Jessica's ​Guide to Dating on the Dark Side (Jessica 1.) 77 csillagozás

Beth Fantaskey: Jessica's Guide to Dating on the Dark Side

The undead can really screw up your senior year . . .

Marrying a vampire definitely doesn't fit into Jessica Packwood's senior year „get-a-life” plan. But then a bizarre (and incredibly hot) new exchange student named Lucius Vladescu shows up, claiming that Jessica is a Romanian vampire princess by birth – and he's her long-lost fiancé. Armed with newfound confidence and a copy of Growing Up Undead: A Teen Vampire's Guide to Dating, Health, and Emotions, Jessica makes a dramatic transition from average American teenager to glam European vampire princess.
But when a devious cheerleader sets her sights on Lucius, Jess finds herself fighting to win back her wayward prince, stop a global vampire war – and save Lucius's soul from eternal destruction.

374 oldal · ASIN: B003UV91AQ

Tetszett? IGEN
Újraolvasós? MINDENKÉPP :))

nykyriana>!
Beth Fantaskey: Jessica's Guide to Dating on the Dark Side

nah, látom én már csak így járok :))) mindig a régóta tologatott könyvek a legjobbak :)))
És megint csak megbántam, hogy eddig halogattam az elolvasását :)
Nagyon tetszett :) remek kis történet :)
Szívdöglesztő romániai vámpír herceg… eleinte bizonytalan, végül nagyon is magabiztos hősnő :) egy egyezség, ami megpecsételi nem csak az ő, de családjuk sorsát is… és az eddigi végkifejlet… lenyűgöző!!!
Szóval már esek is neki a második résznek, alig várom…

kiruu>!
Beth Fantaskey: Jessica's Guide to Dating on the Dark Side

Az elején nagyon furcsa volt és minden mondat után azt mondogattam, hogy most abbahagyom. De nem tettem. A tehenész srác teste miatt:D Nem ám.
Kezdett érdekessé válni a történet. Bár borzalmasan kiszámítható, attól én még élveztem. A szereplők elég idegesítőek voltak, főleg Jessica hisztijei meg órási ellenállása. Könyörgöm kinek nem tetszene egy ilyen vámpír pasi?! Az a minimum, hogy lesmárolod:D
Lucius színészkedése a végén… Hát az nagyon kiakasztó és felesleges volt. Szinte már röhejes.
Összességében jól szórakoztam rajta, de nem olvasnám újra, vagy ilyenek. És a folytatással se nagyon igyekszem..

Polaris>!
Beth Fantaskey: Jessica's Guide to Dating on the Dark Side

A mostanában olvasott tingli-tangli vámpíros könyvek közül feltétlenül a legjobb, ha azért nem is újraolvasós kategória. Tetszett, hogy nem erőltetett, nem akarja túl komolyan venni magát, mégis érdekes, olvasmányos, és végre (!) az írónő valami életszagút rittyentett a főhős köré. Van családja, akiket szeret a problémák ellenére is, ugyanúgy, ahogy a legjobb barátnője sem egy üresfejű pincsi. A férfi karakter is érdekes, kidolgozott és elbűvölő volt, szerettem a román vámpírok ötletét, a humort, a mellékszereplőket. Az egyetlen, ami negatívum, az a főszereplő enyhe Mary Sue beütése, de talán csak én vagyok már túl érzékeny erre.x)

Szyszyyy IP>!

Vegyesek az érzéseim. :D
Az eleje nekem sokkal jobban tetszett, mint a vége.
Tetszett, hogy a vámpírok nem úgy lettek bemutatva, hogy legyőzhetetlenek és minden féle szuper-erejük van. :D
Ráadásul akad nem egy poénosabb rész is.
Viszont túl sok izgalmat senki se várjon.
Bár a szereplők vámpírok, szinte semmi vámpíros nem történik. Hatalmas harcok sincsenek. A könyvnek több, mint a fele arról szól, hogy a két fiatal érzései hogyan alakulnak. Jess miképpen fogadja el, hogy vámpír és, hogy vámpírok egyáltalán léteznek. Lucius hozzáállása az amerikai társadalomhoz és a lányhoz, meg a szüleihez, hogyan változik. STB.
Úgyhogy kicsit lassú lefolyású az egész. Éppen ezért egy idő után talán unalmassá válhat.
A végével, olyan szempontból elégedett vagyok, hogy lezártnak hatott. De van folytatása is. :D Hát majd még eldöntöm, hogy azt is elolvasom-e.

hiviki P>!
Beth Fantaskey: Jessica's Guide to Dating on the Dark Side

Ez volt az a könyv, amire több mint 1 hónapot vártam, hogy ideérjen. És megérte. Bár a legtöbb része tipikusnak volt mondható, de magával ragadott a történet. Könnyű volt a nyelvezete is. Nem akart nagy dolgokat leírni, sem nagy mélységekbe belemenni. Humoros volt egyes részeknél, másoknál ijesztő, de összességében egy tipikus romantikus ifjúsági könyv. Megvan a folytatása is, de nem tudom azt mikor fogom olvasni. Az utolsó pár oldala volt a kedvencem. Mellesleg gyönyörű a borítója :)

horsegirl P>!
Beth Fantaskey: Jessica's Guide to Dating on the Dark Side

Annyira jó volt! *    __* Nagyon tetszett a világ felépítése és ahogy a szereplők fejlődtek. Kell a folytatás!

Eve_17>!
Beth Fantaskey: Jessica's Guide to Dating on the Dark Side

Nagyon tetszett. Igaz az elején már tűkön ültem, a sok huza-vona miatt, de fantasztikus, ez így volt jó ahogy van, egyszerűen nem tudtam letenni a könyvet, és teljesen azonosulni tudtam Jessicaval/Anastasiaval. Anastasia milyen szééép név :) Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom, nem az a tipikus vámpíros történet, ez teljesen egyedi!

JanaGoya>!
Beth Fantaskey: Jessica's Guide to Dating on the Dark Side

Nem rossz, nem rossz, de nem is jó. Túlságosan is el van húzva a történet és néhol már-már idegesítőnek is mondanám a szereplők egymáshoz való viszonyát.

Vivien_>!
Beth Fantaskey: Jessica's Guide to Dating on the Dark Side

Jessica egy farmon él a szüleivel,akik eléggé bio és egészségmániások.Ettől eltekintve nagyon szokványos életet él,addig a pillanatig amikor fel nem bukkan Lucius Vladescu.Jess elejétől fogva sejti,hogy valami nincs rendben a sráccal és lám a sejtése beigazolódik,hisz kettejük története egybefonódik.
Jess nagyon szimpatikus szereplő bár már azért kicsit sok volt,hogy ennyire ódzkodott a természetfelettitől.Pozitív,hogy nem adta be a derekát rögtön Luciusnak és hogy makacs volt nem pedig kezes bárány.
Lucius végre egy igazi vámpír.Nem az a romantikus és nyálas vérszívó.A régimódi beszédstílus külön tetszett,viccesek voltak a levelei amiben az amerikai kultúrát elemezte.
Jake és Faith jelenléte idegesített,miattuk csak később jött össze Jess és Lucius.

hiviki P>!

„Where do you. come from?” Frank challenged, puffing his chest, a little bolder now that he could breathe. „Some of us are starting to wonder.”
„I come from civilization,” Lucius retorted. „You wouldn't be familiar with the territory. Now pick up the books.”

Kapcsolódó szócikkek: Lucius Vladescu
katelucy>!

Lucius smirked at me, raising one eyebrow. „Really? No suitors? How shocking.I would have thought your pitchfork skills would be attractive to certain bachelors here in farm country.”

Jessica sorozat · Összehasonlítás