Jelek ​és jelképek 3 csillagozás

Beryl Dhanjal: Jelek és jelképek

Vannak jelek, jelképek, amelyek mindenki számára egyértelműek, hiszen a gyors kommunikációt szolgálják. De gyakran előfordul, hogy egyszerűen elsétálunk az olyan szimbólumok mellett, amelyeket nem értünk. Hajlamosak vagyunk arra, hogy ne is törődjünk az ilyen jelképekkel, pedig ezek gyakran ősi és lenyűgöző dolgokról mesélnek. Mivel ezek a jelképek nem a hétköznapi dolgokat írják le, ezért a pontos jelentésüket sokféleképpen lehet magyarázni. Könyvünkben áttekintjük ezeket az si jelképeket, és megpróbálunk választ találni arra a kérdésre is, hogy miért nem értjük meg manapság e régi szimbólumok üzenetét.

Eredeti cím: Signs and Symbols

Ventus Libro, Budapest, 2011
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639926660 · Fordította: Varga Csaba Béla

sophie P>!
Beryl Dhanjal: Jelek és jelképek

Külcsin öt csillag, belbecs három csillag, átlag négy
    „Nyomás és kötés Szingapúrban készült”. Gyönyörű, tényleg. Öröm lapozgatni, nagyon pofás.
    Beltartalmát tekintve egy enciklopédiáról van szó. Címszavakban foglalja össze a különböző idővonatkozó tudományt, meglehetősen vázlatosan. Úgyhogy ha valaki valamelyik témában ismerősen mozog, bizonyára bosszantónak fogja tartani. Aki pedig abszolút járatlan (például én), az vagy unalmasnak tartja az egymásra zsúfolt egymondatos utalásokat, vagy egyet-egyet kiragadva elkezd utána olvasni (hála az internetnek, ez egyszerűen megy.) Ezek után azt mondom, talán képeskönyvnek szánták: rengeteg nagy és szép fotót illesztettek a szöveg közé, igaz, néha keresgélni kellett a kapcsolatot, néha pedig egyenesen nehezen indokolható volt, de itt most nem is ez a lényeg, ugye.

Ventus Libro, Budapest, 2011
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639926660 · Fordította: Varga Csaba Béla
Éva95>!

Nagyon tetszett! Érdekes.
Sok új dolgot tudtam meg a világról.
Jelek, jelképek, titkos társaságok. Legendák.
Olyan dolgok vannak az orrunk előtt amikre jó lenne figyelni, mert történetük van!
A múltat ismerni kell.
Ha figyelmesen olvassuk a könyvet akkor egy teljesen új világot ismerhetünk meg!
Gyümölcsök, magok, tárgyak. Különböző kultúrák! Hagyományok.
Hitler is szóba kerül egy kicsit.
Nagyon jó könyv volt.
Tényleg megérte az árát!

Beryl Dhanjal: Jelek és jelképek

Szép könyv – könyvesboltban nézegetve biztos megtetszik elsőre mindenkinek…nagyon gazdagon illusztrált, gyakorlatilag a könyv (legalább) fele képekkel van kitöltve. A tartalmi rész viszont már nem annyira színvonalas szerintem. Nagyon biztatóan indul – leírja a szerző h napjainkban mennyire feledésbe merültek már az adott jelek/szimbólumok jelentéseinek ismerete és hogy majd ez a könyv bemutatja őket…de utána minden fejezetben csak felszínesen ír róluk, bár ennek ellenére kb. mindenki talál majd valami újdonságot valószínűleg…A könyvet olvasva az volt az érzésem, hogy magyar a szerző és ez a Beryl Dhanjal csak álnév, de a fülszövegnél le van írva h tényleg indiai. Az volt az érdekes, hogy többször is volt magyar vonatkozás utalás egy-egy fejezetben (bár nem emlékszem h konkrét fénykép szerepelt volna ehhez). De az tény, hogy a könyv nagyon szép kidolgozású – a könyvespolc/dohányzóasztal dísze lehet..kérdés, hogy ér-e ennyi pénzt a nem annyira kimagasló szellemi tartalom.

schummyka>!

Az ázsiai emberek hite szerint, ha túl sokáig vagy túl vágyakozva nézünk valakit, az fellobbanthatja a szerelem lángját.

70. oldal, 2. fejezet - Alkímia, mágia és a szertartások (Ventus Libro, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
schummyka>!

Számtalan olyan amulettet és különféle szimbolikus tárgyat ismerünk, amelyek védelmet nyújtanak a gonosz szemmel szemben. Az is használ, ha köpünk egyet, piros ruhát hordunk, vagy só, esetleg fém van a zsebünkben.

70. oldal, 2. fejezet - Alkímia, mágia és a szertartások (Ventus Libro, 2011)

sophie P>!

Robert Fludd, Agrippa, Johannes Kepler és Athanasius Kirchner egyaránt úgy gondolta, hogy a világegyetemet az univerzális harmónia megértésének révén lehet felfogni.
    Schopenhauer a zenét tartotta a legmagasabb rendű művészetnek. Az akarat működését vélte felfedezni benne, a kozmosz megtestesülését.

231. oldal - A fény, a zene és a tánc

Kapcsolódó szócikkek: zene

A KERESZT
A kereszt az egyetemes jelképek közé tartozik. Rajta halad keresztül az Axis Mundi, a világ tengelye. Minden körülötte forog. Itt található a világegyetem középpontja, ő maga a világfa, Jákob lajtorjája, az eget és a Földet összekötő kapocs. Egyszerre jelképezi a szenvedést és a megbocsátást.

102. oldal, 4. fejezet - Vallási jelképek (Ventus Libro, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: kereszt