Recept 4 csillagozás

zónaregények
Berta Zsolt: Recept

Berta Zsolt sokak legbensőbb anyanyelvét beszéli, korábbi regényei ennek is köszönhetik a népszerűségüket. Legújabb kötetében a novelláit, elbeszéléseit, saját kifejezésével élve zónaregényeit gyűjtötte össze, amelyek többnyire a művészet, a férfi és nő kapcsolatának kérdéseit ábrázolják, akár az őskorban, akár a jövőben játszódnak.

Magyar Napló, Budapest, 2016

sassenach>!

Berta Zsolt: Recept zónaregények

Nagyon-nagyon jó volt!!!! Különösen a jövőben játszódó történetek tetszettek. Ilyen könyvet akarok még, de most azonnal! :)

Dániel_drBéza P>!

Berta Zsolt: Recept zónaregények

Recept
Zónaregények
Berta Zsolt
Magyar Napló és a Fókusz Egyesület
2016
A Recept olvasása során jöttem rá, hogy Berta Zsolt írásaival már találkoztam. A könyvben két olyan novella van, amit korábban már olvastam (Nyílások, Gödör). Hogy hol, pontosan nem tudom. Vagy az Élet és Irodalomban, vagy a Népszava irodalmi mellékletében. (Vagy máshol). És nem is nagyon régen. Ez a kötet 2016-ban jelent meg, én 2018-ban kaptam dedikálva az írótól, és csak most jutottam el oda, hogy el is olvassam, hála az egyik nemrégiben indult kihívásnak. (Olvassunk együtt kortárs magyar műveket 2021-ben) A novellák mind stílusát, mind tartalmát tekintve elég vegyesek. Vannak benne futurisztikus írások, vannak Fantasy stílusúak, és vannak a hagyományos, napjaink problémáit feldolgozó írások. No persze, minden írása a márol is szól, a mának is üzen, az áthallások egyértelműek. Színvonalát tekintve is vegyes a kép. Néhány novella nagyon megfogott (Recept, Kuruc, Nagyapa szőlője), de vannak benne felejthető írások is. Összeségében kellemes olvasmány, de nem hagy mély nyomokat az emberben.

dr.Béza Dániel
Budapest, 2021. február 23.