már félrebeszéltem jódolgomban.

Algernon P>!

Matekdolgozat közben
[Kázmér] – Figyuzz Rozi… mennyi 12+7?
[Rozi] – Százmillió!
[Kázmér] – KÖSZI!
Kázmér elmélyülten nézi a dolgozatát
Várjunk csak, itt valami nem stimmel… Ugyanezt mondta a 3+4-re is.

Natasha>!

[Kázmér] – Apuu! Olvass esti mesét!
[Apa] – Most nem érek rá, Kázmér!
– Ha nem olvasol mesét, nem megyek lefeküdni!
– Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy Kázmér nevű akaratos kisfiú. Egy szép napon apukájának elege lett belőle, és bezárta a pincébe. Attól fogva boldogan éltek a szülők, amíg meg nem haltak. Itt a vége, fuss el véle!
– Nem szeretem a tanulságos meséket.

Natasha>!

[Kázmér] – Anyu! Rendet raktam a szobámban! Méghozzá teljesen magamtól!
[Anya] – Jól van, Kázmér. Ez nagy segítség.
– Persze, ebből azért nem lesz rendszer!

Stone>!

[Huba] – Azt írják a lemezborítón, hogy a zeneszerző már hároméves korában tudott zongorázni…. Első szimfóniáját négyévesen írta…. Elképesztő!
[Kázmér] – Engem négyéves koromban kezdtek leszoktatni a biliről.

Valcsa>!

KÁZMÉR: – Huba, volna egy elméleti kérdésem. Ha valaki csúfol az iskolában… akkor bokán rúghatom teljes erőből?
HUBA: – Nem, szerintem az erőszak mindenképp elvetendő.
KÁZMÉR: – Akkor volna még egy elméleti kérdésem. És ha már megrúgtam?

Kázmér és Huba sorozat · Összehasonlítás