Rajzos ​zenetörténet az őskortól napjainkig 26 csillagozás

Bernard Deyries – Dennys Lemery – Michael Sadler: Rajzos zenetörténet az őskortól napjainkig

A ​tudás hatalom! Az idő pénz! A nevetés megfizethetetlen! Ez a könyv azért kincset érő, mert gyereknek-felnőttnek mindhármat együtt kínálja. Szövegéből tudást, rövidségével időt nyerünk, szövege-rajzai a nevetés kiapadhatatlan forrásai. És mindez mindarról, amit az ember valaha zenének tartott és tart, a kőkorszaktól máig, a csontfuvolától a szintetizátorig. Szereplői a zene mindenféle rendű-rangú művelői: az első énekes sztár, a véres kezű Néró császár, szerzetesek és kereszteslovagok, trubadúrok, és medvetáncoltatók, vadászó, táncoló, pletykáló, öldöklő udvari népek, vízen úszó és levegőben lebegő színpadi csodák, Vivaldi és árvaházi leánykáinak zenekara, Johann Sebastian Bach és megszámlálhatatlan gyermeke. Händel és marakodó operaprimadonnái, a csodagyermek Mozart, akit nincstelenek tömegsírjába temettek, Guiseppe Verdi, akinek neve forradalmi jelszó lett, Richard Wagner és mitológiai istenei, Johann Strauss és ötvenezer keringőtáncos, Giacomo Puccini és könnyfakasztó hősnői,… (tovább)

Zeneműkiadó, Budapest, 1985
138 oldal · keménytáblás · ISBN: 963330590X

Zsuzsanna_Makai

Gyerekkoromban megkaptam, lapozgattam sokat, most előkerült, gondolom, újraolvasom, /jóóó, akkoriban a kék madár volt az érdekes a könyvben, aki nem tudja, miről beszélek, a borítón a zongorán van a kék madár, aki egyébként egy narrátor/. Aha, hát kiderült, hogy csak a képek voltak ismerősek, sztem elolvasták, vagy beleolvastak a nagyok, és úgy döntöttek, elég a gyereknek, ha csak a képeket nézegeti, mert hiába mondják, hogy Brahms mekkora zseni volt, ugye ha nincs köze a Barbie-hoz, akkor kit érdekel, mondjuk hatéves korában. A szöveg maga, nagyon száraz volt, darálta az adatokat, az információkat, de a rajzok tök cukik, voltak rajzok, amiken hangosan röhögtem, mert azért bőven volt benne társadalomkritika is. Zenetörténetnek kiváló, egyébként én azt hittem, hogy ha nem is vagyok zenetudor, azért a legtöbb nagy, vagy jelentős zeneszerzőről hallottam, hát kiderült, hogy csak kb a felükről.

Aurore

Rajzok: nagyon színes, nagyon kavalkád, csak kapkodod a fejed folyton, meg persze vicces is.
Szöveg: iszonyú tömény, időnként fel sem fogom, az egyes dolgokról nagyon kevés, rettentő élesek a váltások.
Összességében azért jó, hogy van.

Zeneműkiadó, Budapest, 1985
138 oldal · keménytáblás · ISBN: 963330590X
blueisthenewpink P

Legjobban az tetszett, hogy összefüggéseiben mutatja be az eseményeket. Ez hiányzott nekem mindig a történelem órákból. (Pl. Luther és “a reformáció rendkívül nagy ösztönzést ad az addig szunnyadó német zenének” 32.old.) Az egy időben alkotó művészek, tudósok egymásra hatásait sem hagyják szó nélkül.

Információ szempontból elég tömény, de a rajzokban is el lehet veszni. Jó kiegészítés lehet az aktuális részt akkor olvasgatni, amikor tanulja az ember(gyerek) az iskolában. Tartósabban megmaradhat a fejében a sok sztori, kép és összefüggés, mint a bemagolt adatok. Rengeteg érdekesség is van benne, nincs viszont fordítási hiba, és amennyire láttam, tárgyi tévedés sem. Úgy látszik, a nyolcvanas években még több időt és lektort adtak a könyvek fordításához.

Bővebben: https://blueisthenewpink.wordpress.com/2016/05/13/olvas…

acsferi

Gimnázium első osztályában majdnem elküldtek megyei versenyre zenetörténetből, ebből kellett volna felkészülnöm:)

Berilla

Tényleg zseniális! Gyerekként is lapozgattam, de picit felnőttebbként, zenei művelődés után végképp nagyokat derültem rajta! :)

jezsek P

Zenéhez egy cseppet sem értő emberként is tetszett a könyv, ami tulajdonképpen egy képregény. Egy kicsit jobban tetszett volna, ha az egyes zeneszerzők életrajza között van valami más is – pl. egy kis ismertető hangszerekről, előadókról, stílusokról –, mert a sok életrajz egymás után unalmas volt. Tetszett, hogy egy kicsit „operamesék” is a könyv. Vizuális alkatúak könnyen megjegyezhetnek sok információt a könyvből, művelődhetnek egy kicsit szórakozva, de fergeteges humorra senki ne számítson.