65. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
77. legjobb gyermekkönyv könyv a molyok értékelése alapján

Rumini ​Zúzmaragyarmaton (Rumini 2.) 137 csillagozás

Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Berg Judit IBBY-díjjal kitüntetett Ruminije folytatódik! A Szélkirálynő nevű hajó ezúttal Zúzmaragyarmatra indul, ahol az egerek sosem látott bonyodalmakba keverednek: eltévednek, fekete sirályok és más alattomos lények támadnak rájuk, egy időre Negró lesz a kapitány, és Rumini megint eltűnik…

Eredeti megjelenés éve: 2007

Pagony, Budapest, 2019
248 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634101796 · Illusztrálta: Kálmán Anna
Pagony, Budapest, 2018
Pagony, Budapest, 2017
248 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634101796 · Illusztrálta: Kálmán Anna

Felixa P
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Jól kitalált szereplők, kaland, izgalom, csipetnyi ármány, rejtély. Néhány varázseszköz, különleges népek, és gördülékeny stílus. Ezek a hozzávalói egy jó gyermekkönyvnek…
Egy újabb könyv, amit simán be lehet sorolni a „nem lehet letenni” kategóriába. Köszönhető ez az írónő kreativitásának és fantáziájának. Ami a leginkább tetszik, az a kitűnően megalkotott karakterek és azok találó nevei. Ezek a névadások pedig a magyar nyelvi humor gyöngyszemei. Az illusztrációk pedig fantasztikusak.

Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Ez a harmadik Rumini-könyv, amit olvastam, és ez sem gyengébb a többinél, Van benne minden, ami egy gyereknek (vagy egy gyerekkönyveket szerető felnőttnek) kell – kaland, barátság, árulás, veszély, váratlan fordulatok, és a két rosszcsont, édességszerető hajósinas megint legény a talpán. (Csak a sorrenddel nem vagyok kibékülve. Ha Galléros Fecó naplóját nem olvastam volna már, zavart volna, hogy nem tudok szinte semmit a tábornokról, Ivoláról, a és a sirályokról.) Viszont szeretnék egy hómenyétet.

mazsolafa
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Még mindig izgalmas és érdekes, a gyereket megvette kilóra, én még mindig hiányolok belőle valamit.

zamil
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Az első rész nagyon tetszett a kölyköknek, és nekem is élvezetes volt olvasni, de ez nagyon más volt. Nem nőt fel az előző részhez, és ezt a gyerekek is érezték, nekem is nehezemre eset folytatni a történetet. Lehet, hogy az újdonság varázsa múlt el. Azért a többit is idővel elővesszük.

KMReni P
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Az első kötet után nagyon vártuk az újabb könyvet.

Persze a fiaim imádták ezt is, és együtt izgultak Ruminivel és Balikóval.

De én valahogy annyira most nem voltam elvarázsolva. Nekem picit vontatott volt a történet, túl sok fejezeten keresztül nem történt szinte semmi érdemleges. Csak hajóztak, és már alig vártam, hogy megérkezzenek végre.

evic
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Elsősorban azért olvastam, mert érdekelt, hogy milyen az a könyv, amibe a 10 éves fiam annyira belefeledkezett. Milyen az a könyv, ami meghozza az áttörést, és a gyereknek ettől fogva már nem kényszer az olvasás, hanem valódi öröm, és kikapcsolódás? Ezen előzmények után én is belefeledkeztem, nekem is valódi öröm volt olvasni és teljesen kikapcsolódtam. Hatalmas dolog ez, szerintem…
Hozzáteszem, hogy az első kötetet két évvel ezelőtt olvasta, ami neki, akkor (8 évesen) még korai volt. Ez most viszont jókor jött, pár nap alatt kiolvasta, és a kalandokat nagyra értékelte.

koveli
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Rendkívül izgalmas, és szerethető történet!! Külön örülök, hogy magyar szerző tollából van! :) gyermekeknek és felnőtteknek is ajánlom!

koviki
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Nem múlik a lelkesedésünk, pont ugyanolyan izgalmas volt, mint az első rész.

Rolika
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Nagyon izgalmas volt! Már az első rész is ilyen volt. Néha nagyokat lehet röhögni rajta és nagyon bele lehet élni magad. Én ajánlom mindenkinek.

timuska74
Berg Judit: Rumini Zúzmaragyarmaton

Ilyenkor bánom, hogy már nem vagyok gyerek. Eszméletlen jó volt. Tele izgamas kalanddal, figurákkal. Jó a humora is. Csak ajánlani tudom. Én felolvastam a gyerekeknek( még mindig szeretik, ha felolvasok nekik, pedig már 9 és 12 évesek), de én is élveztem, mert valószínűleg azért csak magamnak nem olvasnám el és kimaradnék egy ilyen jó élményből.

dzsobacsi

– Dorinilla Szimonetta Hókristály! Hogy merészelsz idegeneket vezetni a váramba?!
Dori ezüstös arca hófehérre sápadt. Rumini bátorságát összeszedve előrelépett, mélyen meghajolt, és szóra nyitotta a száját. Nem félt, sőt, inkább jókedve kerekedett a találkozástól. Érezte, hogy ez a haragos úr egyáltalán nem gonosz. Szíve mélyén annyira megnyugodott, hogy legszívesebben hangosan felnevetett volna. De komoly maradt, még akkor is, amikor átfutott az agyán: igaza volt Dorinak, a teljes nevére tényleg kár lett volna több szót fecsérelni.

180. oldal, 15. fejezet-Dérkapu (Pagony, 2013)

Snakey

– Látom kiürítették a raktárt.
Ajtony sóhajtott
– Ne is mondd. Semmit sem hagytak. és nem hogy kifizetnék, de még ők fenyegettek meg minket.- És a király? Nem lehet őt felkeresni? – kérdezte Rumini.
– Mit gondolsz, nem tettem volna meg, ha lehetne? – Förmedt Negró Ruminire.

Kisanna

A jól sikerült kaland felvillanyozta őket, és csokival a hasukban még azt sem bánták, hogy Negró parancsára egész délután a hajót kellett suvickolniuk, hogy reggel mikor befutnak a legközelebbi kikötőbe, Gleccser-völgybe, tisztának, rendesnek nézzen ki a Szélkirálynő ugyancsak lecsupaszított fedélzete.

Habók P

Balikó körbeszaglászott, aztán csalódottan legyintett.
– Úgy látszik, megfáztam. Csak nyers halszagot érzek.
Rumini fölényesen vigyorgott.
Amerre én vezetlek, komám, kandírozott füge és vanília illata terjeng.
Balikó nagyot nyelt.
– Ugye, megtalálod?
Rumini megnyugtató mosollyal hátba veregette náthás barátját.
– Számíthatsz rá,m. Édességről még nem maradtál le miattam.

Galléros Fecó

Habók P

– Galléros uram, a barátai úgy bazsalyognak, hogy azt kell hinnem, hallgatóztak.
– Nem kizárt – dünnyögte Fecó…

Rumini sorozat · Összehasonlítás