31. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján
54. legjobb gyermekkönyv iskolásoknak könyv a molyok értékelése alapján

Rumini ​Zúzmaragyarmaton (Rumini 2.) 226 csillagozás

Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Berg Judit IBBY-díjjal kitüntetett Ruminije folytatódik! A Szélkirálynő nevű hajó ezúttal Zúzmaragyarmatra indul, ahol az egerek sosem látott bonyodalmakba keverednek: eltévednek, fekete sirályok és más alattomos lények támadnak rájuk, egy időre Negró lesz a kapitány, és Rumini megint eltűnik…

Eredeti megjelenés éve: 2007

ISBN: 9789634105541

Rumini · Balikó · Galléros Fecó

Navi P>!
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Persze, hogy 5 csillag :)
Ezt a résztis imádtam, hiszen Rumini körül mindig zajlik az élet, kaland hátán kaland.
Most a fagyos északra utazunk, ahol tanúi lehetünk egy puccsnak, majd annak a leverésének. Rumini persze nyakig benne van, sőt, néha még hazudik is, hiába a jó ügy érdekében teszi. Balikó egy kicsit háttérbe szorult, de viszontlátjuk Galléros Fecót.
Negró a végén nagyon frappánsan vágott vissza Rumininek :)
Kíváncsian várom a folytatást :)

krlany IP>!
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Szuperjó kis meseregény. Érdekes, izgalmas, gördülékeny, fordulatos történet tele jobbnál jobb kalandokkal. Még számomra is letehetetlennek bizonyult.
Nem sorrendben olvasom a történeteket, és a Tükör-szigeten messze nincs ilyen élvezetes. Sem kitalálni, sem összerakni nem sikerült ilyen jól.

PTJulia P>!
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Lebilincselően izgalmas rész volt, csak úgy sodródtunk az eseményekkel! Már abszolút nem tűnt fel, hogy egerek a főszereplők :-) A sok ármány és csel, és trükkös megoldás mind igen remek volt. Azért Dori apját jól megrángattam volna…

Felixa P>!
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Jól kitalált szereplők, kaland, izgalom, csipetnyi ármány, rejtély. Néhány varázseszköz, különleges népek, és gördülékeny stílus. Ezek a hozzávalói egy jó gyermekkönyvnek…
Egy újabb könyv, amit simán be lehet sorolni a „nem lehet letenni” kategóriába. Köszönhető ez az írónő kreativitásának és fantáziájának. Ami a leginkább tetszik, az a kitűnően megalkotott karakterek és azok találó nevei. Ezek a névadások pedig a magyar nyelvi humor gyöngyszemei. Az illusztrációk pedig fantasztikusak.

tschilla>!
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Szuper izgalmas, fordulatos, azonnal el is kezdtük a következő részt. Imádom, ha egy gyerekkönyv ennyire szórakoztatja a felnőtt felolvasót is :)

FreeAngel>!
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Kedves kis egerünk ezúttal is kalandos utazáson vesz részt. Nekem ez a kötet nem tetszett most annyira, mint az első, de ez nem feltétlen a könyv hibája. Berg Judit remekül ír, szeretjük is. Aranyos volt a történet, izgalmakkal és csavarokkal teli, semmi rosszat nem tudok rá mondani, csak talán nem a megfelelő hangulatban találtunk egymásra ezzel a résszel.

Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Ez a harmadik Rumini-könyv, amit olvastam, és ez sem gyengébb a többinél, Van benne minden, ami egy gyereknek (vagy egy gyerekkönyveket szerető felnőttnek) kell – kaland, barátság, árulás, veszély, váratlan fordulatok, és a két rosszcsont, édességszerető hajósinas megint legény a talpán. (Csak a sorrenddel nem vagyok kibékülve. Ha Galléros Fecó naplóját nem olvastam volna már, zavart volna, hogy nem tudok szinte semmit a tábornokról, Ivoláról, a és a sirályokról.) Viszont szeretnék egy hómenyétet.

Juca P>!
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Újabb izgalmas hajós kalandokról olvashatunk. Csupa rejtély és izgalom az utazás. A kedvenc részem a sirályhátón lovaglás volt. Rumini nagyon bátor kisegér, ez a tulajdonsága a kíváncsiságával karöltve hajtja előre.

Jól esett elolvasni, olyan léleksimogató hatással volt rám.

mazsolafa>!
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Még mindig izgalmas és érdekes, a gyereket megvette kilóra, én még mindig hiányolok belőle valamit.

zamil>!
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Az első rész nagyon tetszett a kölyköknek, és nekem is élvezetes volt olvasni, de ez nagyon más volt. Nem nőt fel az előző részhez, és ezt a gyerekek is érezték, nekem is nehezemre eset folytatni a történetet. Lehet, hogy az újdonság varázsa múlt el. Azért a többit is idővel elővesszük.

dzsobacsi>!

– Dorinilla Szimonetta Hókristály! Hogy merészelsz idegeneket vezetni a váramba?!
Dori ezüstös arca hófehérre sápadt. Rumini bátorságát összeszedve előrelépett, mélyen meghajolt, és szóra nyitotta a száját. Nem félt, sőt, inkább jókedve kerekedett a találkozástól. Érezte, hogy ez a haragos úr egyáltalán nem gonosz. Szíve mélyén annyira megnyugodott, hogy legszívesebben hangosan felnevetett volna. De komoly maradt, még akkor is, amikor átfutott az agyán: igaza volt Dorinak, a teljes nevére tényleg kár lett volna több szót fecsérelni.

180. oldal, 15. fejezet-Dérkapu (Pagony, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: Rumini
Habók P>!

Balikó körbeszaglászott, aztán csalódottan legyintett.
– Úgy látszik, megfáztam. Csak nyers halszagot érzek.
Rumini fölényesen vigyorgott.
Amerre én vezetlek, komám, kandírozott füge és vanília illata terjeng.
Balikó nagyot nyelt.
– Ugye, megtalálod?
Rumini megnyugtató mosollyal hátba veregette náthás barátját.
– Számíthatsz rá,m. Édességről még nem maradtál le miattam.

Galléros Fecó

Kapcsolódó szócikkek: Balikó · Rumini
Snakey>!

– Látom kiürítették a raktárt.
Ajtony sóhajtott
– Ne is mondd. Semmit sem hagytak. és nem hogy kifizetnék, de még ők fenyegettek meg minket.- És a király? Nem lehet őt felkeresni? – kérdezte Rumini.
– Mit gondolsz, nem tettem volna meg, ha lehetne? – Förmedt Negró Ruminire.

Kisanna>!

A jól sikerült kaland felvillanyozta őket, és csokival a hasukban még azt sem bánták, hogy Negró parancsára egész délután a hajót kellett suvickolniuk, hogy reggel mikor befutnak a legközelebbi kikötőbe, Gleccser-völgybe, tisztának, rendesnek nézzen ki a Szélkirálynő ugyancsak lecsupaszított fedélzete.

Habók P>!

– Galléros uram, a barátai úgy bazsalyognak, hogy azt kell hinnem, hallgatóztak.
– Nem kizárt – dünnyögte Fecó…

Kapcsolódó szócikkek: Galléros Fecó
jagoka1984 P>!

A Jégvár kapujában ezüst ruhás őrség állta útjukat. Hubert Úr előre lépett, és felmutatta a gyémántokból kirakott, RJH betűkkel díszített helytartói aranygyűrűt. Az ezüst ruhások vigyázzba vágták magukat, a jéggel páncélozott várkapu feltárult.

jagoka1984 P>!

– Neked is van rettenetes neved?
– Van. Sajnos.
– És mi az?
Dori megállt, és Rumini szemébe nézett.
– Hidd el nekem, a Dori sokkal jobb. Kár erre több szót fecsérelni.

Cs_N_Kinga P>!

Telér Ivola. Fehér Ibolya – mondogatta Balikó. – igazán, Rumini, nem olyan nehéz összekeverni a kettőt.

Andii123>!

Rumini, te itt akarsz maradni Jégvárosban? Rumini sóhajtott.
– Nem minden nap ajánlják fel nekem, hogy lovagként éljek, egyek-igyak kedvemre, szolgáim legyenek, és ne kelljen súrolnom a padlót.

Rumini sorozat · Összehasonlítás