Az ​elnök lánya 26 csillagozás

Bill Clinton – James Patterson: Az elnök lánya

Minden elnöknek vannak rémálmai. De ez most valóra vált.

Matthew Keating, az USA korábbi elnöke, aki előzőleg haditengerészeti SEAL volt, mindig épp oly keményen és elkötelezetten védelmezte családját, mint a hazát. Most azonban támadás célpontjává válik.

Egy őrült elrabolja Keating tizenéves lányát, Melanie-t – minden szülő retteg attól, hogy ez bekövetkezhet, és egyben nemzetbiztonsági krízishelyzet alakul ki. Az egész világ valós időben követi az eseményeket, Keating pedig egyedül vág bele a küldetésbe, amely vezetőként, katonaként és apaként egyaránt próbára teszi képességeit.

Az elnök eltűnt című #1 New York Times bestseller szerzőitől:

Minden részlet a helyén van
– mert az egyik szerző Bill Clinton, az USA korábbi elnöke.
A feszültség és a cselekmény megállíthatatlanul dübörög
– mert a másik szerző a világ legnagyobb példányszámban eladott thrillerszerzője, James Patterson.

XXI. Század, Budapest, 2021
528 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635681266 · Fordította: Novák Gábor, Békési József
XXI. Század, Budapest, 2021
528 oldal · ISBN: 9789635681358 · Fordította: Novák Gábor, Békési József

Bill Clinton – James Patterson: Az elnök lánya

Magától értetődik, hogy ebben az ostoba, de rendkívül szórakoztató regényben, „a kardszárnyú delfinek képesek megölni a kék bálnákat”. Viszonylag könnyen érthető, hogy egy volt elnök, akinek a lányát terroristák elrabolják, miért akarhat saját, illetéktelen félkatonai erőt megszervezni lánya megmentésére. De próbálja meg ezt elmagyarázni a jelenlegi elnöknek. Lehetne még agyatlanabb ez a történet? Igen. Eredetiség semmi nincs benne, sőt, az egész könyv tulajdonképpen nem más, mint egy jeles dolgozat a „miből és hogyan építkeznek az akcióthrillerek” tananyagból, azonban meglepetésként hatott, olyannyira, hogy az (volt) elnök és csapata akció-dús bevetése számomra teljes mértékben kielégítette az akcióthrillerek fogalmát. Egy olyan könyv, amely folyamatosan dacol az elvárásokkal – rövid fejezetekben bemutatva, hogy a politika milyen csúnya üzlet lehet, ahol a személyes napirendek időnként ütköznek a nemzeti érdekekkel és etikával. A két szerző férfi-fantáziája akaratlanul is mulatságos, természetesen ezek miatt vannak kisebb nagyobb logikai butaságok is, de mivel annyira lekötött a sztori, hogy nem-igazán vettem róla tudomást. Az oldalak tele vannak politikai cselszövésekkel, rivalizálással, féltékenységgel, sértődöttséggel, frusztrációval, haraggal, zsarolással, árulással és félelemmel, szemben az elkötelezett család feltétel nélküli szeretetével és hűségével, valamint közös értékeivel. Ha belegondolunk pont ezek azok a történetek, ami az embereket leginkább érdekel és pont ezek azok, amik sikereket szoktak elérni az olvasók körében.

kratas P>!
Bill Clinton – James Patterson: Az elnök lánya

Oké, megadom az ötöst most, mert pont az jött, mint amit a fülszöveg alapján vártam. És meglepően jól jött… bár amúgy van annak valami értelme, hogy az ilyen könyvekben több bekezdésben is felsorolják, hogy milyen fegyverekkel rendelkeznek az éppen aktuális hőseink? Aki ért hozzá, az nem fog elájulni tőle, aki meg nem, az csak vonogatja a vállát szerintem. Na mindegy, ezen kívül talán egy-két elgépelés volt csak, hiába, már ez is öröm, hogy csak ennyi.
Szóval a szokásos hősiesség, a jó harca a rossz ellen, legyen az a rossz akár egy dzsihádista, egy aljas kampányfőnök, vagy akár az elnök. A kötelező áldozat is ott van a végén, ami megerősíti a nemzeti szív dobogását a keblekben, na és persze spoiler.

Csibice25>!
Bill Clinton – James Patterson: Az elnök lánya

Ez a könyv úgy tökéletes, ahogy van. Volt benne kaland, dráma, izgalom, váratlan fordulat.
Külön tetszett, hogy picit betekintést engedett a Fehér Ház mindennapjaiba és világába.
Imádtam minden sorát, faltam a betűket. Remélem lesz még több könyve az írópárosnak.

FZolee>!
Bill Clinton – James Patterson: Az elnök lánya

Bill Clinton és James Patterson ismét egy pörgős és akciódús könyvvel jelentkezett. Ebben a történetben egy terrorista elrabolja a volt amerikai elnök lányát, és az apja mindent megtesz azért, hogy kiszabadítsa.
Ha az ember el tudja engedni az idealizmust, és a tipikus amerikai kliséket (például a volt elnöknek nyilván mindenki felveszi a telefont és bármilyen illegális dolgot megcsinálnak neki), és csak egy sima akciókönyvként olvassa a történetet, akkor jó szórakozást nyújt. Tetszett, hogy egy kis változatosságot is be akartak csempészni, ezért a washingtoni politikáról is szó esett.
A könyv felénél őszintén meglepett a váratlan fordulatspoiler.
Aki egy gyorsan olvasható, izgalmas könyvet akar olvasni, annak bátran ajánlom ezt a kötetet, nem fog csalódni.

briggg>!
Bill Clinton – James Patterson: Az elnök lánya

Nagyon izgalmas, cselekményes történet. Csak akkor érdemes belekezdeni, ha az embernek van elég sok ideje egyszerre olvasni, mert úgysem tudja letenni.

Peter_Csicsaky>!
Bill Clinton – James Patterson: Az elnök lánya

Egy tipikus amerikai akciófilm leírva. Szórakoztató, de semmi különös.

Mátyás_dr_Takács>!
Bill Clinton – James Patterson: Az elnök lánya

Lendületes, gyors könyv. Nagyon jó. Nem egy Shakespeare, de nagyon szórakoztató.

mate55>!

– A felelősséggel együtt jár a bocsánatkérés – […].

mate55>!

Az amerikaiaknak nem lenne szabad külföldre menni, hogy a demokrácia terjesztése nevében olyan sárkányokat öljenek meg, melyeket nem értenek.

213. oldal (ebook)

mate55>!

A Night Stalkers különleges műveleti ezred Lándzsa Egy kódnevű MH–60M Black Hawk helikopterének fedélzetén a 6. SEAL-csapat parancsnoka, Nick Zeppos ránéz az órájára.