Szerelem ​három tételben 39 csillagozás

Berkesi András: Szerelem három tételben Berkesi András: Szerelem három tételben

Szerelmes regényt tart kezében az olvasó, amely emellett mindazokat a történelm teremtette izgalmakat, fordulatokat is kínálja, amelyek meghatározták az 1940-től 1950-ig terjedő évtizedet. Több nagy sikerű Berkesi regény foglalkozott már az ellenállás hőseinek kalandjaival, a Horthy-börtönök és Gestapoakciók, a hírszerzés bemutatásával. De szólt már a szerző a felszabadulás utáni Magyarország problémáiról, a kommunisták és ellenfeleik küzdelméről, a koncepciós perek idejének bűneiről, a tisztességes emberek belső meghasonlásáról. Ez a regény is beszél minderről, de ez az igzalmas, feszültségekkel teli történelmi korszak csak a keretét, hiteles hátterét adja egy tragikusan szép szerelem történetének. Szerelem – három tételben. Háromszor szakítja el egymástól Gábort és Szulitát a vonzalmuknál erősebbnek látszó külső erő. Először a leleplezett hazugság – a társadalmi különbség. Másodszor a Gestapo, harmadszor a törvénysértő perek. De ez már maga a történet, amelyet érdemes elolvasni.

Eredeti megjelenés éve: 1985

Fapadoskonyv.hu, Budapest, 2010
Magvető / Zrínyi Katonai, Budapest, 1987
Magvető / Zrínyi Katonai, Budapest, 1985

Berkesi András: Szerelem három tételben

Egyszer valamikor elkezdtem egy Berkesi könyvet, de annyira nem tetszett, hogy félbehagytam. Persze ez nem az ő hibája volt, én nem voltam akkor olyan hangulatban. Viszont emiatt kicsit féltem ettől a könyvtől. Kihívásra kell, azért kezdtem el olvasni, de valahogy úgy, hogy „jajjj, ez nekem nem fog tetszeni….”. Aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy már a felénél tartok és nem nagyon tudom letenni. :)
Nagyon tetszett! Magával ragadó, fordulatos, izgalmas történet. A vége pedig nagyon sírós. :(

csiripelek
Berkesi András: Szerelem három tételben

Idegesített, hogy folyton mindenki a szexuális vágyaival van elfoglalva, és mintha a szereplőknek nem is lett volna igazán jellemük, csak beszélnek, csinálnak ezt-azt, de igazándiból alig lehetne őket megkülönböztetni egymástól, olyan kis papírfiguraszerűek. Ennyit történelemtanulmányaimból is tudtam erről a korszakról, úgyhogy ennek a bemutatása sem jelentett nekem nagy élményt vagy bármi újat.

lakri70
Berkesi András: Szerelem három tételben

18 évesen olvastam és akkor nagyon tetszett. Arra emlékszem, hogy Bulgáriából hazajövet olvastam a regény végét és a kocsiban megkönnyeztem.

lovemylifela
Berkesi András: Szerelem három tételben

Az első Berkesi könyv, amit olvastam. De beleszerettem Berkesi stílusába.

Eowyn I
Berkesi András: Szerelem három tételben

No vagyok es mint olyan, azert elolvasom a romantikot – neha, tehat szokoevbenegyszer. De a 60 generacion (na jo, annyi nem volt- de annyinak tunt) ativelo szerelem az meg nekem is sok. Elolvastam, mert na, hazai, de nem lesz a kedvencem.

Gabriella_Balkó
Berkesi András: Szerelem három tételben

Hamisítatlan Berkesi-regény. Ez ráadásul még szerelmes regény. Kommunista ideológiával megöntve.
Maga a történet jó volt, talán ezt is mutatja, hogy ilyen gyorsan elolvastam. Viszont kicsit túlzásnak tartom ezt az éveken átívelő szerelmet. És akkor nem is beszélek arról, hogy mennyire szexuálisan túlfűtött ez a könyv! Ez valami hihetetlen, szerintem Berkesi valami betegségben szenvedhetett. Itt ráadásul tizenéves lányok szexuális kezdeteit taglalja, és róluk ír, mint kívánatos nőkről, akiket minden férfi megkíván és magáévá is tesz. Ebből a szempontból valami förtelmes volt.

Magvető / Zrínyi Katonai, Budapest, 1987

_ada

Mezítelenül mindenki csak ember.

269. oldal (Magvető-Zrínyi, 1985)

Kovács_Cintia_2

Ne esküdj. Ha becstelen ember vagy, úgyis
hiába esküszöl. A becsületes ember pedig miért
esküdjön.

Panelmacska

Hitler nem hiába volt festő és mázoló, két év alatt átrajzolta Európa térképét.

15. oldal (Zrínyi, 1987)

Kapcsolódó szócikkek: Adolf Hitler
sassenach

…a művészi munka sohasem szórakozás. Szenvedés és gyönyör, küzdelem az anyaggal, önmagammal.

sassenach

Hogy valaki alkoholista és nagy művész? Ez nem ellentmondás…

Kovács_Cintia_2

A bosszú és a gyűlölet rossz tanácsadó, válaszolta neki Szulita. De lehet-e győzni a háborúban gyűlölet nélkül?