Űrhajó ​az Orrbolygóról 1–2. 29 csillagozás

Az orrhajó űrnek indul / Kutya kutyául
Berkes Péter – Csukás István: Űrhajó az Orrbolygóról 1–2. Berkes Péter – Csukás István: Űrhajó az Orrbolygóról 1–2.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1985

Lapkiadó, Budapest, 1985
48 oldal · puhatáblás · Illusztrálta: Sajdik Ferenc

Kicsibogár>!
Berkes Péter – Csukás István: Űrhajó az Orrbolygóról 1–2.

Berkes Péter – Csukás István: Űrhajó az Orrbolygóról 1–2. Az orrhajó űrnek indul / Kutya kutyául

Kedves kis mese kapargatni való matricákkal, amik illatosak. Mindezt 1985-ből :)

Lahara IP>!
Berkes Péter – Csukás István: Űrhajó az Orrbolygóról 1–2.

Szagoskönyv. Olyan, mint most az Avon termékminták, csak sokkal jobb.

worsi P>!
Berkes Péter – Csukás István: Űrhajó az Orrbolygóról 1–2.

Én is csak arra emlékszem, hogy szanaszét szagolgattuk, és hogy a képeket nem szerettem. Most, röpke huszonvalahány évvel később el is olvastam, és meg kell, hogy állapítsam, hogy nagyon illenek hozzá az illusztrációk. Föl kell nőni Sajdik Ferenc rajzaihoz.
A történet is remek, viszont akkora függővéggel van befejezve, hogy rettenet. Hol a folytatás?!

Dettig>!
Berkes Péter – Csukás István: Űrhajó az Orrbolygóról 1–2.

De imádtam ezt a könyvet!!!
Nekem a csoki és a banán volt a kedvenc illatom/matricám. Meg a golyórágó… meg a narancs…
Arra is emlékszem, hogy amikor kaptam, nyár volt, és apukámmal sétáltunk a Körúton, valahol az Oktogon és a Blaha között.

Annusko>!

Mennyire szerettem!
Mégis mikor Csukás Pista bácsival volt szerencsém találkozni, és említettem neki, azt mondta hogy ők anno úgy értékelték, hogy nem volt siker a gyerekek körében. :( Pedig az volt! Olvasva a molyos ertékeléseket, meg pláne. Kár hogy már nincs meg a gyerekkori példányom…

Melchiadesian>!
Berkes Péter – Csukás István: Űrhajó az Orrbolygóról 1–2.

Az első „szagoskönyv”, amihez még gyerekkoromban volt szerencsém. Imádtam mind a történetet, mind pedig a kis matricákat az egyes oldalakon, amiket megdörzsölve ízelítőt kaphattunk egy-egy illatból. Volt ott almától kezdve a fenyőillaton keresztül a bőrcipőig minden. Sajnos 20 év alatt igencsak elkoptak a matricák, ma már semmi illatuk sincs… :(

Juci P>!
Berkes Péter – Csukás István: Űrhajó az Orrbolygóról 1–2.

Tényleg, ez nagyon poén volt! Vajon hol lehet?

márti>!
Berkes Péter – Csukás István: Űrhajó az Orrbolygóról 1–2.

Narancs, citrom, golyórágó, banán…

IceCat>!
Berkes Péter – Csukás István: Űrhajó az Orrbolygóról 1–2.

Imádtam! Most találtam meg. Az enyém a mai napig illatos! =)

stancili1>!
Berkes Péter – Csukás István: Űrhajó az Orrbolygóról 1–2.

ÓÓ, mik nem vannak itten! Orrbolygó, persze, alap, hogy amikor megkaptuk, azonnal vadul dörzsölgetni kezdtük a kis matricákat —--> lyukasra kopott a lap két hét alatt :)

Élmény, az „első magyar szagoskönyv”, gyanítom az utolsó is egyben :)

worsi P>!

Óvatosan a bódéhoz mentek, hárman átöleltek egy szélen álló citromot és fölrepültek vele egy fára. Épp egy szarkafészekbe. Az illatkeverővel mintát vettek a citrom szagából. Majd leereszkedtek a földre, a citromot otthagyták a fészekben. Nemsokára jött a szarka, csodálkozva nézte.
– Ezt nem én loptam! Na, nem baj. Majd kiköltöm!