A ​fekete mappa 15 csillagozás

Berkesi András: A fekete mappa Berkesi András: A fekete mappa Berkesi András: A fekete mappa

– Csakis illegálisan, felügyelő úr. A saját nevemen nem utazhatok. Nagyon jó volna tudni, vajon mi szerepel rólam a magyar határőrség fekete mappájában.
– Mi az a fekete mappa?
– Ez egy kézikönyv féleség, ami ott van minden útlevelet vizsgáló határőrnél. Megnézi az útlevelet, aztán a könyvet, hogy szerepel-e benne a beutazó neve.
– Akkor is ha az útlevelébe bele van pecsételve az érvényes vízum?
– Azt, hogy jelenleg hogy van, nem tudom… De akárhogyan is változott az ellenőrzés, nekem át kell mennem. Van még másféle törlesztenivalóm is…

Eredeti megjelenés éve: 1988

Fapadoskonyv.hu, Budapest, 2010
Nótárius, 1993
Zrínyi, Budapest, 1988

Bla IP>!
Berkesi András: A fekete mappa

Egy tiszta szoc-reál helyzetből induló, jól megírt bűnügyi történet, de csak melléktermék Berkesi korszakos, kiemelkedő művei közt.

ChEebor>!
Berkesi András: A fekete mappa

Az eleje elég cikis volt: három borzasztó antipatikus karakter szerelmi háromszöge. Szóval féltem is, hogy ez nem fog annyira tetszeni, ha ilyen a felhozatal, de szerencsére aztán beindultak a dolgok, még pedig egy igencsak hirtelen történéssel. Aztán fordulat fordulat hátán, bonyolult, erőszakos történet jelenik meg előttünk. Viszont emiatt nehéz követni a cselekményt, így annyira nem tetszett, mint a másik két könyv, amit olvastam Berkesitől, de azért még mindig egy minőségi darab.

AnitaZoé P>!
Berkesi András: A fekete mappa

2015-ös Reading Challange születési évemhez kapcsolódó kihíváshoz találtam a polcunkon. Az eleje tetszett, de a végén már untam, nem nagyon érdekelt, hogy mi lesz a megoldás. Egyébként nem elképzelhetetlen, hogy valóban létezett a „fekete mappa”, mert különös idők voltak azok, azt mondják a nagyok.

Tüske>!
Berkesi András: A fekete mappa

Szerintem a 40-es és afölötti korosztály sok Berkesit olvasott. Lehet köpködni de jó könyveket írt!!

kitti0313>!
Berkesi András: A fekete mappa

Az egyik kedvenc íróm Berkesi, de az a könyv valahogy nem fogott meg, nem lett sajnos a kedvencem :(

kovi>!
Berkesi András: A fekete mappa

Tudom, manapság nem divat felvállalni, hogy olvastam.
Ez volt az első Berkesi könyv, amit olvastam. Anyu kint felejtette az asztalon, beleolvastam és nem tudtam letenni. Mindez talán valamikor 90 környékén történt.

szangi>!

Attól tartok, hogy kávémérgezésben fogok meghalni, és Brazília saját halottjának fog tekinteni.

szangi>!

– Az államügyésszel akarok beszélni!
– Nocsak. Miért nem mindjárt az úristennel? Mert ahhoz most közelebb állsz, mint az államügyészhez!

String>!

Márti még nem volt 16 éves, amikor Balázsé lett.

String>!

– Nem tudom – mondta a lány. – Valahogyan hülyén alakult az életünk…

szangi>!

Nekünk, Balázs, a hazáért élnünk és nem meghalnunk kell.

szangi>!

– Mit szólnál hozzá, ha meztelenre vetkőznénk?
– Fellelkesítenél, és az elém táruló látvány izgalommal töltene el, csak azt nem tudom, hogy mit szólnának a produkcióhoz a távcsővel felszerelt kukkolók a parton.

String>!

– Mondja, monsieur Kovácsy, hogyan tudna ön Magyarországra utazni? – kérdezte Legrand.
– Csakis illegálisan, felügyelőúr. A saját nevemen nem utazhatok. Nagyon jó volna tudni, vajon mi szerepel rólam a magyar határőrség fekete mappájában.
– Mi az a fekete mappa?
– Ez egy kézikönyvféleség, ami ott van minden útlevelet vizsgáló határőrnél. Megnézi az útlevelet, aztán a könyvet, hogy szerepel-e benne a beutazó neve.
– Akkor is, ha az útlevelébe bele van pecsételve az érvényes vízum?
– Azt, hogy jelenleg hogy van, nem tudom. Régen nem jártam odaát, gondolom azóta sok minden megváltozott. De akárhogyan is változott az ellenőrzés, nekem át kell mennem. Van még másféle törlesztenivalóm is.

Hátlap

String>!

– Drága mama, értem ne aggódj. Elvégeztem az egyetemet, szeretem Balázst, jó haverok agyunk, de nem biztos, hogy feleségül kell mennem hozzá. Gondold meg, ma még tűrhető a helyzete, mert kétnaponként Pesten van. De tavaly a román határon volt, három éve a szovjet határon, jövőre talán a jugoszláv határra helyezik. Évente vándoroljak? Nem, mama, én nagyon jó állást kaptam az Elektronikai Laborban, nem hagyom ott azért, hogy csak feleség legyek valahol vidéken.
– Furcsán gondolkodol az életről – mondta az asszony, és fedőt tett a fazérka.
[…]
– Apádnak sem tetszik ez a dolog!