Hűség ​/ Különös ősz (Siratófal 2-3.) 6 csillagozás

Berkesi András: Hűség / Különös ősz Berkesi András: Hűség / Különös ősz

Nagyméretű ​vállalkozás Berkesi András regénytrilógiája, a Siratófal, a Hűség és a Különös ősz. A korábbi, nagy sikerű Siratófal-ból megismert hősök a két utóbbi regényben az ötvenes évek közepének jelentős emberi, társadalmi sorsfordulóján új, nehezebb, mélyebb konfliktusokkal kerülnek szembe.
Különösen igaz ez a regény kommunista hőseinek sorsára: hiszen az igazsághoz hűnek maradni a rendszer börtönében, a legnehezebb megpróbáltatások ellenére is különbséget tenni az eszme és az eszmét a gyakorlatban megtagadók között: hihetetlenül kemény próbatétel.
Ezt a nehéz próbát kétszeresen is kiállják a regény hősei: a koncepciós perek üldözötteiként, a börtönökben, majd az ellenforradalom elszabadult indulatainak poklában… Ez az a kettős próbatétel, amely szorosabb egységbe fűzi a trilógia jelen két részét.
A szerző hű önmagához. Méltán népszerű, fordulatos, izgalmas cselekményszövése, egymással élethalálharcot vívó hőseinek összecsapásai lebilincselik olvasóját. A… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1984

1984
Magvető, Budapest, 1984

pepege MP
Berkesi András: Hűség / Különös ősz

A Siratófal folytatásaként követhetjük nyomon Iványiék sorsát. Kicsit szokatlan szemszögből olvashatunk az ’56-os forradalomról – jól időzítettem az olvasást, épp tegnap volt az évfordulója! :)
A jó és a rossz oldal kissé összekeveredett, de nem bántam. Így még izgalmasabb volt olvasni….

Arabella
Berkesi András: Hűség / Különös ősz

Régen olvastam már Berkesit, több mint 20 éve :) Letehetetlen volt. Azt hiszem a záróidőpont mindent elárul :) 792 oldal és nem volt unalom!

Arabella

A könyvolvasó ember jobban kiismeri magát az élet bonyolult helyzeteiben, mélyebb az emberismerete.

Kapcsolódó szócikkek: olvasó