Spuri ​és a barátság (Spuri 2.) 12 csillagozás

Betty G. Birney: Spuri és a barátság

A hosszú téli szünet után Spuri alig várja, hogy újra láthassa az osztálytársait. Ám az első tanítási napon nagy meglepetés éri őt is és az osztályt is. Egy új „állati” osztálytársat kapnak a gyerekek, egy békát. Spuri boldogan barátkozna, de a béka nem igazán érdeklődik iránta. Ráadásul a gyerekek sokkal több figyelmet szentelnek az új jövevénynek, mint régi barátjuknak.
Szerencsére Spuri továbbra is el-ellátogat osztálytársai otthonába, és egyre többet tud meg a barátságról. A világ legokosabb aranyhörcsögét pedig semmi nem tarthatja vissza attól, hogy „megszelídítse” a rideg, nem túl beszédes kétéltűt.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvasni jó! Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2011
166 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632452531 · Fordította: Cséplő Noémi

clarisssa P>!
Betty G. Birney: Spuri és a barátság

Spuri a második részben is aranyos és barátságos kicsi hörcsög, a könyv hangulata is nagyon hasonlít az előzőéhez. De… mégis kicsit erőltetettnek éreztem. Itt már nem a hörcsögtartáshoz kapunk segítséget, hanem olyasmiket rág a szánkba az író, hogy legyünk mindig jók, fogadjunk szót a tanárainknak, stb… A békát pedig végképp nem tudtam lenyelni megérteni: vajon hányan választanak békát háziállat gyanánt? Az egész történetben csak egyszer volt igazán fontos szerepe, többnyire én is csak ugyanúgy értetlenkedtem a jelenlétén, mint Spuri.
Persze, semmi baj a könyvvel, aranyos, humoros és szívmelengető, néha a nagyoknak is szüksége van kedves-könnyed olvasmányra. De attól még tény: ez a kötet kicsiknek íródott, nekik valószínűleg nagyobb élményt is ad.

Könyvmolyképző, Szeged, 2011
166 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632452531 · Fordította: Cséplő Noémi
danlin>!
Betty G. Birney: Spuri és a barátság

Az első részhez hasonlóan viccesek és tanulságosak Spuri kalandjai. Ennek a kötetnek a központi kérdése a barátság: hogy születnek a barátok, hogy lehet megtartani a barátokat és egyáltalán mit is jelent barátnak lenni.

clarisssa P>!

Mire valók a barátok? Hogy jól érezzük magunkat együtt, beszélgessünk, vigyázzunk egymásra, megosszuk, amink van. Nem igaz?

Kapcsolódó szócikkek: barát
Bogas>!

Aldónak kellemes krétapor- és fenyőillatú légfrissítő illata volt. Azt képzeltem, ilyen lehet az erdők illata. Valamikor RÉGES-RÉGES-RÉGES-régen a vad hörcsögök biztosan az erdőkben éltek, lepotyogott fenyőtobozok és meleg kuckót adó avarhalmok alatt.

2. Konok gondok

Bogas>!

Egy hörcsög sosem lehet elég elfoglalt.

15. Fennköltebb Versünnep