Filozófiai ​fejlődésem 1 csillagozás

Bertrand Russell: Filozófiai fejlődésem

Bertrand Russell Nobel-békedíjas filozófus és közéleti személyiség neve jól ismert Magyarországon. Filozófiai munkásságának bemutatásával azonban adós a magyar könyvkiadás. Ezt a hiányt pótoljuk ezzel a kötettel, amely korunk egyik kiváló polgári gondolkodójának filozófiai „önéletrajza”. Az olvasó a kötet lapjain megismerkedhet Russell bölcseleti gondolatainak kialakulásával és fejlődésével. A szerző rendkívül érdekes és olvasmányos stílusban mutatja be filozófiájának legjelentősebb állomásait. Fejtegetései során különös figyelmet szentel az ismeretelmélet és a matematikai logika problémáinak. A könyv nemcsak arról tájékoztat, hogy mit mondott Russell a filozófia alapkérdéseivel kapcsolatban, hanem tömör, de világos választ ad arra is, hogyan alakultak ki ezek a gondolatok. A könyv érdekességét növeli, hogy megismertet a mai angolszász filozófia uralkodó áramlatainak kialakulástörténeteivel is. A filozófia és a logika iránt érdeklődő olvasó haszonnal forgathatja a kötetet.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Gondolkodók Gondolat

>!
Gondolat, Budapest, 1968
298 oldal

Enciklopédia 2


Várólistára tette 1

Kívánságlistára tette 3


Kiemelt értékelések

thuki>!
Bertrand Russell: Filozófiai fejlődésem

Nyilvánvalóan nem értek eleget az analitikus filozófiához (se a matekhoz), szóval óvatos becslések szerint is legalább a könyv felét nem sikerült rendesen értelmeznem. Ennek ellenére legalább egy kicsivel többet tudok Russelről, illetve a logikáról is. Valamint azok a részek, amik a fentebb említett ismeretek hiányában is felfoghatóak voltak tetszettek, érdekes olvasni egy olyan jelentős filozófiai karrier során végbement változásokról, mint a Russelé volt.


Népszerű idézetek

thuki>!

A tudománynak egyetlen pillanatban sincs teljesen igaza, másrészt igen ritkán téved tökéletesen, és törvényszerűen több esélye van az igazságra, mint a tudománytalanság elméleteinek.

Kapcsolódó szócikkek: tudomány · tudománytalanság

Hasonló könyvek címkék alapján

Stephen Hawking: Az idő rövid története
Mark Fisher: Kapitalista realizmus
Stephen Hawking – Leonard Mlodinow: A nagy terv
Roger Penrose: A császár új elméje
Marcus du Sautoy: A kreativitás kódja
Henri Bergson: A gondolkodás és a mozgó
Carl Gustav Jung – W. Y. Evans-Wentz – John Woodroffe – Alexandra David-Neal – Luise Göpfert-March – Naropa: Bevezetés a buddhista halálfilozófiába
Simone de Beauvoir: A második nem
Magyar Miklós: A Sartre-Beauvoir-mítosz színe és fonákja
Aldous Huxley: Visszatérés a szép új világhoz