Megtorlás ((Alternatív) Stargate 2.) 11 csillagozás

Bill McCay: Megtorlás

A Csillagkapu története folytatódik. O’Neil ezredesnek és Daniel Jacksonnak szembe kell néznie Hathor bosszújával. A lázadás visszaadta az abydosiak szabadságát, de egy váratlan árulás veszélybe sodorja az új szövetséget. Nyomor és éhínség köszönt a városokra, káosz uralkodik az utcákon. Megérett az idő, hogy a feldühített Hathor seregei visszatérjenek, és leigázzák a világot. Az istennő ezúttal egy olyan félelmetes fegyverrel rendelkezik, amilyet a lázadók el sem tudnak képzelni. A vérszomjas Hathor tervei túllépnek a csillagkapun.

Eredeti mű: Bill McCay: Retaliation

Eredeti megjelenés éve: 1996

Lap-ics, Debrecen, 1997
314 oldal · ISBN: 9634342736 · Fordította: Szegi György

Roland_Rahl
Bill McCay: Megtorlás

Igazából hasonló volt az előzőhöz esetleg kicsit több volt az unalmasabb rész! Illetve eléggé hiányoltam a Tuatot meg Ptah jelenlétét! Kíváncsi lettem volna az ott zajló eseményekre is! Amúgy nagyjából hozta az előző színvonalát!

vöri P
Bill McCay: Megtorlás

Ugyanaz igaz rá, ami az előző kötetre is, bár ez valamiért jobban tetszett. Azon kívül, hogy szórakoztató, feszeget pár érdekes kérdést is az Abydoson kialakuló helyzet kapcsán – hogyan tudnak (ill. leginkább nem tudnak) alkalmazkodni a földiek az új helyhez, a helyiek az új világrendhez stb.

(Alternatív) Stargate sorozat · Összehasonlítás