Paul ​és Virginie 6 csillagozás

Bernardin de Saint-Pierre: Paul és Virginie

A tragikus végű, romantikus, egzotikus környezetben játszódó regény a nagy, örökzöld francia gyermekregények vonulatához tartozik. Paul és Virginie neve az ártatlan szerelem szimbólumaként lett halhatatlan. A kamaszlány és a kamaszfiú érzelmes idillje egy távoli szigeten, a trópusi természet paradicsomi viszonyai között bontakozik ki. A szomorú s egyben felemelő szerelmi történet – melyet a Magyar Televízió is nagy sikerrel mutatott be – ma sem olvasható őszinte megrendülés nélkül.

Pál és Virginia címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1787

Fabula, Budapest, 1993
156 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637885919 · Fordította: Kováts Miklós

Dave_Demeter>!
Bernardin de Saint-Pierre: Paul és Virginie

Kissé zavart, hogy már a borító tudatja, milyen végre számítsak, így aztán nem sokat lehet közben „izgulni”, találgatni… Nem bántam volna egyébként, ha többet hoz ki belőle az író egy délutáni olvasmánynál, lehetett volna belőle akár regény is, akadt volna hozzá bőven ötlet.

Mindent összevetve örülök, hogy elolvastam, bár megértem azokat, akik számára túlontúl sziruposnak hat az egész, de én valamiért szeretek időnként ilyen idillekről olvasni.

JBollok92 P>!
Bernardin de Saint-Pierre: Paul és Virginie

Fantasztikus történet, egyszerű, de nagyon jó leírásokkal, szerethető szereplőkkel, de a vége… hát az valami szívszaggató volt, nem szégyellem bevallani, hogy férfi létemre megkönnyeztem.

KergeEgér P>!

A jó könyv a legjobb barát. Mert képes feloldani a bánatot.