A ​pszichológia alapjai 25 csillagozás

Bernáth László – Révész György: A pszichológia alapjai

Ez az egyetemisták, főiskolások számára készült hiánypótló tankönyv azért hasznos, mert friss, modern szemléletű és szakmailag tisztességes, megbízható anyagot tartalmaz.
Másrészt előnyére válik, hogy túllép a szokványos általános pszichológiai bevezetőkön, bár törzsanyagát az általános pszichológia klasszikus fejezetei – figyelem, észlelés, emlékezet, képzelet, gondolkodás, érzelem, motiváció alkotják.
Emellett átfogja a pszichológia mint tudomány megszületésének előzményeit és körülményeit, továbbá igen jó jellemzést nyújt a XX. századot mintegy ötven éven át uraló, három nagy iskoláról, a behaviorizmusról, az alaklélektanról és a pszichoanalízisről.

Tertia, Budapest, 2002
Tertia, Budapest, 2001
Tertia, Budapest, 2000

Orsi_olvas
Bernáth László – Révész György: A pszichológia alapjai

Remek könyv! Nagyon hasznos annak aki pszichológiával foglalkozik, hiszen tényleg az alapoktól kezd a könyv, ennek ellenére rengeteg információt nyújt, megbízható és áttekinthető. Sok érdekes és érhető példával szemléltetik a szerzők a főbb pszichológiai elméleteket. Valóban alapmű, bármikor lehet rá támaszkodni, államvizsga előtt is elővettem és bizony hasznosnak találtam.
Külön öröm, hogy Bernáth és Révész tanár urat is személyesen ismerem, mindketten tanítottak a BA képzés alatt, hihetetlenül nagy tudású szakemberek, akik emellett oktatónak is kiválóak. Mind az óráikat, mind a közösen szerkesztett könyvüket nagyon hasznosnak találtam.

Mivid
Bernáth László – Révész György: A pszichológia alapjai

Nagyon hasznos volt a különböző pszichológiai irányzatok megértéséhez, nem hozzáértőknek is tökéletes. :)

OlvasóMókus
Bernáth László – Révész György: A pszichológia alapjai

Nagyon szerettem ezt a könyvet fősulis koromban! És a pszichológia is a kedvenc tárgyaim közé tartozott. :)

pillepanna
Bernáth László – Révész György: A pszichológia alapjai

Szerintem nagyon jól megírt tankönyv, mondjuk engem Bernáth tanított is, és nagyon jó előadónak, szakembernek tartom.

Morn
Bernáth László – Révész György: A pszichológia alapjai

Remek összefoglalója a főbb pszicho témaköröknek. Mindig fellapozom, mikor beadandókat kell írnom vagy bárminek is utána kell néznem – jó kiinduló pont. Bernáth és Révész remek munkát végzett, az külön öröm számomra, hogy mindketten tanítottak, és nagyon jó tanárok. Nem könnyű teljesíteni az óráikat, de legalább ténylegesen tanul tőlük az ember. Azért kíváncsi lennék, hogy milyen körülmények között szerkesztették meg a kötetet, már azt elég volt elképzelni, mikor a Csodák Palotájában bolondoztak – legalábbis Révész elbeszélése alapján az Ames-szobában egymás „lekicsinyítését” nagyon élvezték. :D

SzHajnal
Bernáth László – Révész György: A pszichológia alapjai

Jobban megismerhettem önmagunkat, lelkivilágunkat, működésünket.
Szemléltető rajzok és érthetőség.