A ​tudományos fejlődés zsákutcája (Kázmér és Huba 6.) 67 csillagozás

Bill Watterson: A tudományos fejlődés zsákutcája

Kázmér, a kis bajkeverő és képzeletében megelevenedő játéktigrise, Huba kalandjait sokan ismerik. Napilapok, magazinok utolsó lapjain gyakran találkozhatunk a két örök kíváncsiskodóval, most pedig már a hatodik kötetben merülhetünk el hosszabban Kázmér történeteiben. Közben csendben együttérezhetünk a szülőkkel, hiszen Kázmér igazi férfiember módjára állandó küzdelemben áll, hol az alattomosan támadó űrlények, hol maga a szerelem ellen. De melyikünk nem emlékszik a tökfőzelékkel vívott ádáz csatákra? És ki hitte el valaha is, hogy nincsenek szörnyek az ágy alatt? Na ugye! Szóval Kázmért mindannyian ismerjük egy kicsit. Kalandra fel!

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2009
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638832399 · Fordította: Nikowitz Nóra

Kapcsolódó zóna

!

Kázmér és Huba

152 tag · 81 karc · Utolsó karc: 2023. szeptember 7., 22:06 · Bővebben

Emerson>!
Bill Watterson: A tudományos fejlődés zsákutcája

A gubancos bolhazsák és a RAGYA önjelölt diktátora ismét kitettek magukért. A magándetektíves sztori mindent vitt! :-)) Spiff kapitány és Hipermanus zöldfülű Kopóhoz képest.
Hm… kész csoda, hogy a brit tudósok még nem állapították meg, hogy Kázmérunk enyhe skizofréniában szenved.

tataijucc>!
Bill Watterson: A tudományos fejlődés zsákutcája

Tökéletes kikapcsolódás egy agyilag zsákutcás nap után, mert onnan már nem lehet sehova sem fejlődni… legalábbis nálam bejött.
Ellenben továbbra is az első kötet a favorit. Azon vinnyogva nevettem. Itt hozzásegített a fáradtság. Is.

SzAngelika>!
Bill Watterson: A tudományos fejlődés zsákutcája

Ahogyan az előző köteteket, úgy ezt is imádom. Van, ahol csak csendesen mosolygok, van ahol kuncorászok, van ahol 'jaj, ez fájt' kiáltással ejtem le a fejemet.
A, mint megtudtuk nem profi baseballosnak készülő Kázmér mostani sziporkáiból a kedvencem talán a mesterdetektív és a matek dolgozat esete. Hubától pedig a 'Mondd neki, hogy a pudingtól fényes lesz a bundám.' volt a legaranyosabb.

Vacskamati78>!
Bill Watterson: A tudományos fejlődés zsákutcája

Egy olyan duplázó nekem is jól jönne, habár a következmények kiszámíthatatlanok. Inkább Hubát szeretném… ;)

Bill Watterson: A tudományos fejlődés zsákutcája

Az eddigi megszokott színvonal a régiek mellett új szereplőkkel, humorral, filozofikus kérdésekkel mixelve.

Quiconque>!
Bill Watterson: A tudományos fejlődés zsákutcája

Ez egy nagyon jó kötet. A címadó sztori óriási (+5 Kázmér!!!), a Krisztás részek szintén. Vilit is megismerjük egy kicsit jobban… ;), valamint a „rémhóemberek kicsiny társasága” is felbukkan időnként. Nem szeretem a havat, de ez a kölyök még a végén kedvet csinál hozzá. A karácsonyesti versike pedig bűbájos, szeretem az ilyen pillanatokat.

Róka>!
Bill Watterson: A tudományos fejlődés zsákutcája

Hogy Hubát idézzem egy korábbi kötetből:

„Elképesztő, miket készítenek manapság egyszerű kartonpapírból…”

Ronnie>!
Bill Watterson: A tudományos fejlődés zsákutcája

Ez volt az első Kázmér és Huba könyv, ami a kezembe került. Hamar kiolvastam, és azzal az érzéssel csuktam be, hogy "mégmégmég"… :)

Morn>!
Bill Watterson: A tudományos fejlődés zsákutcája

Kázmért lehetetlen nem csípni, bár megőrülnék ilyen pimasz kölöktől. Bár, már elnézést, hogy az anyát hibáztatom, de a képregényekből az jön le, hogy otthon dolgozik, és mikor a gyereke otthon van, akkor is vacsorát főz meg levelet ír. Nem is értem. (Egy képsorban mintha lett volna olyan, hogy Kázmér kérdezi az apját, miért az anyja van otthon és nem ő.) Ha van egy gyerekem, és csak egy, akkor amíg ő a suliban van, addig megfőzök (apa majd melegít, szokja meg), elintézem a kis levelezgetéseimet, számlákat átnézem, aztán a gyerekemmel vagyok. De lehet csak én vagyok rosszul összerakva. Majd kiderül, ha anya leszek, hogy fog nekem menni. Bár én dolgozni is fogok, az tuti.
No mindegy, ez a rész folyamatosan zavar, ez van, de legalább Kázmér igen gazdag képzeletét is megkapjuk, így jókat szórakozhatunk a kalandjain. Szegénykét azért jól megölelgetném egyszer. Meg Hubát is.

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2009
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638832399 · Fordította: Nikowitz Nóra
Bill Watterson: A tudományos fejlődés zsákutcája

Egyszerűen imádom. Nem tudok egy oldalt sem végigolvasni faarccal :)

Quiconque>!

[Apa] – Halló!
[Kázmér] – Szia, apu, itt Kázmér.
[Apa] – Te miért nem vagy iskolában?
[Kázmér] – Ott vagyok!
[Apa] – Mi a baj? Rosszul vagy?
[Kázmér] – Kikéredzkedtem pisilni. Mondd meg gyorsan, mennyi 11+7?

Natasha>!

[Kázmér]: – Bárcsak több barátom volna. De az emberek olyan hülyék. Már annak örülni kell, ha levegőnek néznek, mert akkor legalább békén hagynak. Szerencséd, ha egyvalakit találsz, akit igazán szeretsz… és ha az az egyvalaki is csíp téged, akkor igazi mázlista vagy!

Natasha>!

Szerintem onnan lehet tudni, hogy léteznek intelligens lények a Földön kívül, hogy soha nem próbálták fölvenni velünk a kapcsolatot.

Natasha>!

A szüleim már akkor úgy érzik, hogy kirúgtak a hámból, ha egy kanál rendes kávét adnak a koffeinmenteshez.

Morn>!

[Kázmér:] Úgy elgondolkoztam…
[Huba:] De ma szombat van!
– Nem direkt volt, gondolhatod.

Algernon P>!

[Kázmér Hubának] – Megkérdeztem Anyut, jó gyerek vagyok-e… Azt mondta, ha nincs ló, jó a szamár is… Majd meséld el ezt a kis incidenst, ha kérdezik a riporterek, hogy mikor indultam el a lejtőn lefelé.

Algernon P>!

[Apa] – „Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer…”
[Kázmér] – Várj csak! Ebben a mesében nincs lövöldözés, igaz?
[Apa] – Nincs, miért kérdezed?
[Kázmér] – És bármiféle erőszak?
[Apa] – Az sem igazán…
[Kázmér] – És sátánisták? Vagy valami vulgáris? Autós üldözés? Fegyverek? Züllés?
[Apa] – Hát persze hogy nincs!
[Kázmér] – Akkor miből gondolod, hogy tetszeni fog?

Natasha>!

Sokkal nehezebb elviselni az élet megpróbáltatásait, ha egyetlen szaftos káromkodást sem ismersz.

Natasha>!

[Kázmér]: – A világ néha ronda és ijesztő.
[Huba]: – Ezért olyan puhák és ölelgetnivalóak az állatok.

Kázmér és Huba sorozat · Összehasonlítás