Tökmagok ​Afrikában (Tökmagok 1.) 99 csillagozás

Berg Judit: Tökmagok Afrikában

A Most én olvasok!-sorozat elindításával a Pagony régi vágya teljesült: egy szisztematikusan felépített, pedagógusi szakértelemmel megtámogatott kortárs, magyar „olvasni tanulok"-sorozat első darabját tartja kézben az olvasó. A Pagony legkiválóbb szerzőit kéri fel a sorozatban való részvételre: minden szerző négy könyvet ír, négy különböző nehézségi szinten. A történetek lazán összefüggnek egymással, de természetesen önállóan is olvashatók. A sorozatot Berg Judit könyveivel indítjuk, ahol négy tökmag, Benő, Minka, Rézi és Palkó kalandjait követhetjük nyomon – négy olvasási szinten keresztül. Ebben a kötetben Afrikába utaznak. Nem is akárhogy: a kicsi Minka oroszlán képében…

Eredeti megjelenés éve: 2014

48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634102557 · Illusztrálta: Mészely Ilka

Afrika

Ninácska P>!
Berg Judit: Tökmagok Afrikában

Berg Judit nagy kedvencem. Soha nem okoz csalódást. Ez a műve is rendkívül tetszett, szórakoztató volt, izgalmas, fordulatokkal teli. A szereplők egytől-egyig aranyosak, szimpatikusak, még az oroszlánok és a hiénák is.
Bevallom, nem ilyen jellegű történetre számítottam, amikor kezembe vettem a könyvet, de pozitívan csalódtam. Remek olvasmány volt! Biztos vagyok benne, hogy ezzel a könyvvel minden gyerek megszeretné az olvasást!
A rajzok is bájosak, a borító is remek.

szelesteirita P>!
Berg Judit: Tökmagok Afrikában

Ez is a nagyokkal való meseolvasási láz nagy felfedezettje. Jakab csak jövőre kezdi az iskolát, így még nem olvas senki magának, de gondoltam nézzük meg milyen.

Nekem annyira nem jött be, de Jakabnak nagyon tetszettek a tökmag szereplők, Lucának pedig Minka, úgyhogy tovább fogjuk olvasni a sorozatot! :)

Homolya_H_Tímea P>!
Berg Judit: Tökmagok Afrikában

Szeretjük Berg Judit könyveit, de ez sajnos nem a legjobb írása, bár olvastam ebben a sorotatban rosszabbat is. Négy barát, akik közül azvegyik egy félre sikerült varazslat miatt Afrikába kerül. A többiek feladata lesz megmenteni. Igazából ha hosszabb regény lenne, biztos izgalmas kaland lehetne belőle

Berg Judit: Tökmagok Afrikában

Aranyos könyvecske, kedves történettel, jópofa rajzokkal. Először az illusztráció nem tetszett, de olyan könnyű volt lerajzolni, lemásolni, hogy épp az egyszerűségük miatt fogott meg (ugyanis nem vagyok egy nagy rajzos…). Volt amit még beleírtam volna, például csak egy ismertetőből derült ki számomra, hogy Páfrányfalván laknak a tökmagok, meg valamit jobban megmagyaráztam volna, de valószínű egy kis elsősnek ezek nem fontosak… Bátran ajánlom én is kezdő olvasóknak, vagy esti mesének, s a következő részeit is el fogom olvasni.

gab001>!
Berg Judit: Tökmagok Afrikában

Vigyázz mit kívánsz, főleg, ha egy varázsló is van a közelben. Akár oroszlán is lehet belőled, s hirtelen Afrikában találod magad. Aztán már csak a barátaidra, a többi tökmagra számíthatsz, vagy mégsem? Aranyos történet, ami a rövidsége ellenére is elvarázsolt. Kifejezetten olvasni tanuló gyerekeknek kifejlesztett könyv, s szerintem is kiválóan alkalmas arra, hogy megszeressék vele a kicsik az olvasást. Könnyű olvasmány, szerethető képekkel.

Pagony, Budapest, 2014
48 oldal · ISBN: 9786155441691 · Illusztrálta: Mészely Ilka
btunde P>!
Berg Judit: Tökmagok Afrikában

Ez nagy csalódás volt nekem. Remélem a második jobb lesz. A kisfiamnak sem tetszett. A kislányom hallgatta nyugodtan, de szerintem csak örült, hogy együtt vagyunk, és simogatom a hátát.

Sicc>!
Berg Judit: Tökmagok Afrikában

A hétvégém élménye. Egy imádni való 3 évesnek olvastam fel. Nem kevésszer. Kívülről fújja, de persze ez nem számít. Nagyon aranyos egyébként, mind a szöveg, mind a képek.

CsaJu G>!
Berg Judit: Tökmagok Afrikában

Kezdő olvasóknak való, 1. szintű könyv. Erre a célra tényleg tökéletes. Egyszerű, de érdekes történet, nem bonyolult cselekmény, mégsem unalmas. Könnyen olvasható, jó olvasásélményt ad. Olvasástanuláshoz szuper. Csak ajánlani tudom.
Nem egészen értem az alacsony pontszámokat, ez nem esti felolvasáshoz való mesekönyv. Arra annyi más jó könyvet írt Berg Judit. Ez a kezdő olvasóknak van, éppen azért, hogy boldogan maguk elolvashassanak egyedül egy könyvet.

Morgiana>!
Berg Judit: Tökmagok Afrikában

A büszke olvasója öt csillagosra értékelte, illetve kaptam egy olyan felszólitást, hogy legyek szives keressem meg Tökmag apót, mert ő i szeretne varázslást tanulni nála.
(Esetleg valaki nem tudna egy emailcimmel/telefonszámmal megdobni? Hálám örökre üldözné….)
(Megvallom őszintén, nekem az előző, a Milu Egyiptomban egy kicsivel jobban tetszett, illetve a rajzok is jobban bejöttek, de a célközönség szerint ez is nagyon jó volt.:)))

Ritka_a>!
Berg Judit: Tökmagok Afrikában

Kezdő olvasóknak remek választás, hiszen nagy betűs, rövid, tanulságos és az illusztrációk is aranyosak, sokat adnak a történethez.
Számomra nagyon viccesek voltak a sörényes kisoroszlánok, de ezen hamar túltettem magam.

nodael >!

– Egy oroszlánt sem látok – mondja Rézi. – Biztos, hogy ez Afrika?

Kapcsolódó szócikkek: Afrika · oroszlán
nagara>!

– Bátor, gyors, nagy és erős! De nem mondtam, hogy oroszlán! – kiabál Tökmag apó.

Kapcsolódó szócikkek: oroszlán
nagara>!

– Mi a baj, kislány? – kérdi Tökmag apó.
– Mindenki elküld. Azt mondják, hogy kicsi, lassú, gyenge és gyáva vagyok.
– Milyen akarsz lenni?
– Nagy, erős, bátor és gyors!

Ninácska P>!

A tökmagok hangosan visítanak. A hiénák hátrálnak, de nem mennek el. Mérgesen morognak.

Tökmagok sorozat · Összehasonlítás