Marslakók ​és más furcsaságok (Kázmér és Huba 4.) 94 csillagozás

Bill Watterson: Marslakók és más furcsaságok

Kázmér, a kis bajkeverő és képzeletében megelevenedő játéktigrise, Huba kalandjait sokan ismerik. Napilapok, magazinok utolsó lapjain gyakran találkozunk a két örök kíváncsiskodóval, most pedig itt vannak nagy adagban, kötetbe rendezve. Végre hosszan elmerülhetünk Kázmér történeteiben és csendben együttérezhetünk a szülőkkel, hiszen Kázmér igazi férfiember módjára állandó küzdelemben áll, hol az alattomosan támadó űrlények, hol maga a szerelem ellen. De melyikünk nem emlékszik a tökfőzelékkel vívott ádáz csatákra? És ki hitte el valaha is, hogy nincsenek szörnyek az ágy alatt? Na ugye! Szóval Kázmért mindannyian ismerjük egy kicsit.

A Gyűjtemény negyedik kötete az 1988 februárjától 1988 december 4-ig megjelent képsorokat tartalmazza.

Eredeti megjelenés éve: 1990

Kázmér és Huba

152 tag · 81 karc · Utolsó karc: 2023. szeptember 7., 22:06 · Bővebben

Emerson >!
Bill Watterson: Marslakók és más furcsaságok

Hogy nekem miért nem jutott eszembe 6 évesen elszökni a Marsra…

Bill Watterson: Marslakók és más furcsaságok

A Kázmér és Huba nekem arról is szól, hogy semmi meglepő és szörnyű nincs abban, ha az embert néha elönti az érzés, hogy bizony olyannyira az agyára mennek a fel- és lemenői, hogy csak az igazi, szívből jövő szeretet akadályozza meg azt, hogy megfojtsa őket.

Morn>!
Bill Watterson: Marslakók és más furcsaságok

Még mindig imádom Kázmért és Hubát, azt a hatalmas fantáziát és képzelőerőt, ami ebben a pöttöm fiúcskában megbújik, hogy nem elég, a tigrise képzeletbeli barátként minden kalandjában részt vesz, de mellette kompletten egy világot teremt meg magának. Ebből fakad a negatívuma is a kötetnek, vagy a munka élez ki túlságosan ezekre a dolgokra, de szörnyen zavart, hogy Kázmért mennyire elhanyagolják a szülei. Nem nehéz úgy élénk fantáziájúnak lenni, hogy nincs testvéred, apád folyton dolgozik és elérhetetlen, ha mégis otthon van, akkor sem zavarhatod, ül le veled játszani, anyád ugyan otthon van, háztartást vezet, de vele sem lehet semmit sem kezdeni, csak zavarni a puszta létezésünkkel. Erre jön még a mód, ahogy kommunikálnak vele, amilyen megjegyzéseket szórnak el Kázmér körül, ami láthatatlanul, de beivódik egy gyermek lelkébe, maradandó károkat okozva ezáltal. Komolyan a szívem szakadt meg néha ezért a kölökért, aki nem véletlenül ennyire rosszcsont és kibírhatatlan – csak fel akarja hívni magára a figyelmet, mert unatkozik és mellé magányos is. Hiába Huba, azért azt ő is tudja, hogy ő csak egy plüsstigris. Azért azt hozzátenném, hogy legalább szeretet bőven van mindenkiben, és vészhelyzetekben ez megmutatkozik, mint az eltűnt vagy beteg Kázmér esetében. Jó látni, hogy azért fejlődőképesek ezek a kezdő szülők (kíváncsi lennék, hogy ha lenne kistesója Kázmérnak, hozzá már máshogy viszonyultak volna-e).
Ha a fentitől eltekintek, elvégre ez csak egy képregény, akkor nagyon jól szórakoztam. Szeretem, hogy Kázmér szájába ennyire filozófikus gondolatokat, mély, mögöttes mondanivalóval rendelkező szavakat adott Watterson (nem véletlen az eredeti nevük), amiket meglehetősen furcsa egy hat évestől hallani. Persze aztán előbújnak az igazi, életkorának megfelelő reakciók és viselkedés is, ami szintén nagyon szerethetővé teszi Kázmér karakterét.
Annak kifejezetten örülök, hogy a címmel ellentétben a kötetben nem nyüzsögnek a Spiff kapitányos részek (vagy csak túl lassan, szakaszosan olvastam), mert szánom-bánom, de őt nem csípem annyira.

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2008
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638779571 · Fordította: Nikowitz Nóra
zamil>!
Bill Watterson: Marslakók és más furcsaságok

Szeretem ezt a képregényt, de valahogy ilyen töményen sok volt, jobban kijöttek a gyengébb részek.

Jeffi P>!

Még mindig aranyosak, és még mindig lükék. És szegény Marslakók :D
Minden esetre Kázmér roppant találékony gyerek, élénk fantáziával ;)

Sydney>!
Bill Watterson: Marslakók és más furcsaságok

Kázmér és Huba, a két rettenthetetlen legújabb kalandjai, hihetetlen két gyáva, Kázmér néha már kifejezetten undok és önző, de mégis imádnivalóak.

Bill Watterson: Marslakók és más furcsaságok

A hajamat tépném, ha ilyen 6 éves kölyköm lenne, de mégis imádom :)))

Algernon P>!

[Kázmér] – Rozi, elkérhetem a fekete színesed?
[Rozi] – Jó, de el ne törd! És le ne tépd a papírt! És forgasd a hegyét körbe-körbe, hogy szép hegyes maradjon.
[Kázmér] – Jól van, na! Biztosítást nem kötsz rá?
[Rozi] – Ha, ha. Egyébként mit rajzolsz?
[Kázmér] – Feketemedvék ütnek rajta éjjel a Feketeerdőben táborozó turistákon.
[Rozi] – Add vissza a ceruzámat.

Kapcsolódó szócikkek: rajz
vicomte P>!

[Kázmér] – Elképesztő, hogy már megint itt várok az iskolabuszra! Hova tűnt a nyár?
[Rozi] – Én alig vártam már az iskolát! Gondold el, nemsokára új barátaink lesznek, új dolgokat tanulunk…
[Rozi] – Te meg mit bámulsz?
[Kázmér] – Szerencse, hogy van frufrud, így meg sem látszik a lobotómia.

vicomte P>!

[Kázmér] – Miért megy le a nap?
[Apa] – Tudod, a forró levegő fölfelé száll, ezért a napközben felhevült nap felemelkedik.
[Apa] – Estére pedig lehűl és leszáll.
[Kázmér] – És miért megy keletről nyugatra?
[Apa] – Hajtja az űrszél.
[Anya] – De drágám!

Algernon P>!

[Kázmér] – Közelednek a választások, Apu. Az emberek meg akarják ismerni a nézeteidet.
[Apa] – Miről?
[Kázmér] – Hát, pölö késői lefekvés, több tévé, rövidebb iskolahét, kisebb fegyelem…
[Apa] – Ezt mind ellenzem.
[Kázmér] – Aha. És fizettél már kampány-hozzájárulást?
[Apa] – Mars lefeküdni.

vicomte P>!

[Kázmér] – Nem akartam eltörni a távcsövedet, apu! Véletlen volt.
[Kázmér] – (szip) Nagyon sajnálom! Egész délután görcsben volt a gyomrom.
[Apa] – Te meg ne haragudj, hogy rád kiabáltam. Nem kellett volna így felhúznom magam.
[Apa] – Végül is, ha nagy távlatból nézzük a dolgokat, akkor a távcső igazán semmiség.
[Kázmér] – (szip) Tényleg?
[Apa] – Persze… Tíz év múlva már a kocsimat fogod összetörni.

Natasha>!

[Kázmér, nyaraláson] – Szia Anyu!
[Anya, olvas] – Mm.
– Képzeld, Apu képet fest, de sehogy sem akar sikerülni, úgyhogy marha rossz kedve van! Kérdeztem tőle valamit, erre majd' leharapta a fejemet! Mintha én rontottam volna el a képét! Komolyan mond…
Kázmér, nem látod, hogy olvasok?
[később, Hubának] – A felnőttek mindig akkor a legidegesebbek, amikor kikapcsolódnak.

Algernon P>!

[Kázmér] – Rossz hírem van, Apa. A népszerűségi mutatód csökken. Bár a sátuszelismerési faktorod jó, a személyed körüli botrányok ellened fordítják az ingadozókat.
[Apa] – Miféle botrányok?
[Kázmér] – Vegyük, pl. a tévénézés vagy a lefekvés ügyét…
[Apa] – Egy vezető nem lehet mindig népszerű. A történelem majd igazol.
[Kázmér] – Vajon hogy fog kinézni majd az új apukám?

Natasha>!

[Kázmér] – Szerintem a szertartások nagyon fontosak. Nekem pölö a kedvenc szertartásom, hogy szombat délelőttönként rajzfilmnézés közben bevágok három tál extra édes csokipelyhet! Pár óra múlva annyira felpörgök, hogy nem bírok se nyugton ülni, se gondolkozni.
[Huba] – Ez valami transzcendentális izé?
– Az! Utazás egy alacsonyabb tudatállapotba.

Natasha>!

[Kázmér] – Figyelem a hangyákat. Nézd, hogy igyekszik például az ott, azzal az óriási morzsával. Még szalad is vele! Ha akadályt teszek elé, addig kapar, míg át nem evickél rajta. Nem hagyja, hogy bármi az útjába álljon! Szerencsére ez a munkaerkölcs idegen tőlünk.

Kapcsolódó szócikkek: hangya · Kázmér és Huba · munkaerkölcs

Kázmér és Huba sorozat · Összehasonlítás