7. legjobb képregény könyv a molyok értékelése alapján

Irány ​Észak! (Kázmér és Huba 3.) 140 csillagozás

Bill Watterson: Irány Észak!

Kázmér, a kis bajkeverő és képzeletében megelevenedő játéktigrise, Huba kalandjait sokan ismerik. Napilapok, magazinok utolsó lapjain gyakran találkozunk a két örök kíváncsiskodóval, most pedig itt vannak nagy adagban, kötetbe rendezve. Végre hosszan elmerülhetünk Kázmér történeteiben és csendben együttérezhetünk a szülőkkel, hiszen Kázmér igazi férfiember módjára állandó küzdelemben áll, hol az alattomosan támadó űrlények, hol maga a szerelem ellen. De melyikünk nem emlékszik a tökfőzelékkel vívott ádáz csatákra? És ki hitte el valaha is, hogy nincsenek szörnyek az ágy alatt? Na ugye! Szóval Kázmért mindannyian ismerjük egy kicsit.

Kalandra fel!

Kázmér és Huba

152 tag · 81 karc · Utolsó karc: 2023. szeptember 7., 22:06 · Bővebben

Valcsa>!
Bill Watterson: Irány Észak!

Ha én lennék Kázmér anyja, már rég idegropit kaptam volna… :D

Boglinc P>!
Bill Watterson: Irány Észak!

Imádom Kázmért! Persze, ez egészen addig lesz így, míg nem az én gyerekem lesz ilyen. :D Nem irigylem a szülőket, bár türelmük az semmi… Persze talán nem is csoda, ha a kölyök már évek óta tépi az idegeiket. :D Huba jöhetne gondolkodás nélkül! Nekem is bejött a mintás bermudája, és akadna olyan is az életemben, akire ráijeszthetne ez a vérengző fenevad! :D

Egyébként nem meglepő ugyan, de mégis hihetetlen számomra, hogy egy hat éves kölyöknek több esze van nálam! Kázmérral ellentétben ugyanis, nekem sosem jutott volna eszembe, hogy kiraboljam a Monopoly bankot, amikor elfogy a pénzem…

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2008
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638779526 · Fordította: Nikowitz Nóra
sztimi53>!
Bill Watterson: Irány Észak!

A kevesebb képkocka néha több…
Hogy miket szerettem?
– az autós-mekdós jelenetet
– apu népszerűségi indexét (még mindig)
– anyu sárkányszigorát
– a bébisintért
– az orvoslátogatást
– a fürdéshez való kritikus hozzáállást
– az iskolaundort
– az uzsonnákat Rozival
– az éjszakákat a szörnyekkel
– esti meséket
– a havas/esős jeleneteket
– meg úgy az egészet.

A Micimackó óta tudjuk, hogy a tigrisek fára mászni tudnak a legjobban, ez itt is bebizonyosodik. Valamint van benne világgá menő jelenet, ezt tesóm is eljátszotta. Jó volt vakációzni Kázmérral és Hubával, lehet megpróbálom egyszer eredeti nyelven is.

Narutofan98 P>!
Bill Watterson: Irány Észak!

Ebből is látszik, hogy a gyermeki képzelet mennyire élénk. Időgép, űrlények, folyton-folyvást apadni nem akaró kaland szellem. Kázmér folyton játszik, nem áll le, borsot tör a szülei orra alá, még akkor is, amikor nem kéne.
– Egyszer majd tapasztalni fogod, ha lesz saját gyereked – mondja Kázmér anyukája.
– Ha jól emlékszem a nagyi ezt mondta neked – válaszolja Kázmér morcosan.

Rozsomak69>!
Bill Watterson: Irány Észak!

Kissé félve vettem meg ezt a képregényt, hogy vajon milyen hatást fog rám gyakorolni majd ennyi idő után (majd. 20 év) , hogy utoljára olvastam Kázmér és Huba történteit (még a Tiszta Dili képregények idején). Ráadásul nálam is előfordult már sokszor, hogy, amit siheder koromban olvastam és szerettem az egészen máshogy jelenik meg és vagy mostanra gyerekesnek vagy egészen gyengének érzek. Nos itt nem kellett csalódnom.

Értékeléseim megszokott ritmusát itt hátra kell, hogy hagyjam, hiszen a K&H (rossz vicc, de el kellett sütnöm valahol :D :P ) képregények alapvetően sem egy konkrét cselekményfolyamot inkább kisebb történetek tartalmaznak. Továbbra is tetszik a humoruk és azok a megközelítések, amiket Bill Waterson alkalmaz. Valahol olvastam, hogy a saját gyermeke és annak játékai adták az ihletést a képregényhez. Nos ezt maximálisan elképzelhetőnek tartom, mert a gyermeki képzeletet és a hiányos tudással kapcsolatos elképzeléseket remekül hozza.

A fentieken felül feledhetetlen erénye, hogy néha olyan erős gondolatokat közvetít a társadalomról és az ember kicsinyességéről vagy nagyságáról, amiket sokaknak érdemes lenne megfontolni. Emellett gyakran olyan kedves és szerethető tud lenni a barátsággal és társas kapcsolatokkal foglalkozó részeiben, hogy az rendesen szívmelengető. Ebben tekintetben a kötet eleji vers kifejezetten tetszetős és már az megalapozza az egész olvasmány hangulatát.

A rajzoknál a megszokottat kell várni, de az teljesen jó. Szeretem azokat a mimikákat, amiket Waterson alkalmaz és az elképzelt részeknél pedig még mindig vagányak (igen ez a legjobb szó rá szerintem) a különböző őslények, szörnyek, óriás bogarak és egyebek. Panelezésbe nem lehet belekötni, mert annyira egyszerű és egyértelmű.

Összességében tudom ajánlani bárkinek, aki rajong vagy rajongott Kázmér és Huba történeteiért. El is határoztam, hogy ha módomban és lehetőségemben áll, akkor fogok még beszerezni ebből a sorozatból.

Stone>!
Bill Watterson: Irány Észak!

A Mikulás nem létező tárgyiasulása sok gondot okoz sok gyermeknek. Én pl az első emeleten laktam, és teshowmmal kiókumláltuk, h a Mikulás helikoptert használ. Máshogy nem lehet. Azt sosem értettem, hogy a fenébe szerzi meg a gardróbból a hatalmas szőnyegporolónkat és miért kerül folyton az én csizmámba. Kázmér egy zseni, annyi dologhoz ért, de még mindig a legjobbak az űrhajós és dinoszauruszos kalandok. És Huba rulez! Mert tigris!

Boglárka_Madar>!
Bill Watterson: Irány Észak!

Hát ez valami szenzációs. Nagyon tetszett a karácsonyi rész, az eszmefuttatás a Mikulás létezéséről, meg mikor itt volt Max bácsi, meg apu tetszési indexe, a szökés, meg a Rozis részek, na meg úgy az összes többi. Jó fej ez a Kázmér gyerek. :D

Citrompor>!
Bill Watterson: Irány Észak!

Kázmér és Huba nagy kedvencem. Ezzel és egy másik karácsonyra kapott ajándék kötettel lett teljes a magyar nyelvű Kázmér és Huba gyűjteményem. A rajongásom az egyetem első évében kezdődött, amikor minden reggel fellapoztam az ingyenes napilap utolsó előtti oldalát, hogy egy nagy mosollyal, jól induljon a nap. Szerelem volt első látásra! :)
A jobb képsorokat kivágtam az újságból, és egy-egy jegyzetfüzetembe tettem, vagy könyvjelzőnek használtam őket. Fel sem tűnt, hogy már óriási borítéknyi képsort gyűjtöttem belőle, amelyet az íróasztal fiókjában tartottam. A barátaimtól, akiknek feltűnt a rajongásom, egyik születésnapomra megkaptam az első kötetet. Nagyon örültem. Másnap egy hosszabb buszos utazás alkalmával kacagva végigolvastam.
Nem tudom, mi jót mondhatnék még Kázmérról, az izgága, rosszcsont, intelligens kisfiúról, amit a többiek még nem mondtak el. Ez a képregény maga egy életfilozófia az élet naposabbik oldaláról. Örökre a kedvencem marad. Minden vágyam egy angol nyelvű díszdobozos gyűjtemény beszerzése. Talán én is írok majd a Mikulásnak, hogy csomagolja be idén a lézerpisztoly és a láncfűrész mellé, vagy csak egyszerűen átalakítom a megunt tankönyveimet képregénnyé egy tranzmográf segítségével… :)

Maya>!
Bill Watterson: Irány Észak!

Én bizony elfogadnám sajátomnak ezt a kislurkót. Lehetne egyből hatéves? Ismét sok problémára rávilágít. Elgondolkoztam mellette azon is, hogy én vajon jó anyja vagyok a gyerekeimnek? Figyelek eleget rájuk? Vannak szörnyek nálunk az ágy alatt, de nem merik elmondani? Beszélünk eleget a problémákról?

Jeffi P>!
Bill Watterson: Irány Észak!

Szeretem Kázmért és Hubát is :)
Kedvenc részem az volt, amikor elindultak Alaszkába…nem jutottak messze :D De azért milyen rendes szülők vannak, megkeresik az otthagyott plüsstigrist :D
A nyaralás kudarca amúgy meg Murphy…így vagyok vele én is mint ők. Ha a Balatonra megyek hotziher, hogy egész nyáron azon az egy héten esik végeláthatatlan módon az eső :D
Aranyosak :)

Sziilvia>!

[Huba]: – Azt olvastam, hogy a lányok összetétele „cukor, dió, meg minden ami jó.” A fiúké meg „csiga és béka, csupa rossz portéka.”
[Kázmér]: – Höhh. Na és a tigriseké?
[Huba]: – „Vattacukrok, sósperecek, meg szétcsócsált kisgyerekek.”
[Kázmér]: – Nagyon vicces.

Algernon P>!

[Kázmér] – Imádom a nyári vakációt! Szinte érzem, ahogy sorvad az agyam…

psn>!

[Telefon] RING RING
[Kázmér] Igen, tessék?
[Telefon] Szia, beszélhetnék az apukáddal?
[Kázmér] Minek ehhez az én engedélyem? Csak rajta! Felőlem!
[Kázmér] Fura egy alak.

Natasha>!

[Anya] – Remélem, egyszer majd lesz egy gyereked, akitől visszakapod, amit velem művelsz.
[Kázmér] – Nagyi is úgy emlékszik, hogy ő is pont ugyanezt mondogatta neked.

Natasha>!

[Huba] – Hiába nézel anyukádra bambiszemekkel, nem fogja megvenni a lángszórót.
[Kázmér] – És ha szipogok is hozzá egy kicsit?

Natasha>!

A lányok olyanok, mint a hernyók. Biztos van valami hasznuk, de nehéz rájönni, hogy mi lehet az.

Natasha>!

[Kázmér] – Mutasd, Rozi, mit rajzoltál? … Aha. Kis házikó virágoskerttel. Takaros polgári idill. Tipikus női rajz. A lányok folyton elakadnak az apró részleteknél! De a fiúk mernek nagyot álmodni! Mi korszakalkotó tettekben gondolkodunk! Nem csoda, hogy mi visszük előbbre a világot!
[Rozi] – Miért, te mit rajzoltál?
– Egy csapat vadászrepülő porig bombázza New Yorkot!

Algernon P>!

[Kázmér] – Sehogy sem stimmel ez a Mikulás-dolog. Minek ez a titokzatoskodás? Minek a misztikus homály? Ha létezik az ipse, miért nem áll ki a nyilvánosság elé, hogy bizonyítson? Ha viszont nem létezik, mi ez az egész felhajtás?
[Huba] – Nem tom… De ez mégiscsak egy vallási ünnep…
[Kázmér] – Ha már itt tartunk, ugyanezeket szeretném tudni Istenről is.

Mina>!

[Kázmér] – Az ilyen viharos, hideg napokon a jó meleg ágyban kéne olvasgatni egy bögre forró csokoládé mellett.

Bogas>!

Akik visszasírják a gyerekkorukat, nyilván sosem voltak gyerekek.

Kázmér és Huba sorozat · Összehasonlítás