Akik ​nyáron is fáznak 56 csillagozás

Berkesi András: Akik nyáron is fáznak Berkesi András: Akik nyáron is fáznak Berkesi András: Akik nyáron is fáznak

A ​széles ívű cselekmény a háború előttől napjainkig vezeti el az olvasót, akit bizonyára nem ér meglepetésként, hogy az író élesen veti föl, és körültekintően igyekszik megválaszolni a hősei sorsában rejlő történelmi és egyben hétköznapi – mindnyájunk mindennapjaihoz tartozó – kérdéseket. Családi-rokoni és munkatársi kapcsolatok, barátság és szerelem fűzi egymáshoz a regény hőseit és hősnőit, akiknek viszonyait mégsem a véletlen alakította csupán, hanem társadalmunk fejlődésének törvényszerűségei is. Maguk a hősök is fejlődnek, változnak: ezért is volna nehéz kiragadni valamely problémát az ábrázoltak közül, s rámondani, hogy „az író ezúttal ezt állította műve középpontjába”… Önfeláldozás és családi zsarnokoskodás, barátság és árulás, szerelem és hűtlenség? Mindez együtt: a hazafiság és a szocializmus, a nemzedékek ellentéte, az érvényesülés módjai és lehetőségei – mindezeket a problémákat hordozzák Berkesi regényalakjai. A cselekmény izgalmas, kalandos, de az író azt szeretné,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1971

Magvető, Budapest, 1971
578 oldal · keménytáblás

robinson P>!
Berkesi András: Akik nyáron is fáznak

Sok jót írt, krimit, kalandos kémhistóriákat. emberi sorsokat, barátságokat bemutatva. Nekem ez az egyik kedvencem, már a cím is nagyon szép.
Szerintem még mostanság is élmény elolvasni.

hugi78>!

Szeretem Berkesi könyveit.

Magáról az íróról nem sokat tudok, így őt nem ítélhetem meg, a könyvein keresztül ismerem csak.

Imádom a karaktereit, a korszakot, amikor a könyvei játszódnak.

Ez a könyv nem a legjobbak közé tartozott, de élvezet volt olvasni. Bátran vegyétek a kezetekbe Ti is.

szmelus P>!
Berkesi András: Akik nyáron is fáznak

Első könyv az írótól, amit apukám polcáról vettem le. Emlékszem mikor kiolvastam szerettem volna még többet. Be is szereztem egy listát az író könyveiről.
Szerintem újra fogom olvasni így felnőtt fejjel is.

katrica>!
Berkesi András: Akik nyáron is fáznak

Régi idők.Élet,humor,fiatalság!Kár lett volna ha nem olvasom.

mefi69>!
Berkesi András: Akik nyáron is fáznak

Anya egyik kedvenc könyve. Azért is jó a Reading Challenge kihívás, mert végre rászántam magam, hogy elolvasom. Nekem nem lett a kedvenc könyvem, de valahol sejtem, hogy anyának mi tetszhet benne. Én kevéssel a rendszerváltás előtt születtem, jóformán nincsenek is emlékeim abból az időből. Anya ebben az időben volt fiatal – a könyv főszereplői és közte kb. 15-20 év lehet –, sokkal jobban átérzi a helyzetüket, a fiatalságukat, a lehetőségeiket, mindent. Ráadásul arról a történelmi időről, melyben a regény cselekménye játszódik – szégyen bevallani – de a tudásom igen csekély, hézagos. Én nem találtam kifejezetten szerethető karaktert, némelyik kifejezetten ellenszenves, idegesítettek a szerencsétlenkedéseik, még túl sok cselekmény sem volt, habár volt csavar, de az is sablonos. Az viszont tetszett, hogy megismerkedhettem nagyszüleim, szüleim fiatal éveinek lehetőségeivel, szerelmi ügyeik intézéseivel, szlengjével ,amely azonban időnként kissé erőltetett volt, életmódjukkal.
Most azonban anyán a sor, hogy elolvassa az én kedvenc könyvemet: Száz év magány.

Badiga>!
Berkesi András: Akik nyáron is fáznak

Lehetne több mondatban írni arról, hogy milyen volt a kommunizmus jó és rossz oldala, és lehetne írni arról is mennyi minden változott azóta pl a fiatalok külföldi lehetőségei akár tanulmányaik folytatására, de ez a regény a régi időben íródott, arról a világról, és a szereplők akkor voltak fiatalok. Nekem tetszett, bár néha egy két szereplő túl agyalása már fárasztó volt…

Algernon P>!

– Nagyon egyedül vagyok. Aki egyedül van, az nyáron is fázik. Nincs ami melegítse. Amikor én szeretek, akkor meleget árasztok magamból.
Isti magához szorította lányt.
– Ha feltalálod a szeretet-tablettákat, senki sem fog dideregni nyáron – mondta.

Brigitta_Szöllősi>!

Az igazi szerelem nemcsak ölelkezés, hanem lemondás is, áldozatvállalás is, kitartás is.

Algernon P>!

Alvás: nyolc óra. Étkezés, tisztálkodás szűken mérve négy óra. Közlekedés a lakásom és a munkahelyem között: két óra.
(…)
Marad tíz. Ebből minimum nyolc óra munka. Marad tehát kettő. (…) Kettő óra marad a családomra, a sportra, a barátaimra és az ismerőseimre, a kultúrára.
(…)
Hány életre lenne szükségünk, hogy a ránk maradt művészeti örökségből valamit megismerjünk. Szegényen halunk meg, kedves kisasszony, nagyon szegényen.

Badiga>!

Az ember természetét, átalakítják a tragédiák. A jellemét is. Aztán, egy idő után, észrevétlenül megváltoznak az igényei is. Azzal együtt céljai, vágyai. Megváltoztam Én is…

Brigitta_Szöllősi>!

Azt hiszed, nekem nem fáj? Fáj, és sokáig fájni fog. Aztán eljön majd az a pillanat is, amikor minden fájdalom nélkül azt fogjuk mondani, emlékszem, volt egyszer egy barátom.

Algernon P>!

A magányos emberek sok esetben szavak nélkül is megértik egymást.

Algernon P>!

Életem értelmét mégis ebben az egyenlőtlen küzdelemben látom. Elrabolni annyit a legyőzhetetlen időből, amennyit erővel és tehetséggel bírok.

Brigitta_Szöllősi>!

Ő volt az első igaz szerelmem. Az első szerelem pedig belemarja magát a lélekbe. Aztán időnként a felszínre tör.

Rézpaszúr>!

Akkor szevasz, István. Matild mamit üdvözlöm, és mondd meg neki, most az egyszer magatartásból dacit kapott tőlem.