Csu-csu ​Charlie 103 csillagozás

Beryl Evans: Csu-csu Charlie

Az Európa Könyvkiadó örömére szolgál, hogy fakszimile kiadásban újra megjelentetheti Beryl Evans hetvenöt éve napvilágot látott mesekönyvét.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Európa, Budapest, 2018
20 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634056478 · Fordította: Bihari György · Illusztrálta: Ned Dameron
Európa, Budapest, 2016

Razor P>!
Beryl Evans: Csu-csu Charlie

Rövid, de jópofa mesekönyv, a szóhasználata és a képi világa miatt az idősebbeknek. Bár ez szerintem adja magát, elég ránézni a borítóra, Charlie ábrázata nem épp bizalomgerjesztő, na.

Európa, Budapest, 2018
Hellena_Drosanne P>!
Beryl Evans: Csu-csu Charlie

Jó kis esti mese volt, és nosztalgiának se utolsó a Setét Torony világában. A történet teljes egészében elhangzik az egyik Torony-kötetben off, de önálló meseként is megállja a helyét. Aranyosak voltak a rajzok; Charlie ábrázatával nem vagyok kibékülve. Gonosznak mutatja az illusztráció, pedig egyáltalán nem az.

Kkatja P>!
Beryl Evans: Csu-csu Charlie

King ajánlásával el kellett olvasni ezt a rémes vigyorú kis történetet, aztán itt nézem, hogy tényleg a Mester írta…
Hmmm, inkább mintha ő rajzolta volna Csu-csut egy vonaton töltött éjszakai rémálmából felriadva. :o)
Érdekes, hogy a könyvben a gyerekeknek tetszhet ez a mosoly, mert engem 2 ökörrel sem lehetne rá felvontatni, hogy kipróbáljam és a gyerekeimnek sem szívesen olvasnám-mutogatnám… Inkább maradok King fantasztikus meséinél, mint pl. A sárkány szeme. :))

Gunray>!
Beryl Evans: Csu-csu Charlie

Most ez nálam egy olyan időszak amikor jólesnek a könnyű olvasmányok, így erre a kis mesekönyvre esett a választásom.Kinges mese volt az tény és való. Jólesett egy olyan könyvet olvasni ami picit visszavitt a Torony univerzumába. Csu csu Charlie mesekönyvet jó volt megismerni . King az univerzumhoz írta a könyvét.
Érdekes volt olvasni bizonyos mondatokat mint például azt hogy „ Susannah lányom sohasem felejtette el, hogy megrángathatta az öreg Charlie fütyülőjét.” Ezen egy jót nevettem. A képek meg hát na nem egy szokványos mesekönyvet fogtam kezemben. A vége már azért benne van a pici horror, vagy lehet csak én éreztem azt. Ezen az utolsó mondatot értem hogy:
„És néha-néha a gyerekek hallják, amint Charlie morcos hangocskáján énekli a régi dalt.”
Reszelős hangján…..egyre félelmetesebb brr.

"Ne kérdezgessél hülyéket,hülyén játszani nem fogok.
Én csak csu-csu vonat vagyok,és mindig ugyanaz maradok.
Én csak robogni akarok,a ragyogó,kék ég alatt,
Mint egy boldog csu-csu vonat,amíg meg nem halok."

Marianngabriella P>!
Beryl Evans: Csu-csu Charlie

A King gyűjteményem kötelező darabja lett, attól függetlenül, hogy állnéven írta. A történet rövid, egyszerű, semi extra, viszont az illusztrációi nagyon jellegzetesek, nem tűnik félelmetesnek, de a történet sem az, inkább az író személye, és a vigyor Charlien, ami miatt az ember arra asszociál, hogy ez egy sötétebb mese lesz. Pedig semmi extra, Charlie nem eszik gyerekeket, meg semmi, egyszerűen csak szeretne addig forgalomban lenni, amíg el nem jön a legvége.
Egyébként roppant vicces, hogy önmaga is ajánlja ezt a könyvet, azt sugallva, hogy hasonlót írna, de hát Kingről beszélünk, adott ő már ennél is érdekesebb ajánlásokat off

Sisyll>!

Nahát Mester, mindig meg tudsz lepni! :D

Ma vettem a könyvet egy barátnőmnek ajándékba. Mit ne mondjak, az eladók eléggé furcsán néztek, mikor meglátták a borítót. Valószínűleg Charlie nem a legbájosabb kis mozdony, akivel munkájuk során találkoztak.
Engem azért nem ijesztett meg annyira, hogy gyorsan bele ne lapozzak, míg becsomagolom.
Igazából jót mosolyogtam a végén. A történet alap mondanivalója szerintem teljesen helyén való, hiszen egyrészt fontos a barátság, másrészt nem szabad mindent eldobni új dolgokért. Valamikor egy régi szerkezet sokkal hálásabb egy újnál.
A rajzok nekem tetszettek, de kicsit morbidabbnak mutatja Charliet, mint amilyen valójában, s ezáltal csökken a történet és a képi világ közti harmónia. Arról nem is beszélve, hogy vannak szavak, amiknek nem biztos, hogy örülne egy szülő, ha a gyermeke a mesekönyvében találna.
Viszont, ha ez a kötet nem így lett volna megcsinálva, akkor nem is a Mesteré lenne. Mondjuk nem is az övé, hanem Beryl Evans története ;)
Robogj tovább Csu-csu!

Lady_L>!

„Ez egy nagyon jó könyv.” – Pistike*, 4 éves vonatrajongó
Tényleg jól meg van írva, jól játszik az érzelmekkel, és van egy sajátságos hangulata (amihez nem tudom, mennyire járul hozzá az író személyének az ismerete, ha nem tudnám, vajon ugyanúgy hatna--e)
Ja, és imádom a rajzokat! Végre nem tiri-tarka vagy elvont, sápadt művészkedés. A gyerek nem találja félelmetesnek.
*nem, ez csak a beceneve

Boglinc P>!
Beryl Evans: Csu-csu Charlie

Tulajdonképpen ez az első King könyvem. A történet aranyos volt, de a rajzok elég „ijesztőek”.

Európa, Budapest, 2016
szentesi_katalin P>!
Beryl Evans: Csu-csu Charlie

Elmentem párszor a könyv mellett. Aztán egyszer csak megvettem…hát nem bántam meg.
Charlie kinézete nagyon menő!
Jópofa a történet és tanulságos. Ha a lányom nagyobb lesz biztos megmutatom neki. Addig viszont max én mesélem el…

Ibanez P>!
Beryl Evans: Csu-csu Charlie

Nagyon egyszerű kis mese, a szörnyűséges pofájú Charlie-vonatról, de tényleg, én fel nem száááállnék erre a vonatra :-D Mivel most olvasom a Setét torony sorozatot és pont a harmadik jön, így érteni fogom a vonatkozást, de ez a vonat-mosoly szerintem tényleg szörnyű :-D Én maradok azért az „aranyosabb” meséknél :-D

B_Nikolett>!

Ne kérdezgessél hülyéket,hülyén játszani nem fogok.
Én csak csu-csu vonat vagyok,és mindig ugyanaz maradok.
Én csak robogni akarok,a ragyogó,kék ég alatt,
Mint egy boldog csu-csu vonat,amíg meg nem halok.

dokijano >!

–  Remek mozdony, Masiniszta Bob – írta Mr. Martin –, tele erővel és lendülettel, neked kellene vezetned! Te vagy a Belső-Világ Vasúttársaság legjobb mozdonyvezetője! Susannah lányom sohasem felejtette el, hogy megrángathatta az öreg Charlie fütyülőjét.

Waikiki >!

Anaranto>!

Ne kérdezgessél hülyéket, hülyén játszani nem fogok.