Lángeszű ​gyilkosok 30 csillagozás

Bernard Lenteric: Lángeszű gyilkosok

Lenteric színes, szellemes és rendkívül izgalmas regényének hőse egy zseniális informatikus, Jimbo Farrar. Ez a hórihorgas fiatalember olyan számítógépet hoz létre, melynek teljesítménye egyedülálló a világon, s még bizalmas társalgásra is képes. A Fozzy névre keresztelt számítógépnek többek közt az a feladata, hogy egy zsenikutató program adatait feldolgozza. Fozzy egy szép napon hét ötéves kis zsenit fedez föl, akik az Egyesült Államok különböző pontján élnek, és rejtélyes telepatikus szálak fűzik egymáshoz őket. Létezésükről csak Fozzy és Jimbo Farrar tud.
Tíz év múlva a kamasszá serdült zsenik egy brutális támadás áldozatai lesznek, s az egész világ ellen bosszút esküsznek. Az elszabadult zseniket csak Jimbo Farrar fékezheti meg. Ha ugyan meg tudja fékezni őket. Ha ugyan nem ő a nyolcadik ártó zseni.

Európa, Budapest, 1987
344 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630742160 · Fordította: Mihancsik Zsófia

veeektor>!
Bernard Lenteric: Lángeszű gyilkosok

Imádom az olyan könyveket, amiket egyszerűen NEM LEHET LETENNI! Eme könyv is ide tartozik :) Minden oldal egy új izgalom volt!
Mindenkinek csak ajánlani tudom!

Nagy_Nándor>!
Bernard Lenteric: Lángeszű gyilkosok

Egy fantasztikus krimi, sok izgalommal. Nekem nagyon tettszett.

Mirk>!
Bernard Lenteric: Lángeszű gyilkosok

Nagyon régen, még gyerekként olvastam ezt a könyvet, többször is. Tetszett, izgalmas volt, talán újra elolvasom nemsokára :)

Kojak85>!
Bernard Lenteric: Lángeszű gyilkosok

Hát ez egy nagyon jó sztori volt, igazi retró 80-as évek eleji hangulatban. Fozzy a szuperszámítógép, szegény manapság elférne egy táskában, de lehet, hogy egy zsebben is. Mágnesszalagok, tekercsek, hírességek hangján kommunikáló szoftver, hangár méretű hardverek. És Jimbo a zseni, aki kutatja a zseni gyerekeket Amerika szerte! Hat fiú, és egy lány, és kész is a mesebeli hetes alakulat, akik nem okosságukkal, hanem gonoszságukkal lesznek figyelemreméltóak. Eszüket a „rosszra használják”, először csak profitszerzésre, majd kegyetlen és aljas tettek elkövetésére. Hátha valamelyik Netflix ügynök böngészi a molyunkat :D, ajánlom figyelmébe ezt a Lenteric könyvet. Ott úgyis csak a gaztettek kerülnek képernyőre, hogy az igénytelenség netovábbjaként butítsák jelenlegi ifjú generációink amúgy sem túl acélos elméjét. ( Az ötletért szerzői jogdíjat kérek! )
No sebaj, a könyv apropója az érzelmek vs. értelem vita, melyben csak az egyik fél győzhet… de lehet, hogy maga a szerző is úgy volt vele, hogy be kéne valahogy fejezni. Pedig lehetett volna még némi puskapora, és akkor sokkal többet is kihozhatott volna ebből a kötetből! Mindenesetre szórakoztató, és izgalmas, sőt némely oldalakon el is bizonytalanítja az olvasót (már-már pszichiátriai eshetőségek is felbukkannak a sorok között). Ez számomra az író zsenialitását jelzi (melyet a banális végjáték mégis lehúz a wc-én). Olvassátok bátran, én négy csillaggal jutalmazom, és csak ajánlani tudom!

nandras>!
Bernard Lenteric: Lángeszű gyilkosok

Nagyon régen olvastam és csak arra emlékszem, hogy akkor nagyon tetszett.

Kosa P>!

…én mélyen, őszintén és végérvényesen hiszek az emberi lény természet adta kegyetlenségében. Azt hiszem, hogy a rokonszenv, a barátság, a szeretet, a szerelem nem több, mint védekezési reakció, mert arra kényszerülünk, hogy elkeseredetten védelmet, oltalmat keressünk önmagunk és mások ellen. És azt hiszem, hogy a gyerekek, mivel sokkal közelebb vannak a természetes állapothoz, összehasonlíthatatlanul hajlamosabbak a kegyetlenségre.
Hát ezért van aztán, hogy a társadalom, akár hottentotta, akár presbiteriánus, alá kell, hogy vesse őket a nevelésnek.

Kosa P>!

Ő is olyan, mint a többi hat, minden látszat szerint egy teljesen átlagos kölyök. De vigyázat! Vigyázat! Egyikük olyan, mint egy összetekeredett, alvó kígyó, mely nem támad, ha nem bántják.
Ő azonban mindenképpen támad, és már nincs messze attól, hogy még ma okot is találjon a támadásra.

– Egyáltalán nem szeretném megfojtani, bocsásson meg – mondta Jimbo feszengve.
Kivette a fegyvert, melyet a férfi egy bőrtokban viselt és ügyetlenül meglóbálta: elborzasztó látvány volt.
– Egyiküket sem akarom megsebesíteni. Bezárhatom valahová önöket?
Sajnálattal közölték, hogy van egy kulcsra zárható faliszekrény.

Az egész a föld alatt történt, éjszaka, a csendben, ebben a hatalmas, hangszigetelt teremben.

A ruha vörös volt. Benne Ann. Ann, a ruha és Jimbo egy kínai étteremben vacsoráztak a Második Avenue-n, túl a Kilencvenhatodik utcán.

A kislány előreszegezte az állát:
– És hova akar telefonálni?
– Londonba.
A kislány felkiáltott:
– Egyenesen Londonba? Miért nem mindjárt Angliába, ha már egyszer úgyis itt van?
– London mégiscsak közelebb van – mindta Jimbo.