Bevezetés ​az újságírásba avagy tanuljunk könnyen, gyorsan újságot írni 3 csillagozás

Bernáth László: Bevezetés az újságírásba avagy tanuljunk könnyen, gyorsan újságot írni Bernáth László: Bevezetés az újságírásba avagy tanuljunk könnyen, gyorsan újságot írni

Tanuljunk könnyen, gyorsan újságot írni! szólít fel mindenkit Bernáth László, a neves újságíró, az újságíró-iskola tanára e könyv címében. Az olvasmányosan megírt, sok sztorival színesített könyv hasznos mindenkinek. Annak is, aki csak kacérkodik a gondolattal, hogy szabadidejében megpróbálkozzék az írással; annak is, aki erre a pályára készül vagy már szakmabeli, de szívesen betekintene egy nagy tapasztalatú, gyakorló újságíró műhelytitkaiba. Könyve hasznos azoknak is, akik munkakörük révén (pl. tanárok) publikálnak, de érdemes a kezébe adni minden iskolai újság fiatal szerkesztőjének is, ezért az iskoláknak feltétlenül ajánljuk. Bernáth László ízig-vérig napilapos újságíró, így nem véletlen, hogy könyve az újságírói praxis oldaláról tárgyalja témáját, beleértve a legszükségesebb szakzsargont is, amelyek ismerete e népszerű pályán elengedhetetlenül fontos.

Dialóg Campus, Budapest, 2003

rekucimucika>!

A bevezetőt és a függeléket olvastam el először. Akkor azt hittem, hogy nagyon jó könyv. Aztán folytattam az elejét és rájöttem, hogy nem. Az előadásomhoz, amihez olvasni kellett, szerintem semmit nem használtam fel belőle. Nem volt rossz, de valahogy ez a stílus, ahogy a szerző ír, nem jön be nekem. A margón lévő fogalmak, megjegyzések is igen változatosak. Van, amikor tényleg újságírással kapcsolatosak, de van, amikor teljesen hétköznapi kifejezéseket taglal.