Utánam, ​srácok! 49 csillagozás

Berkes Péter: Utánam, srácok! Berkes Péter: Utánam, srácok!

A lelátók népe reménykedve felüvöltött. Nem volt nagy nép, öt-hatszáz lelket ha számlált – annak is mintegy harmada felnõtt –, ám hangja kétakkora tábornak is becsületére vált volna. Tojásnak növögetni kezdtek tõle a szárnyai, mind gyorsabb és határozottabb mozdulatokkal terelte a focit Mezõhogyishívjákék kapuja felé…”
Az idézetben említett srácról – legalábbis ebbõl a pár sorból – nem lehet tudni, hogy jól focizik vagy rosszul. Annak az olvasónak lesz igaza, aki gyanakvással figyeli hõsünket, Tojás ugyanis cserbenhagyja csapatát…
A regény mégsem a sportról szól, hanem egy vidéki város kamaszainak szórakozásairól, kitervelt és véletlen kalandjairól, egymás közti nézeteltéréseikrõl.

Eredeti megjelenés éve: 1975

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Jonatán Könyvmolyképző Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2021
Könyvmolyképző, Szeged, 2020
Könyvmolyképző, Szeged, 2020

Magdi1017>!
Berkes Péter: Utánam, srácok!

Az én korosztályom tudja, milyen volt abban a korban élni a maga szépségeivel és hátrányaival egyetemben. Bár a hátrányokat gyerekfejjel gondolom annyira nem érzékeltük.
Jó volt nosztalgikus… Nagyon élveztem.

Cs_N_Kinga P>!
Berkes Péter: Utánam, srácok!

Hát ez ifjúsági könyv volt a javából. Kicsit még a régi, nosztalgikus dolgok is előjöttek. Hiszen akkor még nem volt számítógép és egyéb kütyük és milyen jó volt. Nem mintha most rossz vagy rosszabb lenne, de a kreativitás szerintem kicsit …. Na mindegy is. Maga a könyv az ifjúságról, ügyes bajos dolgaikról szólt. Hogy viselkedjünk egymással, és a szeretettel és leleményességgel szinte mindent elérhetünk. Többször is kiemelkedik még a könyvből, hogy az erőszak nem megoldás, ugyanakkor az ökölvívás, mint sport is lehet valaki nagy álma úgy, hogy emellett nem verekedős. Vagy pont ezért nem lesz az. Szóba kerül még, hogy ha nem engedik az álmainkat elérni, mi történhet, természetesen a megfelelő keret volt mindenhez adva. Ha régi szoc/kom dolgok nem lettek volna benne repült volna az öt csillag. (Bár gondolom akkor lehet muszáj volt nem tudom, vagy csak a mindennapi élet része ki tudja). Aranyos, kedves, kalandos könyv volt. Éljenek a gyerekek és a barátság:))))

Szelén>!

1906 A Pál utcai fiúk
1967 Tüskevár
1975. Utánam, srácok!

Nekem ez jutott eszembe, míg olvastam. Nem Grund, vagy a Kis-Balaton, hanem feltehetően egy miskolci lakótelep.
Gondolom most is íródik egy ifjúsági regény, ami nosztalgikus érzésekkel tölti majd el az olvasókat 20-40 év után.

mohapapa I>!
Berkes Péter: Utánam, srácok!

Ezerszer olvasott (na, jó, vagy tízszer) kamaszregény. A belőle készült filmet is nagyon szeretem!

Móra, Budapest, 1975
352 oldal · ISBN: 9631104737 · Illusztrálta: Jurida Károly
csigahaju>!
Berkes Péter: Utánam, srácok!

Nagyon jó volt olvasni, gyerekkorunkra emlékeztetett. A 10 éves fiam is élvezte, felváltva olvastuk fel apával, aztán megnéztük filmen is. Mégha a mai kor gyerekei már a digitális világban nőnek is fel, nekik is van igényük hasonló kalandokra. Olvassátok velük, nekik, kedvet fognak kapni a bandázásra!

opi>!
Berkes Péter: Utánam, srácok!

ó,nem igaz,hogy senki nem olvasta, annyira jóez :D

Cill>!
Berkes Péter: Utánam, srácok!

Bár annó első olvasásra nem lett nagy kedvencem Az öreg bánya titka, annyira azért tetszett, hogy kíváncsi legyek erre a könyvre is. Sajnos elsőre ettől nem voltam lenyűgözve, valahogy unalmas volt az öreg bánya után, hiszen itt nincs semmiféle nyomozás, csak néhány gyerek szórakozik, szóval egy kicsit súlytalannak éreztem az egészet. Hiányzott egy kerek egész történet, túl epizódszerű. Illetve ez a városi hangulat is messzebb áll tőle, mint a másik könyvben a falu. Újraolvasgatva azonban megszerettem ezt a könyvet. Valamilyen szinten erős mondanivalója van, hiszen ott van Lada, aki egy ígéretes fiú, okos, erős, értelmes, mégis ő a környék réme, mert néhány évvel ezelőtt nem úgy fogadták, mint kellett volna. És ott van Rados, akit javítóintézetbe kéne dugni, és szerencsétlen kisöccse hiába jó gyerek, mindig belerángatja valamibe.
Ami nekem külön tetszik a könyvben, az az, hogy egyértelműen felismerhető, hogy a fő ihletadó város Miskolc volt.

WildDuck>!
Berkes Péter: Utánam, srácok!

Vagbélműtétem után a korházban egy délután alatt kiolvastam. Különösen jó benne amikor a főszereplő (Andris) csellel visszavág az addigi szivatásokért.