Kilenc ​perc (Kilenc perc 1.) 380 csillagozás

Beth Flynn: Kilenc perc

Az ​akkor tizenöt éves Ginny Lemont 1975. május 15-én elrabolják egy bolt elől Fort Lauderdale-ben. Az elkövető az egyik legbrutálisabb dél-floridai motoros banda tagja.
Ginny élete ekkor örökre megváltozik. Új nevet kap, új identitást és egy új életet az Everglades mocsár szélén – egy ijesztő, durva és erőszakos világban, ahol mindenkinek álneve van, a hűség pedig a túlélés kulcsa.
Az egésznek pedig Grizz áll a középpontjában: termetes, sötéten jóképű és ijesztő férfi, aki Ginnyvel valahogy mégis olyan gyengéd, hiszen ő élete egyetlen igaz szerelme.
Így kezdődik az érzelmi megszállottságról és a manipulációról szóló mese, amiben egy környezetéből kiszakított lány kénytelen az egyetlen emberre támaszkodni, akitől figyelmet, szeretetet és gondoskodást kaphat. A fogva tartójára. Ginny okos és intelligens, de még csak tinédzser. Nehezen alkalmazkodik az új életéhez, eleinte küzd ellene. Aztán belenyugszik a feltételekbe.
Vajon megmentik? Vagy elmenekül?… (tovább)

Eredeti mű: Beth Flynn: Nine Minutes

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rázós könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634571438 · Fordította: Sándor Alexandra Valéria

Grizz · Grunt · Ginny/Cicc · Blue · Sarah Jo

Nikolett0907 P
Beth Flynn: Kilenc perc

Na jó…most először érzem azt, hogy kitépem a hajamat….mégis mi a jó fene volt ez a vég? o_O

Igyekszem normális értékelést írni, de olyan zaklatott vagyok még mindig.
Először is már hetek óta „tornázom”, hogy megvegyem e, vagy ne!?
Végül úgy döntöttem (persze mint mindig), hogy meg kell szereznem.

Nagyon hamar olvasni kezdtem és már az első sorokból megállapítottam, nekem való.

Mint gondoltam igazam lett, mert összesen egyszer kellett félre tennem, egyéb okok miatt.
A lelkem teljesen beszippantódott a motoros banda életébe. A főhősnővel együtt sírtam, féltem és nevettem. Szerettem és próbáltam alkalmazkodni egy olyan világhoz, amit lelkileg nem tudtam elfogadni, de a szerelem bele kényszerített. Nem tudtam elképzelni, hogy elhagyjam, mert ami kint várt, a valóéletben, már köd fedte és jobb volt a megszokott „rossz”, mint az ismeretlen. Grizz akármilyen is volt, végig mellettem állt, ölelések, csókok, törődés, csak Ő jelentette a világot nekem.
És a végén összeomoltam, képtelen voltam ésszerűen gondolkodni, csak sírtam és sírtam.

Nem tudom azt írni, hogy a mellékszereplőket utáltam, kettő kivételével, mindenkit szerettem és féltettem, és borzalmas volt belegondolni miknek vannak kitéve.

Van a történetben valami mámorító, ami függőséget okoz.
Egyszerűen túl rövidnek éreztem, és bár tudom, hogy van folytatása, kínszenvedés lesz kibírni egy ilyen zárás után.

Egyértelműen kedvenc és ajánlom.

KönyvMoly_1989 P

A hideg ráz még mindig…
Ez a könyv… Egyszerre volt szívbemarkoló, brutális, morbid, szomorú… Nyers és kegyetlen…
Egyszerűen nem találok szavakat. Amikor az életedbe nem hétköznapi értelemben robog be a szerelem. Ha őszinte szerelem ez egyáltalán. Talán sosem derül ki…
Nem tudom ,hogy igazán kedveltem – e akár egyetlen szereplőt is, nem tudom, hogy én hogyan viselkedtem volna Ginny helyében, és arról végképp fogalmam sincs, hogy szedtem volna össze a szívem apró darabkáit a történet végén…
Kevesebb, mint 24 óra alatt elolvastam, rendkívül egyedi történet… Ajánlom! Viszont lelkileg eléggé megviseli az olvasót, erre mindenki készüljön fel!
Nagyon kíváncsi vagyok a következő részre is, ami minden bizonnyal sok miértre választ fog adni… és még jobban a padlóhoz vág.

Mrs_Curran_Lennart P
Beth Flynn: Kilenc perc

Sejtettem, hogy ezt a könyvet egyszuszra kell letudnom. Nagyon durva volt, főleg ahogy szépen leírta a különböző kínzásokat. Egy tizenötéves lánynak nyílván még keményebb lehetett átélni ilyesmit, még jó hogy kisegítette a jó öreg Stockholm-szindróma. Szerintem rendesen le lett zárva a történet, nem tudom, mit lehetne még hozzá tenni. Mondjuk én Moe-t jobban sajnáltam, mint Grizzt, még ha nem lőte volna le a poént az elején az írónő, akkor sem lehetett volna nagy hepiend a vége. A kategóriájában egy jól megírt történet, nem hasonlítanám össze egyébb romantikus művekkel. Egy kicsit erőssebb gyomrúaknak ajánlom.

Sippancs P
Beth Flynn: Kilenc perc

Jesszus! És jesszus, jesszus, jesszus!
Mégis mi a fene volt ez? Mi volt ez az őrült történet? Hogy tudott egyszerre ennyire elvarázsolni és lekötni, ugyanakkor meg sokkolni és kiborítani? És miért érzem azt, hogy legszívesebben a tűzre szeretném vetni?
Egyszerűen elképesztő! Szerintem napok vagy hetek kellenek majd ahhoz, hogy ezt a könyvet helyre rakjam magamban, hogy Grizzt – minden hibája ellenére – spoiler, hogy feldolgozzam az utolsó sorokat.
És még valami: soha, ismétlem soha nem találkoztam még olyan könyvvel, amitől annyira felfordult volna a gyomrom, hogy muszáj volt félreraknom, és kimennem a friss levegőre. Azt hiszem, hogy egy ideig kerülöm a garázsokat és a medencéket…

Naiva P
Beth Flynn: Kilenc perc

Már akkor lecsaptam erre a könyvre, amint elérhető volt. A borító távolról se tetszik, de nem olyan zavaró.
Több figyeltem is olvasta angolul, és szinte mindenki kedvencének jelölte. Ezek után úgy vártam, mint a Messiást, majd a megosztó vélemények egy kicsit visszább vettek a lelkesedésemből. Most, hogy végre elolvastam, tudom, hogy teljesen más, mint amire számítottam. Már a prológusnál éreztem, hogy egy nem mindennapi olvasmány lesz.
Beth Flynn egy furmányos, csavaros, jól átgondolt, olykor borzongtató történetet hozott létre.
Szerepüktől és jellemüktől függetlenül, de nagyszerű karaktereket hozott létre. Simán el tudtam képzelni, hogy akár ez egy igaz történet is lehetne, mert még a 70’s évek Amerikájában is nagyon gyerekcipőben járt a nyomozás és az igazságszolgáltatás. Főleg a semmi közepén.
Maga a történet többször megkérdőjelezte az ésszerűségemet, mert bármennyire is sötét és kegyetlen volt a hangulata, nagyon tetszett, mert voltak benne reményt adó, édes pillanatok. A hősnő hozzáállásáról nem is beszélve, aki soha nem nyafogott, vagy hisztizett.
A végén a csattanót egy korábbi jelenetből kitaláltam, de még úgy is meglepett.
Azt hiszem, nem várok sokáig, mert nagyon érdekel a folytatás. Nem tudok 5 csillagnál kevesebbet adni rá, mert csak a lényeg volt benne és alig tudtam letenni.

Tóth_Orsolya_3 P
Beth Flynn: Kilenc perc

„De ha tudta volna, akkor sem tett volna semmit másként.”

Belül zokogok, és az államat még mindig nem kapartam fel a padlóról.
Ez egy hihetetlenül megrázó, érzelmekkel teli utazás volt. Még soha nem olvastam ilyen könyvet. Végig tudtam, hogy el kellene ítélnem Őt, de egyszerűen nem tudtam, mert szerettem.
Éjszaka felébredtem, és alig tudtam visszaaludni, mert a könyv járt az eszemben. És akkor még nem tudtam azt, amit most már igen!

Kedves @Könyvmolyképző! Ugye számíthatunk a trilógia további két részére is?

gabiica P
Beth Flynn: Kilenc perc

Nagyon tartottam tőle. A borító egyáltalán nem tetszett, így sajnos emiatt kissé előítéletesen indultam neki a történetnek. Aztán elkezdtem. És már az első oldalon beszippantott. Talán utólag kicsit jobban örültem volna annak, ha a prológust nem olvasom, vagy nem ez a prológus, ugyanis talán sokkal izgalmasabbnak és meglepőbbnek tartottam volna a végét.
Azonban ez sem tudta elrontani az élményt.
Izgalmas volt, megrázó, meglepő, nagyon dark. Noha kijelenthetem, hogy egyetlen szereplőt sem sikerült igazán megszeretnem – talán nem annyira meglepő, tekintve a történetet, de mégis nagyszerű volt ez az egész. A szereplők eszméletlenül jól kidolgozottak voltak, mindenki egyedi volt, különleges a maga módján.
Kicsit furcsának tartottam Grizz ambivalens viselkedését, az egyszer kemény, agresszív férfit, míg máskor a lágy, kedves, szerető embert.
Cicc viselkedése valamilyen szinten érthető, szerintem mindannyian hallottunk a Stockholm-szindrómáról, már ha itt egyáltalán lehet erről beszélni. Egyrészt lehet, másrészt ez egy kicsit más, legalábbis szerintem.
Hátborzongatóan jó volt!

Madama_Butterfly
Beth Flynn: Kilenc perc

Azt a mindenit! Ez nem volt semmi….
A kellőképpen lelombozó borítónak hála, kicsit szkeptikusan vettem kezembe a könyvet, de hogy mennyire tévedtem! Erőszak, bűnözés, emberrablás és egy tébolyult, beteges szerelemen alapuló kapcsolat története – fantasztikus volt! Valóságszagú, tipikus amerikai történet – a rózsaszín helyett fekete, világos helyett sötét, vidám helyett inkább gyomorszorító és elgondolkodtató….
Kár, hogy nincs pszicho-romantika kategória, ami mint kiderült @Bleeding_Bride vigyázó szemeinek köszönhetően van, mégpedig a dark romance :D :D simán beleillene és bele is illik :D :D!

Törpillaa
Beth Flynn: Kilenc perc

Imádtam. Már az első perctől beszippantott Ginny története. Annyira hátborzongató, izgalmas, kegyetlen, durva, erőszakos volt. De nekem így is nagyon tetszett. Már az első perctől megkedveltem Ginny-t, Grunt-ot ők ketten szerethető karakterek voltak. Tetszett ez az érzelmi hullámvasút, a titkok, váratlan csavarok mikor az ember nem is sejtheti mi jöhet még. Ginny-t nagyon sajnáltam mindenért, amin át kellett mennie. Grizz annyira rejtélyes, beteges, félelmetesen veszélyes, és annyira hátborzongatóan erőszakos karakter, de mégsem tudom utálni. Nem paráztam tőle.
Voltak részek, amiken mosolyogtam, és voltak, amik megborzongattak, de cseppet sem ijesztett meg. Remélem lesz a közeljövőben folytatása.

Milli88 P
Beth Flynn: Kilenc perc

Huh! Ennél megosztóbb könyvet, hát na…
A borító egyenesen brutális. A szó rossz értelmében. Nekem nagyon nem tetszik. Szerencsére nem hagytam magam e miatt „lebeszélni” a könyvről. Nem bántam meg, nagyon nem!

Olvasás közben sokszor magamat sem értettem. Voltak oldalak, amiket imádtam, és voltak olyanok is, amikor nem értettem magam, hogy miért is nem vágom a könyvet azonnal a sarokba?
Nem egy szimpla Stockholm-szindrómás könyv, annál sokkal több.

Először nem értettem Ginny-t, aztán sajnáltam, néha egyet értettem vele, néha megráztam volna. Bár 15 évesen átesni a vele történt dolgokon…? A családja miatt viszont mégis megértem a maradását.
Volt egy elképzelésem a könyv befejezését illetően, és nagyon örülök, hogy bejött. :D

A prológus már az elején leleplezi valamelyest a majdnem végkifejletet, de az epilógus volt, ami nálam teljesen betette a kaput. A nélkül egy kerek, egész sztori lett volna. Az epilógussal nyitott egy új fejezetet az írónő. Remélem, hogy mihamarabb jön a folytatás.

KönyvMoly_1989

– Nem zavar, mi?
– Nem, kicsit sem zavar.
– Biztos vagy benne?
– Igen, biztos, Grizz. Miből gondolod egyáltalán, hogy zavarna? – kérdeztem kissé túl büszkén.
– Mert fejjel lefelé tartod a könyvet.

SzAngelika

… ez a szerelmi történet végig ott volt az orrod előtt, te pedig nem vetted észre. A férfi története, aki már az első pillanatban belém szeretett, ahogy meglátott. Azé a férfié, aki mindig is a lelki társam volt, és most is az.

40. fejezet

KönyvMoly_1989 P

Eljön az idő, amikor hagyni kell, hogy az emberek megvívják a saját küzdelmeiket, és felelősséget vállaljanak a döntéseikért.

Kapcsolódó szócikkek: Blue
Könyvmolyképző KU

Tudom, hogy te tapasztalt vagy. Én egyáltalán nem. Félek, hogy kialakítottál rólam egy ideális képet a fejedben, aminek nem tudok megfelelni. Nem akarok neked csalódást okozni.

EditVagyok P

– Mióta szereted te a Seals & Croftsot? – álltam fölé.
– Nem szeretem.
– Akkor miért hallgatod őket?
– Mert te szereted őket, én pedig téged szeretlek, és hiányoztál.

Diana_L IP

Még sohasem láttam kivégzést.

Könyvmolyképző KU

Gyakran töltöttem egyedül az időt, de sohasem voltam magányos. Kitűnő tanuló voltam. Beleástam magam a könyvekbe. Nagyon jól bántam a számokkal. Imádtam a számokat. Még mindig imádom őket. Szeretem, hogy sohasem hazudnak, és mindig stimmelnek. Van bennük állandóság.

Diana_L IP

(…)
– Nem kéne cigiszned. Attól tüdőjákot kapsz. Ész szenki sze szejet tüdőjákot kapni.
(…)

Kapcsolódó szócikkek: dohányzás · rák
Gothic01

Grunt hátrahajtott fejjel nevetni kezdett.
– Cicc, mi nem imádjuk a sátánt.
– Az van a dzsekiteken – védekezett elpirulva.
– Ja. Azért, hogy fosassuk vele a népet.

Kapcsolódó szócikkek: Ginny/Cicc · Grunt
KönyvMoly_1989

Szerelmes voltam Grizzbe. Utáltam, amit csinált, de szerettem őt.
Sajnos pont az iránta érzett szerelem miatt kezdtem el utálni magamat.