Ki ​szereti a sárkányt? (Ne ébreszd fel a sárkányt! 2.) 44 csillagozás

Bianca Schulze: Ki szereti a sárkányt?

Szívmelengető, interaktív mesék, hogy öleléssel és nevetéssel zárjuk a napot, mielőtt bebújunk a takaró alá. És még sárkány is van benne – ki tudna mindennek ellenállni?

Sárkány alig várta a PUSZINAPOT. Most mégis szomorú, mert mindenkinek más dolga akadt, és senki nem foglalkozik vele. Gyere, vidítsuk fel! Pislogj kettőt, ha készen állsz a mókára!

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: 3 éves kortól

Babilon, Budapest, 2021
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632941813 · Fordította: Mán-Várhegyi Réka · Illusztrálta: Samara Hardy

Gelso>!
Bianca Schulze: Ki szereti a sárkányt?

Fantasztikus, szívmelengető interaktív könyv – melynek célja, hogy szeressük a sárkányt a többieket. A környezetünket. És fogadjuk el az első látásra félelmetesnek, nagynak, gonosznak stb. mutatkozó lényeket/egyéneket. Rendkívül kedves és szépen felépített könyv, amiben tevékenyen részt vehetünk – az olvasás mellett tapsolhatunk, pisloghatunk, integethetünk, puszit dobhatunk, kuncoghatunk, fülelhetünk, várakozhatunk, táncolhatunk, toppanthatunk stb. – ráadásul a történet olvasása mellett érzelmeket is kifejezhetünk: megnyugtathatunk, bátoríthatunk, kedveskedhetünk, szerethetünk, lelkesedhetünk – bátran kimutathatjuk amit belülről érzünk.
Azért tartom fontos könyvnek, mert a mai világban nagyon megtanultuk elkendőzni, eltakarni, elfedni érzéseinket, reakcióinkat. Pedig nemcsak a környezetünknek, saját magunknak is fontos manapság azt gyakorolni: hogyan is húzhatjuk le a leplet fontos tulajdonságainkról. Nem egyszerű dolog felfedni magunkat mások előtt, de ha felfedezed magad is, hogyan kell ezt jól csinálni, akkor az felszabadít.
Mindenképpen könnyedebbé teszi napjainkat, ha adunk magunkból őszintén másoknak.

meseanyu P>!
Bianca Schulze: Ki szereti a sárkányt?

Nem volt rossz, itt is voltak nagyon cuki feladatok és a képek még mindig szenzációsak, de valahogy az egész nem állt úgy össze, mint az első részben.

Nuwiel P>!
Bianca Schulze: Ki szereti a sárkányt?

A Ne ébreszd fel a sárkányt! gyorsan kedvenc könyvvé vált, naponta és sokszor egymás után többször is el kellett mesélni, így adta magát, hogy megvesszük ezt is. A történet szerintem kevésbé jó, a feladatok kissé másak és itt-ott módosítottunk is rajta (a vicc elmesélése helyett azt mondjuk, meg kell csiklandozni a sárkányt, így jól megcsiklandozza a sárkányt, majd a macskát, és végül az összes egeret is azon a két oldalon), hogy emészthetőbb legyen. A gyerek természetesen ezt is imádja, minden este el kell mesélni ezt is, úgyhogy már kívülről fújom és próbálom például megtanítani arra, hogy mit mondanának a lovagok (természetesen azt, hogy ni!). Egyelőre nem sikerült, de nem adom fel.

repe993 P>!
Bianca Schulze: Ki szereti a sárkányt?

Aranyos történet, sok jót láttam/hallottam/olvastam róla, így lett belőle saját példány. Ámbár, úgy tűnik, némileg megkéstünk vele.
Olvastunk már interaktív könyveket, (lsd. Mesék örökmozgóknak), amit Kiskrampó (~6) iszonyatosan élvezett. Ez is tetszett neki, de már kissé „öreg” volt hozzá, főleg, ha azt nézzük, hogy a kiadó 2 éves kortól ajánlja.
Korábban, úgy 2 éve, nagyon jól jött volna.

tedus P>!
Bianca Schulze: Ki szereti a sárkányt?

A rajzok csodaszépek és cukik, de a „mese” szerintem elég kevés, még úgy is, hogy vannak benne feladatok/utasítások a gyermekek számára. De nyilván, egy 2 évesnek pont elég, ahogy a kiadó is ajánlja.

Szollosi_Bernadett I>!
Bianca Schulze: Ki szereti a sárkányt?

Ez elképesztően cuki volt! Az illuszráció, az interaktív történet, nagyon tetszett.

Renata_Berta>!
Bianca Schulze: Ki szereti a sárkányt?

Aki szereti Hervé Tullet Pötty könyvét az imádni fogja ezt is.
Én kedvelem az ilyen típusú mesét, ami bevonja általunk a gyermeket is.
Amit garantálni tudok, hogy ez a könyv megtáncoltat mindenkit :)

berta_arpad>!
Bianca Schulze: Ki szereti a sárkányt?

Nagyon szeretem az ilyen interaktív meséket, ahol az olvasó és a hallgatóság nem csak passzívan figyeli a mesét, hanem részt vesz benne, így még inkább átélheti a lényegét. Amiből itt sem kell olyan eszeveszett mélységekre gondolni, de még így is erősen tud hatni. Ezeken az interakción keresztül játékosan tanít a gondoskodásról, tanít dicséretet és szép szavakat mondani a másiknak. A mese pedig önmagában is aranyos és kedves.

tilia_tomentosa>!
Bianca Schulze: Ki szereti a sárkányt?

Két éves kisfiamnak meséltem. Nagyon tetszett neki. Tényleg lelkesen részt vett a sárkány szeretgetésében.

Carsi>!
Bianca Schulze: Ki szereti a sárkányt?

Könyvesboltban olvastam, rövid szöveg, nagy és színes rajzok. És interaktívan bevonja a hallgatóságot!
Kisfiam imádja a Levéltolvaj mesét, sokat mutogatok hozzá (együtt számoljuk a színes leveleket, a mókuskával keressük a hiányzókat, a széllel közösen fújjuk a sapkákat…). Remélem a sárkánynak is hasonló sikere lesz, mint a 2 éves szülinapi ajándék.

És még a férjemnek is megtetszett (vélhetően a rövid szövege miatt).