Tündérzene (Panka és Csiribí 5.) 53 csillagozás

Berg Judit: Tündérzene

Ötödször is itt van Panka és Csiribí! A két kis tündér és barátaik kalandjaiban ezúttal hangszerek játsszák a főszerepet. Felbukkan egy nyughatatlan tücsökhegedűs, kiderül, miért hasznos egy kürt, tudnak-e furulyázni a sárkányok, és hogy milyen hangszeren játszanak a sellők. Végül pedig arra is fény derül, hogy mire jó egy cintányér a konyhában.

Eredeti megjelenés éve: 2010

Pagony, Budapest, 2010
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639727939 · Illusztrálta: Pásztohy Panka

Habók P>!
Berg Judit: Tündérzene

Minden hangszerhez egy-egy mese. És nagyon kedves mesék. (Csak nehogy a gyerekek kedvet kapjanak a tányértöréshez…) Legjobban a háromfejű sárkány tetszett a mézescsupraival. Hiába no, bármi lehet hangszer, ha ötletesek a töndérek.

Dinah>!
Berg Judit: Tündérzene

Ebben a kötetben is aranyos mesék voltak, bár az első rész jobban tetszett. :)

FreeAngel>!
Berg Judit: Tündérzene

Na ennek is a végére értünk. Szép volt, jó volt Pankával és Csiribível végigjárni a sorozatot, de egyrészt mi is kinőttünk belőle, másrészt úgy érzem, erre az utolsó részre már a sorozat is kicsit „elfáradt”. A rókás mese aranyos volt, az tetszett a legjobban. Örülök, hogy eljutottunk idáig, de ideje váltani. Jöhet Ruminiiiiii!!!! :))

krlany IP>!
Berg Judit: Tündérzene

Jobbat vártam. Nem volt az igazi. Kicsit olyan volt, mint az amerikai gimiben játszódó tini filmek, csak tündérekkel. Nem fog mély nyomot hagyni, holnapra elfelejtem.
Nem olvastam az előző köteteket, de ez nem is csinált hozzájuk kedvet. Némely karakter eléggé fura, és a történésekre adott megoldások sem mindig szerethetők vagy érnek fel a józan ésszel… Igen, szerintem a mesékhez is kell némi felelősség, mert ugye nem mindegy mit tanul belőle a gyerkőc.
Még a róka volt a legjobb fej…

Berg Judit: Tündérzene

Éjjelizene Ciripváry Fülöptől, éhes vaddisznók etetése, bújócska, indiáncsapat szervezése, meghívó- utazás… Mindezeket életre keltette Pásztohy Panka nagyon tetszetős, kedves, színes, igényes illusztrációja.

Lahara IP>!
Berg Judit: Tündérzene

Aranyos, bár magamnak olvastam, de biztos vagyok benne, hogy a célközönségnek is tetszik. (Csak a célközönséggel én ritkán találkozom.)

Sophiechan>!
Berg Judit: Tündérzene

Nagyon aranyos kis mesekönyv ez, tuti viszem majd be az első-második osztályba levő gyerekeknek is. :)
A rajzok aranyosak, a történetek szintén és könnyedek is.

Zsotya>!
Berg Judit: Tündérzene

Nekem nagyon tetszett, mert olyan izgalmas és érdekes volt. Nagyon szépek a képek is. A kedvenc szereplőm Panka volt, és mindegyik részt egyaránt élveztem.
Mindenkinek ajánlom.

Millázs>!

Ez valami csodaszép!
Az elején még kételkedtem, de aztán nagyon megkedveltem a tündérgyerekeket.
A törpéimnek az ágyikóban olvasom lefekvéskor, különben faképnél hagynának, nekik kevés kép van benne, még igazán nem is nekik való, de nekem nagyon megtetszett, és ha fejből mondok mesét, hamarább alszom el, mint ők. Így néhányszor inkább olvasok ebből a tüneményes könyvből, ami nagyon aranyos, vicces, mosolyt csal az arcunkra, megnyugtat és elandalít egyben.

Trudiz >!

Az első csillagok a magasból nevettek rájuk, lenyújtották feléjük a csillaghálót, amit éjjelente szőnek.

Trudiz >!

Csiribí nagyon szerette a fenyőfa csúcsáról fürkészni a világot.