Ötven ​vasútvonal, amely megváltoztatta a történelmet 6 csillagozás

Bill Laws: Ötven vasútvonal, amely megváltoztatta a történelmet

A gazdagon illusztrált kötet sorra veszi azokat a vasútvonalakat és vasúti társaságokat, amelyek a legnagyobb hatással voltak a modern civilizációra. Minden fejezetben számba veszi a társadalmi, kereskedelmi, politikai és mérnöki, netán katonai vonatkozások komplex rendszerét. Szó esik egyebek között a világ első földalattijáról, a londoni metróról, vagy éppen a Central Pacific Railroad-ról, Észak-Amerika első transzkontinentális vasútjáról.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Ötven dolog, amely megváltoztatta a történelmet Kossuth

Kossuth, Budapest, 2015
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630982702 · Fordította: Béresi Csilla

encus625 P>!
Bill Laws: Ötven vasútvonal, amely megváltoztatta a történelmet

A növényes és állatos rész jobban tetszett ettől a résztől. Az elején sok volt az „első”: első ilyen kocsi, első olyan kocsi, ilyen nyomtáv, olyan fejlesztés. Aztán a vasút fejlődésével a könyv is jobb lett.
Hiába 50 vonalat említ a tartalomjegyzékben, gyakran egy fejezet alatt több hasonlót is felsorol, így mégsem 50 az az 50.(Pl. Pullman-kocsik mellett a Kék vonat és az Orient is szóba kerül ugyanabban a fejezetben.) Mindegyiknek nem is igazából volt szerintem hatása a történelemre, hanem más miatt fontos. Mint minden hasonló válogatás, ez is szubjektív.

Kossuth, Budapest, 2015
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630982702 · Fordította: Béresi Csilla