A ​német juhász 2 csillagozás

Bernáth István: A német juhász

Az 1 X 1 kalauz egy olyan ismeretterjesztő sorozat, amely közérthető formában, színes fotókkal illusztrálva segít megérteni a körülöttünk levő világot, házi kedvenceinket, az egzotikus állatfajokat, vagy egyszerűen segítséget nyújt a szabadidő hasznos eltöltéséhez.

A sorozat kötetei az akvarisztikától a kalandparkokon át a ritka és védett állatfajok megismertetésén keresztül számos témakörre kiterjednek.

A sorozat készítői arra törekednek, hogy az olvasó számára minél több lényegi információt, hasznos ötletet adhassanak egy-egy témában.

A kutya- vagy macskabarátok számos érdekességet megtudhatnak, csakúgy, mint a kisállattartók vagy az amatőr természetbúvárok.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: 1x1 kalauz Elektra

Elektra, Budapest, 2011

pelikanbence>!
Bernáth István: A német juhász

Idén 2017-ben kaptam gyermeknapi ajándékba ! :) Egy igazán hasznos és érdekes ismeretterjesztő könyv a német juhászkutyák tartásáról és származásáról ! :) Nekünk német juhászkutyánk van ! :) Kedvencem ez a könyv ! :))))))

Bernáth István: A német juhász

Sok újat tudtam meg belőle – merthogy én eddig nemigen olvastam kutyagondozásról könyvet, inkább csak a gyakorlat volt, meg ismerősök utasításai, tanácsai –, másrészt viszont alapvető információkat hiányoltam. Pl. hogy tilos a kutyának szilánkosan törő csontot adni, mert kisebesedik tőle a füle.
Na jó, ez egy kicsike, kedvcsináló, tájékoztató könyvecske, nem szakkönyv. :) A gyorstalpalásszerű fogyaszthatóságához képest hasznos.

Kek P>!

A német juhászkutya erőteljes, jól izmolt. A magasság és testhossz aránya, valamint a végtagok helyzete és szimmetriája térölelő, kitartó ügetést tesznek lehetővé.

Kapcsolódó szócikkek: német juhász
Kek P>!

Leggyakoribb a vörösesbarna alapszín fekete nyereggel vagy az aranyszíntől a világosszürkéig terjedő rajzolatokkal; ordas alapszín világos vagy barna jegyekkel (sable); egyszínű fekete, ez nagyon ritka; egyszínű fehér, főleg az Egyesült Államokban és Kanadában gyakori.

A fehér szín nem engedélyezett, 1933-ban az anyaországbeli fajtagazda egyesület (SV) a fehér színű kutyákat kizárta a tenyésztésből.

Kapcsolódó szócikkek: német juhász
Kek P>!

A kanok nemi ösztönét elég jól ellenőrzés alatt lehet tartani a munka során, mert a vadon élő falkában is el kell fojtaniuk nemi ösztönüket a rangsorban alacsonyabban álló kanoknak, hiszen a megtermékenyítés az alfa hím kizárólagos joga. Teljesen helyénvaló tehát kan kutyánkat rendreutasítani, ha tüzelő szuka csalogatja. Azt a kant, amelyet nem akarunk bevonni a tenyésztésbe, nem szabad „alkalmi partnerrel” megajándékozni, mert ha tudja, mit mulaszt, akkor elviselhetetlen vágyakozás fogja el, valahányszor szukát észlel.