Szerelemtornádó (Cupcake Imádók Klubja 3.) 96 csillagozás

Beth Ciotta: Szerelemtornádó

A ​szerelem édes, mint a méz…

Raegan Deveraux számára a Vermont állambeli Sugar Creekben élni, és tagja lenni a Cupcake Imádók Klubjának olyan volt, mintha egy álom vált volna valóra. Hangulatos kisváros, ahol a családi hagyományok és a barátság mindenek felett áll. Még soha életében nem volt ilyenben része, főleg a népszerűségért mindent feláldozó, valamikori díva anyja mellett. Raegen azt tervezte, hogy egy évig az ismeretlenség jótékony homályában él majd, míg megkaphatja az örökségét, és talán ezzel együtt a függetlenségét is. Számítását viszont azonnal keresztülhúzza egy csók, és a csókot adó férfi, a sármos étteremtulajdonos, Luke Monroe.

Amíg meg nem bolondítjuk egy kis fűszerrel…

Luke Monroe sármja legendás, bár monogámnak semmiképp nem nevezhető. Ám ez addig volt csak így, amíg fel nem figyelt Raegenre, akinek aztán hirtelen szőrén-szálán nyoma veszett. Egy kis baráti… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

320 oldal · ISBN: 9786155439124 · Fordította: Dóka Krisztina
298 oldal · ISBN: 9786155439186 · Fordította: Dóka Krisztina

Mrs_Curran_Lennart P>!
Beth Ciotta: Szerelemtornádó

Luke-ot már az elejétől fogva kedveltem. Egy igazi playboy (egyszerre három csajjal járni), de arany szíve van. Nem semmi, hogy elutazik Rachel/Rae után Kaliforniába, de én akkor már sejtettem, hogy mi lesz a folytatás. Annyira klisés volt. Olyan ez a sorozat, mint egy családregény . Nem válunk meg az előző részek boldog párjaitól, hanem továbbra is részei maradnak a történetnek. De nekem pont ez tetszik. És végre Sam is feladta a cölibátust :)

Sippancs P>!
Beth Ciotta: Szerelemtornádó

Van egy olyan mondás, ami nagy vonalakban úgy szól, hogy a „sokat tapasztalt” nőből lesz a legjobb feleség. Nos, ez – ellenkező nem ide vagy oda – elmondható Luke Monroe-ról is. Ugyanis amennyire húzogattam a szemöldököm a fellengzős és csajozós viselkedésén a korábbi kötetekben, annyira imádtam ebben a könyvben a szerelmes, védelmező oldalát. A testvéreivel egyetemben az ő élete is 180 fokos fordulatot vett, hála a hormonoknak, az spoiler és a jó emberek társaságának, úgyhogy egyszerűen awh… Rae-vel együtt egy kicsit én is beleszerettem!
Rae ezzel szemben nem sok vizet zavart számomra. A gyerekekhez való hozzáállását nagyon becsültem, ahogy azt is, hogy híresség létére nem szállt el magától, ettől eltekintve azonban teljesen hidegen hagyott a karaktere. (Lehetséges, hogy azért, mert Luke számára egy átlagos, „szürke kisegér” típusú nőt képzeltem el.)
Maga a történet ezúttal is olvasmányos, izgalmas és magával ragadó volt, és gyönyörűen megadta az alapot Harper és Sam könyvének.
Jár a 4,5 csillag!

christine I>!
Beth Ciotta: Szerelemtornádó

Tulajdonképpen… nem is tudom. Ez a rész már gyomorforgatóan cukormázas volt. Tudom-tudom, ennek ez a lényege, de akkor is. Ott van Rae anyja meg az a paprikajancsi, akiket amúgy kifejezetten utálok. Mégis sikerült őket talán örökre kiiktatni, ami mesébe illő, nem? Mégiscsak két világsztárnak (se) mondható emberekről van szó, akik bármit megtehetnek… Mindegy.
A másik csillámos dolog pedig a baba volt. Ebben a kötetben három nő is teherbe esett… Termékeny időszak volt, ezek szerint, vagy csak jól sikerült a Valentin nap.

gabriel93>!
Beth Ciotta: Szerelemtornádó

Nem is tudom, hogyan értékeljem. Jó volt, kellemes, néha aranyos is, vicces. Kedveltem Rae-t meg Lucke-ot. De valami kicsit a tízéveseknek írt olvasmányokra emlékeztetett belőle.
Könnyű, gyorsan olvasható. A nyelvezete nagyon tetszett.

Kitti_Kinczer>!
Beth Ciotta: Szerelemtornádó

Luke és Rachel az előző kötetben nagyon felkeltette az érdeklődésem. Bíztam benne, hogy ez újra olyan jó lesz, mint az első, nos tévedtem. Rocky történeténél jobb volt, de úgy érzem kár volt az előző részben ellőni a patronokat, mert kicsit elfogyott a végére.
Rae izgalmasabb volt Rachel ként, pedig Rae tűnt a titokzatosnak. Azt hittem Luke is több izgalmat rejteget, de sajnos ez is elmaradt.
Az elején nagyon jónak indult, aztán jött egy váratlan fordulat, amire nem számítottam spoiler, azután pedig már csak a szereplők drámázása volt, a semmin is tudtak rágódni. A történet vége pedig már egyenes elcsépelt és nyálas volt, de tényleg szerintem picit megszaladt az írónő keze, túl sok lett a cukormáz.
Ezúttal még Dev és Chloé sem mentett a történeten, mert róluk alig olvashatunk, csak említették őket. Rocky megint feltűnt, de továbbra is semleges karakter maradt számomra.
A történetet ezúttal Sam mentette meg spoiler waoo! Nagyon meglepett a dolgok alakulása. Már kicsit elengedtem a sorozatott, de akkor jön Sam és hát bízom benne, hogy ő nem laposodik el a saját regényére, nagyon felkeltette az érdeklődésemet.

Paulina_Sándorné P>!
Beth Ciotta: Szerelemtornádó

Romantikus énemet maximálisan elkényeztette ez a történet. Imádtam Luke és Rae párosát. Nagyon aranyosak együtt. Nagyon csípem Luke-ot. Nagyon örültem neki, hogy spoiler megismerhettem Sam és Harper kapcsolatának kezdetét. Tetszett Luke változása, jót tett neki, spoiler

Trice29 P>!
Beth Ciotta: Szerelemtornádó

Olyan ez a sorozat, mint egy jó puzzle, sokáig tart, de érdemes vele foglalkozni. Lassan őrölnek a malmok a Monroe családban, de minden percét élvezem. Luke már eddig is a kedvencem volt, nem csalódtam benne. Rea anyjától hányingerem lett, Sam kezd egyre érdekesebb lenni. Folytatós :o)

Sydney>!
Beth Ciotta: Szerelemtornádó

Ez a rész tetszett a legjobban, bár a nőcsábász jó útra térése már egy roppant elcsépelt klisé, mégis tetszett, ahogy Luke magához tér. Reagan már Rachel-ként is érdekes volt, jó volt a szereplőkkel együtt felfedezni a múltját. Hirtelen nem is értettem, hogy a fülszövegben milyen Reagan-ről van szó, eddig ilyen szereplő nem volt. Sam-et sajnáltam, de valahogy nem volt meg köztük a kémia, nem úgy, mint korábban Luke és Rachel között, amikor egy nagyon rövid ideig pincérnőként dolgozott.
Egy nagy cukorszirup az egész történet/sorozat, de néha kell ilyen is. A korábbi fenntartásaim nem változtak spoiler.

Rókagomba>!
Beth Ciotta: Szerelemtornádó

Jól alakult Luke története is. Gondolom még újabb dolgokat tudunk meg róluk a folytatásban is. Szép pár Rae-vel és remélem, minden rendben lesz velük. Rae anyját péklapáttal szeretném kezelni, hogy lehet egy anya ilyen? Ha örökbe adja a lányát, különb élete lehetett volna. Le a kalappal Rae elött, hogy ennyire is meg tudta őritzni a lelki nyugalmát ♥

hovi P>!
Beth Ciotta: Szerelemtornádó

Ez a vitorla most nem kapott annyi szelet, mint az elődei és mégis egy picivel jobban tetszett, mint a 2. rész..
Picit hiányoltam a nagyit. Most nem kapott akkora szerepet.
Kicsit szerintem túl gyors volt mindkét szereplőtől a jellemváltozás. Valamint a vége is igen kurtán furcsán lett befejezve.
Meglátjuk mit hoz a következő rész.

320 oldal · ISBN: 9786155439124 · Fordította: Dóka Krisztina

Viktória_Erdei P>!

Meglehet, hogy az illető, akihez vonzódsz, tükröződése annak, ahol épp tartasz a saját életedben […]

258. oldal, 28. fejezet

Viktória_Erdei P>!

Fogadd el a vágyaidat, mutasd ki őket, és cselekedj végre.

157. oldal, 18. fejezet

krisztin1 >!

A türelem – mint ahogy Luke-nak is mondta egykor – nem erény, hanem fegyver az ember kezében.

Málnika P>!

Inkább úgy mondanám, elhatároztam egy ideje, hogy én kontrolláljam az életem, és ne az engem.

58. oldal, 5. fejezet (Illia&Co. Könyvkiadó, 2014)

Viktória_Erdei P>!

– Hagyd már őt, Rocky. Nyilvánvaló, hogy a mi szegény fiúkánk azért eszik, hogy kitöltsön valami érzelmi űrt.
Félrefordította a fejét, és ránézett a nagyira virgonc pokolfajzat két keréken, a maga hetvenöt évével. – Ezt a pszichodumát a Cosmóban olvastad talán? És nekem ne mondd, hogy nem olvasod azt a trendi divatmagazint, nagyi. Láttam a múltkor, kilógott a Szeretkezz, ne harcolj feliratú táskádból, az Egyszerűen Finomat legutóbbi száma mellől.
– Igyekszem megfűszerezni az életem – válaszolta a nagyi, miközben megigazította a háromkirályok egyik figuráját a kandallópárkányra kirakott Betlehemen.

11. oldal, 1. fejezet

Málnika P>!

Rae megunva, hogy csak kihasználják, magas falat húzott maga köré már évekkel ezelőtt. Nem engedte közel az embereket, sem a gondolataihoz, sem pedig a szívéhez, ez pedig kizárt minden bizalmas kapcsolatot. Elege volt már, hogy óvatoskodnia kellett. Belefáradt abba, hogy figyelnie kell minden egyes gondolatára és szavára. Belefásult abba is, hogy a mártírt játssza. Élni akart, nevetni és szeretni.

139. oldal, 16. fejezet (Illia&Co. Könyvkiadó, 2014)

Viktória_Erdei P>!

A probléma azzal, ha eszes vagy és befolyásos, csak az, hogy mindig van olyan, aki eszesebb és befolyásosabb nálad. Ha pedig az a valaki megpróbálja kisklatni az életed, akkor neked annyi.

265. oldal, 28. fejezet

gabriel93>!

– A pénz nem változtat semmit azon, valaki milyen belül.

kiruu P>!

[Mina] – Hogy lehet az, hogy Miss Day évakosztumben mászkálhat, én meg nem?
– Az ég szerelmére… – Sam megfordult, és gyorsan kiterelte a kislányt a szobából.

MissBennet>!

– Imádod, ha azt mondom, „oké”? Miért is?
– Azért, mert legtöbbször, mikor ezt válaszolod nekem, akkor úgy érzem hiszel bennem. Bízol a meglátásomban. A képességeimben.

228. oldal, 24.fejezet

Cupcake Imádók Klubja sorozat · Összehasonlítás