Nem ​én vagyok bin Laden! 7 csillagozás

2001. szeptember 11. – A nap, mely megrendítette a világot
Bernard Chambaz: Nem én vagyok bin Laden!

New York, 2001. szeptember 11. Két amerikai kisfiú, John és Nasszír közvetlen közelről nézi végig az ikertornyok összeomlását. Az egész világot megrázzák a merényletek. Ezen a napon a baptista John és a muzulmán Nasszír barátsága is megrendül… A Nem én vagyok bin Laden! című kötet a merényleteket, illetve az azokat követő időszakot egy olyan kisfiú szemszögéből ábrázolja, aki amerikai és egyben muzulmán. A könyv toleranciára, békés együttélésre, egymás kultúrájának megismerésére tanít, és szót emel a szélsőséges nézetek ellen.

Eredeti cím: Je m'appelle pas Ben Laden!

Eredeti megjelenés éve: 2011

Osama bin Laden

Bernard Chambaz: Nem én vagyok bin Laden!

Bernard Chambaz: Nem én vagyok bin Laden! 2001. szeptember 11. – A nap, mely megrendítette a világot

A csillagozással ezúttal nem a tetszését értékeltem a könyvnek, hanem az irodalmi értékét.
A politika, vallási -és népcsoporti összetűzések, a háborúk, a terrorcselekmények nem tartoznak az érdeklődési körömbe. Erre a gyermekkönyvre viszont kíváncsi voltam.
A szerkezete nagyon tetszett. Egyik szálon a történelem valós eseményeit vázolja, eleveníti fel, a másikon pedig egy történetet olvashatunk gyermekekről, akik megélték, látták korunk legnagyobb terrortámadását, mely a Világkereskedelmi Központ ikertornyai ellen irányult.
– Több vallás találkozása.
– Egy világot megdöbbentő, szörnyű tragédia.
– Két kisfiú barátságának kényszerűségből való megszakadása egy életre.
– Lépfenét tartalmazó borítékok.
– Igazságtalan megkülönböztetések.
– Egy fájdalmas emlék, mely beleég az ember agyába.
Első olvasáskor egybe olvastam a „mesélős” részt és a történelmet. Aztán másnap elővettem ismét a könyvet. Először a gyermeki szemszögből való történetet olvastam el, aztán külön a történelmi hozzáfűzést. Így sokkal jobb volt, mert jobban tudtam koncentrálni mindkét szál eseményeire.
Az illusztrációk is tetszettek a maguk modernségével. Szép élénkek a színek.
Szomorú ez a könyv! A felnőtteknek is nehéz ezeket a dolgokat átélni, nem ám gyerekeknek.

kukumaluthch>!
Bernard Chambaz: Nem én vagyok bin Laden!

Mindenképpen hiánypótló kis könyv!
Gyerekekkel mindig nehéz beszélni egy tragédiáról, legyen az bármilyen kicsi.
A szerkezete érdekes, hogy párhuzamosan hozza a valós eseményeket fotókkal és egy történetet egy kisfiú szemszögéből, aki mindezt átélte.
Pár oldal, modern illusztrációval, mégis szomorú milyen legyen? és nekem többször volt (egyszer biztosan), amikor a szívem szorult össze és egy könnycsepp is kicsordult.
Kisebb gyermekeknek én nem feltétlen ajánlanám.
Inkább 10 éves kortól, igaz a könyv 8 évet ír.

dianna76 P>!

Este mindenki szomorú, és érzem, hogy a szüleim félnek.
Nem tudok elaludni: állandóan magam előtt látom az ikertornyok ablakain kiugró embereket. A kizuhanó testek olyanok, mint az elhajított kövek vagy a lehulló levelek – mindig kinyitom a szemem, mielőtt összezúznák magukat a földön.

dianna76 P>!

[…] október elején elterjedt a hír, hogy ismeretlenek lépfenével fertőzött borítékokat küldenek, s aki kinyitja, azonnal meghal. Az emberek és az újságok is a láthatatlan ellenségről beszélnek.
Hogy lehet valaki láthatatlan?

Kapcsolódó szócikkek: lépfene (anthrax, antrax)
dianna76 P>!

11 körül Csen kap egy sms-t, hogy bin Laden halott. A pattogatott kukoricát a magasba dobjuk. Mindenki megkönnyebbül.

Kapcsolódó szócikkek: Osama bin Laden