A ​Google-modell 4 csillagozás

A menedzsment forradalma
Bernard Girard: A Google-modell

A ​Google vállalatvezetési gyakorlatát ez a könyv a világon elsőként tárja fel. Hatását mi sem bizonyítja jobban, mint hogy az amerikai kiadást az Amazon olvasói egyöntetűen csillagos ötösre értékelték. Összefoglalót kapunk azokról a szokatlan, forradalmian újnak tekinthető aspektusokról, ahogy a céget alapították, ahogy a gyors vállalatfejlődést kezelték és kezelik, ahogy a pénzügyi válságra reagáltak. Új típusú munkaszervezés, új munkaerő-toborzás, új marketingeszközök az alapjai az új technológiának, amelyben a közönség, az internetezők kritikája, a nyitottság és az önkontroll egyképp szerepet játszik. A 20. század vállalatvezetési mintáját a Ford T-modelljének futószalagon való gyártása forradalmasította. A 21. század életképes vállalatainak pedig nem árt alaposan szemügyre venni a Google-modellt.

A szerző a könyv második kiadását jelentős mértékben aktualizálta, tekintettel arra, hogy a piac gyorsan változik, hogy olyan új szereplők jelentek meg, mint a Facebook, és… (tovább)

Typotex, 2010

andrisi
Bernard Girard: A Google-modell

Bernard Girard: A Google-modell A menedzsment forradalma

Gyenge fordítás és/vagy zavaros eredeti. Nem olvastam végig.

cassiesdream

"A Stanfordtól Larry Page és Sergey Brin igen gazdag technológiai hagyományokat
örökölt. Hagyományról beszélni egy olyan cég esetében, amely valódi technológiai szakadást idézett elõ, merésznek tûnhet. Tervük mégis közvetlenül levezethetõ a mesterséges intelligencia örökségébõl, amely a második világháborút követõen született meg néhány amerikai egyetemen. Amikor azt magyarázzák, hogy az õ kül-
detésük „világméretekben megszervezni az információkat, azért, hogy mindenki számára hozzáférhetõvé és hasznossá tegyük õket”, nem tesznek mást, mint újra napirendre tûzik a Memexet, az 1940-es évek végi tudományos világ egyik legfontosabb személyisége, Vannevar Bush tervét.
El kell olvasni ismét azt a cikket, amelyet Franklin Roosevelt tudományos tanácsadója írt 1945-ben, közvetlenül a háború után, hogy lássuk, mi mindent köszönhet neki a Google-projekt."

Első fejezet: Akik okkal lázadtak (19-20. oldal)

Bernard Girard: A Google-modell A menedzsment forradalma

Kapcsolódó szócikkek: Franklin D. Roosevelt