Berki Zoltán (szerk.) · Kovács Attila Gyula (szerk.)

Bükk ​– turistakalauz térképpel 4 csillagozás

Településismertetők, túraleírások
Berki Zoltán – Kovács Attila Gyula (szerk.): Bükk – turistakalauz térképpel Berki Zoltán – Kovács Attila Gyula (szerk.): Bükk – turistakalauz térképpel Berki Zoltán – Kovács Attila Gyula (szerk.): Bükk – turistakalauz térképpel Berki Zoltán – Kovács Attila Gyula (szerk.): Bükk – turistakalauz térképpel

A kiadvány hazánk első hegyvidéki nemzeti parkjába kalauzol, ahol a természet minden évszakban elkápráztatja páratlan csodáival az odalátogatókat. A turistakalauz ismerteti a Kéktúra útvonalakat, a tanösvényeket, valamint a kerékpáros, a gyalogos és a sí-turizmust érintő szolgáltatásokat. A térkép kivágatára eső településekről az egylapos térképeken már bevált fényképes ismertetők tájékoztatnak. Ebben a részben a települések múltjának rövid bemutatása, a látnivalók és szálláshelyek felsorolása található.

Cartographia, Budapest, 2019
Cartographia, Budapest, 2015
Cartographia, Budapest, 2012

csgabi P>!
Berki Zoltán – Kovács Attila Gyula (szerk.): Bükk – turistakalauz térképpel

Jó volt ez nagyon. Szeretem a térképeket amúgy is, de ehhez ráadásul szép emlékek kötnek tavaly őszről. Mindig izgalmas „olvasgatni” egy térképet. Csupa felfedezés minden egyes oldal. Itt egy izgalmas hely neve, ott egy hirtelen felbukkanó építmény…
Aztán az ember fantáziája beindul, legszívesebben már venné is a bakancsot és a hátizsákot, és felkerekedne, hogy saját szemével is láthassa. :-)

pwz I>!
Berki Zoltán – Kovács Attila Gyula (szerk.): Bükk – turistakalauz térképpel

Tudom értékelni, ha valaki van olyan állhatatos, hogy amikor nekivág egy nagyobb munkának – mint pl. a Bükk turistakalauz összeállítása – akkor veszi a fáradságot és
1. Átnyálazza – és még érti is!!! –, amit korábban mások ebben a témában írtak
2. Maga is nem kevés ismerettel bír az adott tájat – itt a Bükk – illetően
3. Sikerül autentikus forrásból a lehető legtöbbet összeszedni a mai helyzetről
4. Jól csoportosítja a könyvben az egyes témaköröket, hogy amikor az ember felkészül, vagy épp a terepen jár, akkor tudjon hová nyúlni a lapok között
5. Jó térképek vannak a könyvben
Én ennyivel is megelégszem egy turistakalauz esetében! :) Ez meg azért itt benne van! Arról nem tehet, hogy időközben „turbófokozatba” kapcsolták az Országos Kék-et, ezért sok helyen már nem ott megy az út, ahol itt le van írva. Nem baj, ez is egy korábbi állapotot rögzít legalább! :)
Épp most néztem, Bükk útikalauzom ezzel együtt öt van 1932–2012 közötti évekből. Látni a fejlődést.
Ja, és a legfontosabb: használom is, amikor csak tehetem! :D

Cartographia, Budapest, 2012