Jobb ​agyféltekés rajzolás – Munkafüzet: gyakorlati útmutató a rajzolás öt alapelemének elsajátításához 12 csillagozás

Betty Edwards: Jobb agyféltekés rajzolás – Munkafüzet: gyakorlati útmutató a rajzolás öt alapelemének elsajátításához Betty Edwards: Jobb agyféltekés rajzolás – Munkafüzet: gyakorlati útmutató a rajzolás öt alapelemének elsajátításához

A ​rajztanulás sokban hasonlít valamely sportág vagy a hangszeres játék elsajátításához. Ha már tudjuk az alapokat, a fejlődés csakis a gyakorláson múlik. De mit és hogyan gyakoroljunk? Ebben segít a Jobb agyféltekés rajzolás c. sikerkönyv szerzőjének most megjelenő munkafüzete.

A szerző célja, hogy átfogóan és hatékonyan segítse a rajzolás öt alapvető készségének elsajátítását. A negyven gyakorlat között vannak ismerős módszerek (például a megfordított rajzolás), de az egyes rajzkészségek kapcsán sok új téma is megjelenik. Mindegyik feladatnál megtalálható a szükséges eszközök listája, ezt rövid bevezető, mintarajzok ill. a gyakorlatot követő jó tanácsok egészítik ki. Az előre elkészített keretek rajzlapként is felhasználhatók. A könyv túllép a ceruzával készített önarcképeken: a gyakorlatok során új témák (csendélet, tájkép, fantáziarajz) és új eszközök (toll, tus, szén, rajzkréta) is előkerülnek. Az olvasó a füzet végén egy műanyag képsíkot/keresőt talál, amely komoly… (tovább)

Bioenergetic, Budapest, 2017
146 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632910154 · Fordította: Kovács Gergely Károly · Illusztrálta: Betty Edwards
Bioenergetic, 2017
286 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639652460 · Fordította: Kovács Gergely Gábor
Bioenergetic, Budapest, 2012
276 oldal · keménytáblás · Fordította: Kovács Gergely Károly

Nikolett0907 P>!

Érdekes kapcsolatom van evvel a kötettel.
Ugyanis a portré rajzolás sosem vonzott, imádok szörnyeket, ruhákat rajzolni, de mostanában túl feszültem és nem volt semmi, amit papírra vethettem volna.

Így került a kezeim közé ez a munkafüzet.
Úgy voltam vele ha nagyon nem tetszik egyszerűen félre teszem.
Nos ez nem jött össze. Az első laptól az utolsóig végig menten a feladatokon, többé – kevésbé betartva amit leírt a szerző benne.

És most ott tartok, hogy látok egy – egy modellt és míg pihennek, esznek, két fotózás között firkálok, őket, és kivételesen még én is azt mondom, hogy nem is olyan rossz.
Ezt pedig ennek a könyvnek köszönhetem.

Szóval megszeretni továbbra sem fogom, de egy újabb fejezetet nyitott a látásomban, és ezért nagyon hálás tudok lenni.

Hasznosnak tartom és minőséginek.

Ardid>!

Mindig is azt gondoltam magamról, hogy nem tudok rajzolni. Egyszer 4-es koromban egyest kaptam egy rajzomra, pedig nekem tetszett. Egy vár volt rajta. De most már tudok rajzolni, tényleg, és a saját rajzaimmal van kidíszítve a lakásom és ez nagyon jó érzés!

Bri79>!

Kezdőknek egy nagyon jó kis munkafüzet, ha esetleg ezidáig azthitted, hogy nem tudsz rajzolni, igazi sikerélményeket ad. És maga a szemlélet, -a jobb agyféltekés módról-abszolút hasznos.

Renáta_G>!

Néhány hét alatt a pálcikaembertől eljuthat valaki egy élethű rajzig? Kellő gyakorlással és a jobb agyféltekés rajzolás elsajátításával elvileg sikerülhet. Belevágsz? Mi megpróbáltuk blogger-társammal :D A linkre kattintva látható az eredményünk és egy kis értékelés a munkafüzetről: