Méreg (Vihar és fájdalom szigetei 2.) 13 csillagozás

Bex Hogan: Méreg

VIHAR KÖZELEG. ZABOLÁTLAN DÜH, AMI ELNYEL SZÁRAZFÖLDET ÉS TENGERT.

Marianne elnyerte a Vipera címet, de a Keleti-szigetek békéjéhez fűzött reményei meghiúsulnak: a korrupt király továbbra is a trónon ül, a banditákat szinte lehetetlen elkapni és megbüntetni, és Marianne azt sem tudja, hogy a legénysége közül kiben bízhat igazán. A szigetek virágzása érdekében helyre kell állítani azt a köteléket, amely egykor a szárazföldet és a tengert egyesítette. Ez csak úgy történhet meg, ha Marianne újraéleszti a mágiát. Vagyis félre kell tennie minden félelmét, és vissza kell térnie a gyökereihez, a Nyugati-szigetekhez, és segítségül kell hívnia a vérében rejlő erőt. Mágussá kell válnia. Csak így lesz képes irányítani a sereget, amellyel legyőzheti a királyt.

Bex Hogan: Venom

Eredeti mű

Eredeti megjelenés éve: 2020

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dream Válogatás Maxim

Maxim, Szeged, 2023
400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634995982 · Fordította: Abrudán Katalin

Bex Hogan: Méreg

Egyedül vagyok. Összetört a szívem. Elveszettnek érzem magam."

Egyszerűen nem jutok szóhoz. Annyira utálni akarom… gyűlölni… de nem tudom, mert bár teljesen összetört és úgy bőgtem, mint egy kisgyerek… zseniális volt. ❤ Fájt az egész, igen, főleg a legvége, de én imádtam ennek a „szenvedésnek” minden percét. Eléggé ellentmondásos mondatok, ugye? De okkal… jó okkal.

Ahogy az első rész értékelésében is leírtam, ahhoz képest, hogy ifjúsági címke van a könyvön, meglepően sok véres jelenettel találkoztam. Nem kevesen haltak meg vagy sérültek meg fizikailag, de lelkileg is. Az írónő rettentően kegyetlen, valahogy semmi sem úgy alakult, ahogyan azt Marianne és Torin képzelte. Ráadásul, most már nem csak a Kelet sorsa nyugszik a Vipera lány vállán, hanem a Nyugaté is. Ami hatalmas teher és felelősség, főleg egy ilyen fiatal lánynak, de én azért örültem, hogy végre a nyugati szigetekről is megtudtam pár igen érdekes fejleményt.

Mariannenek nagyon sok mindent kellett átélnie, (szinte) mindenki keresztbe tett neki… egyik pillanatban sem lettem volna a helyében. Szerzett pár barátot, de el is vesztett párat. S bár néha elég hülyén viselkedett, megértettem minden tettét és remélem, hogy ezek a hibák csak tovább segítették a fejlődésben. Amit viszont vele kapcsolatban még ki szeretnék emelni, az a Karommal (tengeri keselyű) való kapcsolata. Annyira tetszett, különleges volt.

Egyetlen egy dolog volt, ami annyira nem szerettem, de attól el tudok tekinteni… a túl sok véletlen találkozás. S bár, persze, sokszor ez vitte előre a történetet és mindig meglepetésként ért, sok volt picit. Ennek ellenére nem érzem azt, hogy ez akkora nagy baj lenne, így nem vonok le még fél csillagot sem. Az biztos, hogy bár az előző kötetnél azt írtam néha kiszámítható volt, na most… most nem láttam előre semmi konkrétat, de néhány későbbi megérzésem bejött… mint például a Méreg főgonoszának kiléte.

Meg kell tanulnod az áldozathozatal igaz jelentését, Viperalány!

A vége kegyetlen volt minden téren. Egyszerűen nem tudom elhinni… valami biztos van még a háttérben, amiről nem tudunk. Nem csak könnybe lábadt a szemem, nem bizony, hanem hisztérikusan bőgtem és alig láttam a könnyektől. ÚGY FÁJT. Mi fog még történni!?

Annyira gyönyörűek ezek a könyvek! Kívül és belül is. Ha szeretnél egy kiszámíthatatlan történetet olvasni egy lányról, akinek cseppet sem könnyű az élete és a vizeket szeli, akkor mindenképpen olvasd el ezt a fantasztikus könyvet! Össze fog törni, DE abszolút megéri a fájdalmat! ❤

Leila_books>!
Bex Hogan: Méreg

Azt hiszem leülepedett és végre tudok egy értékelőt írni róla.
Először is azzal kezdeném, hogy nekem az első rész jobban tetszett, mint ez.
Marianne karaktere míg az első részben határozott volt, voltak elképzelései és elvei addig ebben a részben nagyon is elveszett volt. Hol tartotta az érékrendjét, hol szembe ment velük, egyik pillanatban tudta mit szeretne, mik a céljai a másikban pedig egy idegen ember szavainak hatására mindent megkérdőjelezett. Nem mellesleg egész végig ment a belső vívódás magában, hogy ő vajon egy jó ember vagy olyan, mint Adler, amilyen nem szeretne lenni?. Szóval kicsit káosznak éreztem. Nem volt gondom a vívódással hiszen nagyon sok mindent vártak tőle és a világ összes problémáját igyekezett kijavítani, helyrehozni, de tudjuk, hogy ez lehetetlen. Viszont zavart, hogy mire rájött mit akar megint elbizonytalanodott és ez a körforgás ment végig.
Marianne utazása során sok új barátra és ellenségre tesz szert. Az újonnan felbukkanó szereplők nagyon is szimpatikusak voltak és némelyiket nagyon is megkedveltem.
A hókancák, mint élőlények és a felbukkanásuk, életmódjuk nagyon érdekes volt és szívesen megtudtam volna róluk többet.
Számomra nem volt meglepő, hogy ebben a részben ki is az igazi ellenség, már a felbukkanásakor volt egy megérzésem vele kapcsolatban aztán egyre több jel mutatkozott meg ami engem igazolt.
Bár ifjúsági történet, azért volt egy-két véresebb, kicsit brutálisabb rész is benne, mégis számomra a legszívfájdítóbb, legmegdöbbentőbb a történet vége volt, konkrétan a legutolsó oldal. MIÉRT? Ezek után nem is tudom, hogyan fog folytatódni a történet, de csak még izgatottabban várom. spoiler

Köszönöm a @Maxim_kiadó -nak, a kötetet és őszintén remélem, hogy a jövőbeni tervek között szerepel a sorozat utolsó részének a fordítása is.

Utószó>!
Bex Hogan: Méreg

A Viperához hasonlóan a sorozat második része, a Méreg is csodaszép kötet lett: kívül fényes betűk, a borító belső oldalán pedig egy különleges térkép kapott helyet. Maga a történet Marianne és Torin esküvőjével kezdődik, mely után át szeretnék venni a hatalmat a Keleti-szigetek felett, és végre valahára biztosítani a békéjüket. Csakhogy természetesen semmi nem úgy alakul, ahogy Torin és Marianne tervezi, és egy titokzatos merénylő áthúzza mindkettejük számításait.

Marianne ebben a kötetben új problémákkal szembesül: nem elég, hogy a Keleti-szigetek sorsát szeretné jobbra fordítani, de úgy tűnik, a Nyugati-szigetek is egyre inkább függ a lánytól, miközben Bronn-nal is egyre inkább megromlik a kapcsolata a lánynak. Szerencsére a mágia úgy tűnik, megoldást kínál néhány problémára, így ebben a regényben több mágiáról olvashatunk, mint korábban, és hála Marianne nyugati kalandozásának, ismét bővül a világ a Nyugati-szigetek felfedezésével.

Bővebb értékelés a blogomon: https://www.utoszo.hu/2023/06/28/bex-hogan-mereg/

ryah_konyvespolca>!
Bex Hogan: Méreg

Nem tudok dönteni, hogy az első rész vagy a második rész borítója tetszik jobban. Mind a kettőnek olyan más a színvilága, mégis annyira egyben van a kettő. Egyszerűen imádok rájuk nézni.⁣

Ez a rész sokkal sötétebb és brutálisabb, mint az első.⁣

Marianne megismeri a mágus gyökereit, sőt többször is szembe száll azokkal, akik a halálát akarják. Ráadásul még férjhez is megy, ja igen, ez nagyon meglepett. Illetve ebben a részben a fiatal lány már birtokolja a Vipera címet. Itt most a nyugati szigetekre fogunk elhajózni és megismerjük a mágia forrását.⁣

Hiányzott egy kedvenc karakterem ebből a kötetből, de pótoltak érte. Mint például, amikor eljutottunk Marianne távoli rokonaihoz és azokhoz a csodás kancákhoz. A hegyekben töltött napok nekem nagyon a szívembe lopták magukat.⁣

A kötet vége egyszerűen kinyírt engem. Zokogtam és üvölteni tudtam volna, főleg, amikor onnan jött az árulás, amire Marianne nem is számított. Bár én gondoltam, hogy az a pasi bizony nem az, aminek mutatja magát. Párbajra hívni egy megcsonkított, vérző, sebesült lányt, akinek minden lépés gyötrelem. Na az gerinctelenség szerintem.⁣

Nagyon felzaklatott a könyv vége, így könyörgök a kiadónak, hogy minél előbb adják ki a harmadik részét is a sorozatnak, mert én nem bírok éveket várni rá. Nekem még legalább idén el kell olvasnom a végét.⁣

Maxim_Kiadó KU>!

Hagytuk, hogy a köztünk lévő különbségek szétszakítsanak, holott inkább örülnünk kellett volna nekik, a magunkévá tenni és elfogadni őket.

Maxim_Kiadó KU>!

Egy napon mindannyian meghalunk, ezzel az erővel nyugodtan meghalhatok azokért, akiket szeretek.

rekamoly20 P>!

– Minden rendben? Jól vagy?
Elcsukló hangon felnevetek.
– Dehogy! Miért, te jól vagy?
– Nem. De jól leszek.

rekamoly20 P>!

– Ha te ezt nevezed kérésnek, akkor bele sem akarok gondolni, milyen lehet, amikor követelsz.

rekamoly20 P>!

Meg kell tanulnod az áldozathozatal igaz jelentését, Viperalány!

Maxim_Kiadó KU>!

Mert mi a varázslat, ha nem erő és hatalom? És nincs semmi, ami olyan gyorsan múlna el, mint a hatalom.

rekamoly20 P>!

– Hát te voltál az. Mindig is te voltál!
– Így van kedvesem.

rekamoly20 P>!

– […] Nálad van az okmány, amit aláírt, igaz?
– A szobámban van – bólintok. – De érvelhet úgy, hogy kényszerítő hatásra írta alá.
Torin arcán mindentudó mosoly terül el. – És úgy volt?
– Hát, lehet, hogy gyakoroltam rá egy kis nyomást – vonom meg a vállam.

rekamoly20 P>!

Az emberek mindent megtesznek azért, akit szeretnek. Minden áron megpróbálják megvédeni.