The ​Body Electric 2 csillagozás

Beth Revis: The Body Electric

The future world is at peace.

Ella Shepherd has dedicated her life to using her unique gift—the ability to enter people’s dreams and memories using technology developed by her mother—to help others relive their happy memories.

But not all is at it seems.

Ella starts seeing impossible things—images of her dead father, warnings of who she cannot trust. Her government recruits her to spy on a rebel group, using her ability to experience—and influence—the memories of traitors. But the leader of the rebels claims they used to be in love—even though Ella’s never met him before in her life. Which can only mean one thing…

Someone’s altered her memory.

Ella’s gift is enough to overthrow a corrupt government or crush a growing rebel group. She is the key to stopping a war she didn’t even know was happening. But if someone else has been inside Ella’s head, she cannot trust her own memories, thoughts, or feelings.

So who can she trust?

colecordium>!
Beth Revis: The Body Electric

A borító:
Komolyan mondom, utálom a zöldet, de ez a borító gyönyörű. Nagyon jól szimbolizálja az álomszerű érzetét a könyvnek, főleg, hogy az álmok nagy szerepet játszanak Ella életében. Imádom a pillangókat is, és a sziluettre szavak sincsenek.

Értékelés:
Ez volt az első könyvem Beth Revistől, mivel a Túl a Végtelenen sorozához még nem volt sikerem, annak ellenére, hogy az olvasmánylistámon van már kb az örökkévalóság óta. Szóval Beth Revis szűz voltam a The Body Electric-ig.

Az elején egész nehezen tudtam belevágni ebbe a könyvbe. Az új világ leírásai túl hosszúak voltak, és annyira részletesek, hogy az ember elfelejtette, hogy mit olvasott két sorral feljebb, még szintén ugyanarról a dologról. Ennek ellenére a világ felépítése fantasztikus volt és imádtam, hogy lassan tudtunk meg minden részletet, nem egyszerre volt ránk zúdítva minden. Imádtam a technológiai részét, a nanobotokat, androidokat és mindenféle jövendőbeli tudományos dolgot. Mindig mikor ilyen könyveket olvasok vagy filmeket nézek, elgondolkozom, hogy ha ezeket mind el tudják képzelni, akkor miért nem tudják megvalósítani? Imádnék egy ilyen jövendőbeli városban élni, mint New Venice, ahol a történetünk játszódik. Amúgy ez a város erősen emlékeztetett New York-ra. New Venice-ben volt egy ikertoronyház, Central Garden… ismerősek ezek a dolgok?

A cselekményszál nem volt épp a legeredetibb, mivel láttunk már ilyen: a kormány korrupt és lázadók egy csoportja le akarja verni őket. Ismerős ez is, ugye? Ettől függetlenül a könyv még nem volt kevésbé élvezhető.
Az írónő stílusa is tetszett, nem volt benne John Green féle metaforák, vagy Tahereh Mafi féle verses leírások, a történet könnyen követhető és olvasható volt.

Sajnos a legtöbb problémám a szereplőkkel volt. Semmiféle kapcsolatot nem éreztem a főszereplőkkel, a mellékszereplők pedig annyira elhanyagolhatóak voltak. Ella egy kissé távolságtartónak és valahogy közömbösnek tűnt nekem, és valahogy mégis reálisnak és igazinak hatott, sokkal jobban, mint a legtöbb mostani karakter, akikről olvastam. Nagyrészt ettől olvastam tovább a könyvet. Jack egy teljesen más történet. Nem érzem úgy, hogy akármennyire is megismertem volna, hiába volt ő az egyik főszereplő. A romantikát közöttük nagyon hiányoltam.

Bár nem lett a kedvenc könyvem, de ennek ellenére újra fogom olvasni, mégpedig azért, mert néhány szereplő a Túl a Végtelenen sorozatból itt is felbukkan, és nem imádok semmit jobban, mikor két különálló sorozat/könyv megjeleníti egymás szereplőit, még ha csak egy rövid pillanatra is.

Kiknek ajánlanám? Sci-fi szerelmeseinek, akiket nem zavar a romantika hiánya, illetve aki szereti az olyan könyveket, amik egyedülállóak, nem egy sorozat részei.