16. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján
75. legjobb gyermekkönyv könyv a molyok értékelése alapján

Rumini ​Zúzmaragyarmaton (Rumini 2.) 171 csillagozás

Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Berg Judit IBBY-díjjal kitüntetett Ruminije folytatódik! A Szélkirálynő nevű hajó ezúttal Zúzmaragyarmatra indul, ahol az egerek sosem látott bonyodalmakba keverednek: eltévednek, fekete sirályok és más alattomos lények támadnak rájuk, egy időre Negró lesz a kapitány, és Rumini megint eltűnik…

Eredeti megjelenés éve: 2007

Pagony, Budapest, 2018
292 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634103875 · Illusztrálta: Nagy Zoltán

Felixa P
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Jól kitalált szereplők, kaland, izgalom, csipetnyi ármány, rejtély. Néhány varázseszköz, különleges népek, és gördülékeny stílus. Ezek a hozzávalói egy jó gyermekkönyvnek…
Egy újabb könyv, amit simán be lehet sorolni a „nem lehet letenni” kategóriába. Köszönhető ez az írónő kreativitásának és fantáziájának. Ami a leginkább tetszik, az a kitűnően megalkotott karakterek és azok találó nevei. Ezek a névadások pedig a magyar nyelvi humor gyöngyszemei. Az illusztrációk pedig fantasztikusak.

tschilla
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Szuper izgalmas, fordulatos, azonnal el is kezdtük a következő részt. Imádom, ha egy gyerekkönyv ennyire szórakoztatja a felnőtt felolvasót is :)

FreeAngel
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Kedves kis egerünk ezúttal is kalandos utazáson vesz részt. Nekem ez a kötet nem tetszett most annyira, mint az első, de ez nem feltétlen a könyv hibája. Berg Judit remekül ír, szeretjük is. Aranyos volt a történet, izgalmakkal és csavarokkal teli, semmi rosszat nem tudok rá mondani, csak talán nem a megfelelő hangulatban találtunk egymásra ezzel a résszel.

Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Ez a harmadik Rumini-könyv, amit olvastam, és ez sem gyengébb a többinél, Van benne minden, ami egy gyereknek (vagy egy gyerekkönyveket szerető felnőttnek) kell – kaland, barátság, árulás, veszély, váratlan fordulatok, és a két rosszcsont, édességszerető hajósinas megint legény a talpán. (Csak a sorrenddel nem vagyok kibékülve. Ha Galléros Fecó naplóját nem olvastam volna már, zavart volna, hogy nem tudok szinte semmit a tábornokról, Ivoláról, a és a sirályokról.) Viszont szeretnék egy hómenyétet.

mazsolafa
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Még mindig izgalmas és érdekes, a gyereket megvette kilóra, én még mindig hiányolok belőle valamit.

Juca P
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Újabb izgalmas hajós kalandokról olvashatunk. Csupa rejtély és izgalom az utazás. A kedvenc részem a sirályhátón lovaglás volt. Rumini nagyon bátor kisegér, ez a tulajdonsága a kíváncsiságával karöltve hajtja előre.

Jól esett elolvasni, olyan léleksimogató hatással volt rám.

zamil
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Az első rész nagyon tetszett a kölyköknek, és nekem is élvezetes volt olvasni, de ez nagyon más volt. Nem nőt fel az előző részhez, és ezt a gyerekek is érezték, nekem is nehezemre eset folytatni a történetet. Lehet, hogy az újdonság varázsa múlt el. Azért a többit is idővel elővesszük.

KMReni P
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Az első kötet után nagyon vártuk az újabb könyvet.

Persze a fiaim imádták ezt is, és együtt izgultak Ruminivel és Balikóval.

De én valahogy annyira most nem voltam elvarázsolva. Nekem picit vontatott volt a történet, túl sok fejezeten keresztül nem történt szinte semmi érdemleges. Csak hajóztak, és már alig vártam, hogy megérkezzenek végre.

evic
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Elsősorban azért olvastam, mert érdekelt, hogy milyen az a könyv, amibe a 10 éves fiam annyira belefeledkezett. Milyen az a könyv, ami meghozza az áttörést, és a gyereknek ettől fogva már nem kényszer az olvasás, hanem valódi öröm, és kikapcsolódás? Ezen előzmények után én is belefeledkeztem, nekem is valódi öröm volt olvasni és teljesen kikapcsolódtam. Hatalmas dolog ez, szerintem…
Hozzáteszem, hogy az első kötetet két évvel ezelőtt olvasta, ami neki, akkor (8 évesen) még korai volt. Ez most viszont jókor jött, pár nap alatt kiolvasta, és a kalandokat nagyra értékelte.

koveli
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Rendkívül izgalmas, és szerethető történet!! Külön örülök, hogy magyar szerző tollából van! :) gyermekeknek és felnőtteknek is ajánlom!

dzsobacsi

– Dorinilla Szimonetta Hókristály! Hogy merészelsz idegeneket vezetni a váramba?!
Dori ezüstös arca hófehérre sápadt. Rumini bátorságát összeszedve előrelépett, mélyen meghajolt, és szóra nyitotta a száját. Nem félt, sőt, inkább jókedve kerekedett a találkozástól. Érezte, hogy ez a haragos úr egyáltalán nem gonosz. Szíve mélyén annyira megnyugodott, hogy legszívesebben hangosan felnevetett volna. De komoly maradt, még akkor is, amikor átfutott az agyán: igaza volt Dorinak, a teljes nevére tényleg kár lett volna több szót fecsérelni.

180. oldal, 15. fejezet-Dérkapu (Pagony, 2013)

Snakey

– Látom kiürítették a raktárt.
Ajtony sóhajtott
– Ne is mondd. Semmit sem hagytak. és nem hogy kifizetnék, de még ők fenyegettek meg minket.- És a király? Nem lehet őt felkeresni? – kérdezte Rumini.
– Mit gondolsz, nem tettem volna meg, ha lehetne? – Förmedt Negró Ruminire.

Kisanna

A jól sikerült kaland felvillanyozta őket, és csokival a hasukban még azt sem bánták, hogy Negró parancsára egész délután a hajót kellett suvickolniuk, hogy reggel mikor befutnak a legközelebbi kikötőbe, Gleccser-völgybe, tisztának, rendesnek nézzen ki a Szélkirálynő ugyancsak lecsupaszított fedélzete.

Habók P

Balikó körbeszaglászott, aztán csalódottan legyintett.
– Úgy látszik, megfáztam. Csak nyers halszagot érzek.
Rumini fölényesen vigyorgott.
Amerre én vezetlek, komám, kandírozott füge és vanília illata terjeng.
Balikó nagyot nyelt.
– Ugye, megtalálod?
Rumini megnyugtató mosollyal hátba veregette náthás barátját.
– Számíthatsz rá,m. Édességről még nem maradtál le miattam.

Galléros Fecó

Habók P

– Galléros uram, a barátai úgy bazsalyognak, hogy azt kell hinnem, hallgatóztak.
– Nem kizárt – dünnyögte Fecó…

jagoka1984 P

A Jégvár kapujában ezüst ruhás őrség állta útjukat. Hubert Úr előre lépett, és felmutatta a gyémántokból kirakott, RJH betűkkel díszített helytartói aranygyűrűt. Az ezüst ruhások vigyázzba vágták magukat, a jéggel páncélozott várkapu feltárult.

jagoka1984 P

– Neked is van rettenetes neved?
– Van. Sajnos.
– És mi az?
Dori megállt, és Rumini szemébe nézett.
– Hidd el nekem, a Dori sokkal jobb. Kár erre több szót fecsérelni.

Cs_N_Kinga

Telér Ivola. Fehér Ibolya – mondogatta Balikó. – igazán, Rumini, nem olyan nehéz összekeverni a kettőt.

Rumini sorozat · Összehasonlítás