Békéscsabai ​katolikus családlexikon (1750-1895) 0 csillagozás

A száz kereszteltet meghaladó 44 család krónikája
Bielek Gábor: Békéscsabai katolikus családlexikon (1750-1895)

Mi ​sem bizonyítja jobban egy könyv értékét, mint a népszerűsége, ami becses tartalmából fakad. Bielek Gábor könyvének második kiadása élő példája a fenti állításnak. A hat évvel ezelőtt megjelent tanulmány mind egy szálig elfogyott, és a csabai emberek igényelték ezt a színes, a katolikus egyházi kereteken túlmutató családi történelmi tablót, a térség tradícióit, a családi sorsokat felvillantó hiteles kis enciklopédiát.
A szerzőt, a közismert jaminai plébánost két dolog sarkallta, amikor hónapok aprólékos, elmélyült munkájával előállt a második kiadás anyagával: részletesebb és bővebb körképet kívánt nyújtani, és mind több érdeklődő családhoz akarta eljuttatni a Csabára betelepült katolikus famíliák történetét. így jött létre az ötven család krónikája a korábbi negyvennégy helyett, és az új elemzésekkel kibővült körkép.
Reméljük és kívánjuk, hogy a könyv sok olvasónak szerezzen hasznos és kedves órákat, emlékeket. Továbbá reméljük, hogy Bielek Gábor folytatja kutató-,… (tovább)

Tevan, Békéscsaba, 1999