A ​Google-modell 4 csillagozás

A menedzsment forradalma
Bernard Girard: A Google-modell

A ​Google vállalatvezetési gyakorlatát ez a könyv a világon elsőként tárja fel. Hatását mi sem bizonyítja jobban, mint hogy az amerikai kiadást az Amazon olvasói egyöntetűen csillagos ötösre értékelték. Összefoglalót kapunk azokról a szokatlan, forradalmian újnak tekinthető aspektusokról, ahogy a céget alapították, ahogy a gyors vállalatfejlődést kezelték és kezelik, ahogy a pénzügyi válságra reagáltak. Új típusú munkaszervezés, új munkaerő-toborzás, új marketingeszközök az alapjai az új technológiának, amelyben a közönség, az internetezők kritikája, a nyitottság és az önkontroll egyképp szerepet játszik. A 20. század vállalatvezetési mintáját a Ford T-modelljének futószalagon való gyártása forradalmasította. A 21. század életképes vállalatainak pedig nem árt alaposan szemügyre venni a Google-modellt.

A szerző a könyv második kiadását jelentős mértékben aktualizálta, tekintettel arra, hogy a piac gyorsan változik, hogy olyan új szereplők jelentek meg, mint a Facebook, és… (tovább)

Typotex, Budapest, 2010
248 oldal · ISBN: 9789632791571 · Fordította: Kazanlár Szilvia, Mihancsik Zsófia
Typotex, Budapest, 2010

andrisi>!
Bernard Girard: A Google-modell

Bernard Girard: A Google-modell A menedzsment forradalma

Gyenge fordítás és/vagy zavaros eredeti. Nem olvastam végig.

cassiesdream>!

"A Stanfordtól Larry Page és Sergey Brin igen gazdag technológiai hagyományokat
örökölt. Hagyományról beszélni egy olyan cég esetében, amely valódi technológiai szakadást idézett elõ, merésznek tûnhet. Tervük mégis közvetlenül levezethetõ a mesterséges intelligencia örökségébõl, amely a második világháborút követõen született meg néhány amerikai egyetemen. Amikor azt magyarázzák, hogy az õ kül-
detésük „világméretekben megszervezni az információkat, azért, hogy mindenki számára hozzáférhetõvé és hasznossá tegyük õket”, nem tesznek mást, mint újra napirendre tûzik a Memexet, az 1940-es évek végi tudományos világ egyik legfontosabb személyisége, Vannevar Bush tervét.
El kell olvasni ismét azt a cikket, amelyet Franklin Roosevelt tudományos tanácsadója írt 1945-ben, közvetlenül a háború után, hogy lássuk, mi mindent köszönhet neki a Google-projekt."

Első fejezet: Akik okkal lázadtak (19-20. oldal)

Bernard Girard: A Google-modell A menedzsment forradalma

Kapcsolódó szócikkek: Franklin D. Roosevelt