Rajzos ​zenetörténet az őskortól napjainkig 30 csillagozás

Bernard Deyries – Dennys Lemery – Michael Sadler: Rajzos zenetörténet az őskortól napjainkig

A ​tudás hatalom! Az idő pénz! A nevetés megfizethetetlen! Ez a könyv azért kincset érő, mert gyereknek-felnőttnek mindhármat együtt kínálja. Szövegéből tudást, rövidségével időt nyerünk, szövege-rajzai a nevetés kiapadhatatlan forrásai. És mindez mindarról, amit az ember valaha zenének tartott és tart, a kőkorszaktól máig, a csontfuvolától a szintetizátorig. Szereplői a zene mindenféle rendű-rangú művelői: az első énekes sztár, a véres kezű Néró császár, szerzetesek és kereszteslovagok, trubadúrok, és medvetáncoltatók, vadászó, táncoló, pletykáló, öldöklő udvari népek, vízen úszó és levegőben lebegő színpadi csodák, Vivaldi és árvaházi leánykáinak zenekara, Johann Sebastian Bach és megszámlálhatatlan gyermeke. Händel és marakodó operaprimadonnái, a csodagyermek Mozart, akit nincstelenek tömegsírjába temettek, Guiseppe Verdi, akinek neve forradalmi jelszó lett, Richard Wagner és mitológiai istenei, Johann Strauss és ötvenezer keringőtáncos, Giacomo Puccini és könnyfakasztó hősnői,… (tovább)

Zeneműkiadó, Budapest, 1985
138 oldal · keménytáblás · ISBN: 963330590X

Zsuzsanna_Makai>!

Gyerekkoromban megkaptam, lapozgattam sokat, most előkerült, gondolom, újraolvasom, /jóóó, akkoriban a kék madár volt az érdekes a könyvben, aki nem tudja, miről beszélek, a borítón a zongorán van a kék madár, aki egyébként egy narrátor/. Aha, hát kiderült, hogy csak a képek voltak ismerősek, sztem elolvasták, vagy beleolvastak a nagyok, és úgy döntöttek, elég a gyereknek, ha csak a képeket nézegeti, mert hiába mondják, hogy Brahms mekkora zseni volt, ugye ha nincs köze a Barbie-hoz, akkor kit érdekel, mondjuk hatéves korában. A szöveg maga, nagyon száraz volt, darálta az adatokat, az információkat, de a rajzok tök cukik, voltak rajzok, amiken hangosan röhögtem, mert azért bőven volt benne társadalomkritika is. Zenetörténetnek kiváló, egyébként én azt hittem, hogy ha nem is vagyok zenetudor, azért a legtöbb nagy, vagy jelentős zeneszerzőről hallottam, hát kiderült, hogy csak kb a felükről.

Aurore>!

Rajzok: nagyon színes, nagyon kavalkád, csak kapkodod a fejed folyton, meg persze vicces is.
Szöveg: iszonyú tömény, időnként fel sem fogom, az egyes dolgokról nagyon kevés, rettentő élesek a váltások.
Összességében azért jó, hogy van.

Zeneműkiadó, Budapest, 1985
138 oldal · keménytáblás · ISBN: 963330590X
acsferi>!

Gimnázium első osztályában majdnem elküldtek megyei versenyre zenetörténetből, ebből kellett volna felkészülnöm:)

SteeVN>!

Ajándékba kaptam sógortól. A kedvencem lett első pillanattól fogva. Humorosan és látványosan mutatja be a zene történelmét.

Ólomöntő>!

Egész gyerekkoromat végigkísérte ez a könyv.
Idén újra megvásároltam. Kitüntetett helyre tettem.
Sokat tanultam belőle. Tanulok újra most is.

Berilla>!

Tényleg zseniális! Gyerekként is lapozgattam, de picit felnőttebbként, zenei művelődés után végképp nagyokat derültem rajta! :)

jezsek P>!

Zenéhez egy cseppet sem értő emberként is tetszett a könyv, ami tulajdonképpen egy képregény. Egy kicsit jobban tetszett volna, ha az egyes zeneszerzők életrajza között van valami más is – pl. egy kis ismertető hangszerekről, előadókról, stílusokról –, mert a sok életrajz egymás után unalmas volt. Tetszett, hogy egy kicsit „operamesék” is a könyv. Vizuális alkatúak könnyen megjegyezhetnek sok információt a könyvből, művelődhetnek egy kicsit szórakozva, de fergeteges humorra senki ne számítson.