Tolvaj ​Janó 3 csillagozás

Berkes Péter: Tolvaj Janó

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Móra, Budapest, 1980
332 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631119572 · Illusztrálta: Jenkovszky Iván

KBCsilla P>!
Berkes Péter: Tolvaj Janó

Amikor először láttam a könyvet, meglepett, hogy lehet egy ifjúsági könyvnek ilyen címet adni, és ezzel azóta sem békéltem meg.
Megbékéltem viszont a gyereksereggel, amilyen tökéletesen levezényelték a nyomozás minden lépését. Néha ugyan azt éreztem, hogy szegény Gabi már a legszívesebben hagyná az egészet a csudába, csak ne akarna mindig mindenki verekedni.
Janó szegény a körülmények áldozata, akinek semmi sem sikerült eddig az életben, de olyan kicsi még, és annyi új barát veszi körül. A legtöbb csillag őt illeti a remek tervéért és a még remekebb, ám annál kockázatosabb kivitelezésért, de öt csillag jár Gabi apukájának is a férfias, igazi apai viselkedéséért.
Nekem pedig papírzsebkendő jár, mert már megint tisztességesen elérzékenyültem – na jó, sírva fakadtam – a végére.

Berkes Péter: Tolvaj Janó

Szüleimnél jártam a hosszú hétvégén, ott kotortam elő ezt a könyvet. Gyerekkoromban valamiért nem olvastam el, talán fiúsnak véltem.
Olyannyira tetszett, hogy ötcsillagos! Aranyos tini-krimi. Fiúk-lányok együtt nyomoznak, és titkokra bukkannak, s mi közben szépen megismerjük a jellemüket. Hihetetlen, hogy egy tizenegy-két éves kiskölyök mit ki nem fundál, hogy lebuktassa a „gonoszt”.
Nehezen tudtam letenni, oldalról-oldalra vártam mi fog történni. Sejtettem, hogy egy kisfiú (legalábbis ez a bizonyos kisfiú) nem lehet bűnöző. Egyet nem értek: hol voltak azok a személyek, akik hivatottak segíteni az ilyen sanyarú sorsúakon?? Csak úgy nem tűnhet el valaki a gyámügy szeme elől!!

Jesper_Olsen >!

– Csak házmesterekkel ne kezdjen az ember – állapította meg bölcsen Kelen Ottó. – Bármit kérdez tőlük az ember, a végén mindig leszúrással végzik.

dianna76 P>!

– Tudniuk kell, hogy még a legzseniálisabb feltevés is csak akkor válik bizonyossággá, ha kiállta a gyakorlat próbáját.

dianna76 P>!

Az embert a verés vagy gyávává teszi, vagy eldurvítja. Egyik rosszabb, mint a másik.

dianna76 P>!

Az új nap új reménységgel virradt rá. Még fogalma se volt mi lesz, meg hogyan lesz, de olyan biztos nem lesz, hogy valamit ne tudjanak kitalálni.

dianna76 P>!

… az ember bonyolult szerkezet! És az élet útjai kifürkészhetetlenek.