A ​rúnák titkai 6 csillagozás

Bernard King: A rúnák titkai

A rúnaírás i. e. 200-tól a középkorig élte fénykorát. Mivel mágikus és világi célokat egyaránt szolgált, a rúnamesterek és -faragók megbecsült tagjai voltak a társadalomnak. Az utóbbiak tudták metszeni és olvasni a rúnákat, az előbbiek pedig mindezeken túl mágikus hatalmukat is birtokolták. Ez a könyv rengeteg ismeretet tartalmaz nem csupán a rúnákról, azok jelentéséről és használatáról, de bemutatja az északi isteneket is. Megtudhatjuk, hogyan hozhatjuk létre saját rúnakészletünket, mi a rúnavetés módja, hogyan függnek össze a rúnasorok a számmágiával, s hogyan él tovább napjainkban e hagyomány.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Régi korok üzenete

Édesvíz, Budapest, 2000
176 oldal · ISBN: 9635283881 · Fordította: Rindó Klára, Szabados Tamás

eeszter P
Bernard King: A rúnák titkai

Elolvastam, de még nem próbáltam ki a benne leírtakat.
(Amikor megvettem ezt a könyvet, barátnőm épp akkor szerezte be a Therion – Secret of the runes c. albumát – épp „rúnás” napjainkat éltük – pedig nem beszéltünk össze előtte :D )

Aemitta
Bernard King: A rúnák titkai

Bár napjainkban sem minden rúna jelentése egyértelmű, így bizonytalan és homályos megfeleléseket kapcsolnak hozzájuk, így mágikus céljuk manapság rejtély, ezért kicsit szkeptikus voltam a könyvvel kapcsolatban. A szerző minden rúnához jelentést, magyarázatot fűz. Ezoterikus vonalban talán még elfogadható, de tudományos alapon picit kevés.