Rumini ​Ferrit-szigeten (Rumini 6.) 42 csillagozás

Berg Judit: Rumini Ferrit-szigeten

Amikor ​a Magyar Színház felkérte Berg Juditot, hogy írjon színdarabot Rumini kalandjaiból, az írónő rögtön egy egészen új Rumini-kalandot írt meg.

Szegény Rumini már a történet elején pórul jár: egy rablóbanda támadja meg a Szélkirálynőt, amire egyedül ő vigyáz. Azonban a hajósinas a rakomány helyett a saját, varázstárgyakkal tömött zsákját őrzi. Persze a kapitányt ez nem hatja meg, Rumininek, Negró közbenjárására, el kell hagynia a hajót. De nem azért ő a legtalpraesettebb egér a világon, hogy lemaradjon a hajóútról: potyautasként szökik vissza, ami számos mulatságos bonyodalom okozója. Még szerencse, hogy ott van Rumini, ugyanis a Szélkirálynő hamarosan igen nagy bajba keveredik, amikor a gyönyörűséges, üldözött ferritkirálylány a hajóra pottyan.

Végül nem csak a ferriteket kell Rumininek és Csincsilinek a gonosz lepkéktől megmenteni, de a hajó teljes legénységét is.

A lebilincselő történet nem véletlenül megy hónapok óta telt házzal a Magyar Színházban –… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Pagony, Budapest, 2012
102 oldal · ISBN: 9786155023804 · Illusztrálta: Kálmán Anna

Mariann_Czenema P
Berg Judit: Rumini Ferrit-szigeten

Nem volt olyan jó, mint a regények, talán mert rövid, talán mert nehezen tudok elképzelni egy két trükköt a színpadon. (pl. a láthatatlanná tévő kalapot, vagy a pillangóvá változást)
A nevek viszont még mindig zseniálisak, egyszerűen elképesztő amilyen jópofa személy és helyneveket képes Judit kitalálni :) pláne ennyit.
Az illusztráció helyes, Molyra gügyögős alakja meg nagyon szórakoztató.
Őszintén szólva a legjobban mégis az utószó tetszett, a színjátékról kifejtett szerzői vélemény.
Update: 2015 Mikulás:
ma láttuk színházban, nagyszerű, gyereket-felnőttet egyaránt szórakoztató produkció volt :))
Bővebben:

berlin
Berg Judit: Rumini Ferrit-szigeten

Színpadra írt szöveg, ami olvasva kevésbé teszi élvezhetővé a történetet egy 6-7 éves gyermek számára. A történettel nincs baj, sőt már meg is vettem a színházjegyeket. :)

eufrozina
Berg Judit: Rumini Ferrit-szigeten

Berg Judit fantasztikus képzeletvilágának semmi sem szab határt. Újra csodálatos kalandba csöppentünk a Szélkirálynő legénységével együtt. Színpadon biztosan nagyon pezsgő és látványos a darab. (Fel)olvasva azonban nehéz visszaadni a történet pörgését. Kálmán Anna színes illusztrációi segítenek elképzelni a színpadi látványt, bár nekem valamivel jobban tetszettek az előző kötetek fekete-fehér rajzai. A gyerekek imádták ezt a történetet is, de mivel színpadi darab, nem lehet annyira összetett, mint a regények világa.

csigahaju
Berg Judit: Rumini Ferrit-szigeten

Meg kellett barátkozni a formátummal, de aztán belejöttünk, és nagyon élveztük ezeket a kalandokat is. Mindenképpen színesíti, változatossá, teljesebbé teszi a Rumini köré felépült világot!

Laszlo_Molnar_2
Berg Judit: Rumini Ferrit-szigeten

Kerek, szórakoztató darab, amelyhez bár kellett egy bizonyos fokú érettség, hogy apa felolvasásában is élvezni tudjanak, akkor nagyon is jól szórakoztak rajta. Nagyon tetszett.

Bódizs_Boróka
Berg Judit: Rumini Ferrit-szigeten

Nagyon ötletes, hogy színdarabként van megírva! Én megnéztem színházban is, de jó volt, hogy előtte olvastam, ezt a nagyon izgalmas, fordulatos, és vicces könyvet.

Bahon
Berg Judit: Rumini Ferrit-szigeten

…legalább megtudták a gyerekek, hogy milyen a dráma!
Szeretettel hallgatták, mert remekül szórakoztak közben, ugyanis nagyon jó a cselekménye. A felolvasónak pedig külön kihívás!

petrozy
Berg Judit: Rumini Ferrit-szigeten

Lánykám (nagycsoportos) talált rá a könyvtárban és esténként 1-1 jelenetet olvastam fel neki belőle. Nem volt könnyű dolgom, mert színdarabot olvasni sem könnyű, nem még felolvasni egy öt éves gyermeknek, de szerencsére annyira jó a történet és olyan jól van megírva, hogy teljes rajongással várta az esti felolvasást a gyerkőc.
Folytatásként pedig már bele is kezdtünk az igazi első részbe, amit már könnyebb olvasnom, hiszen regény formában jelent meg. :-)

eperlany
Berg Judit: Rumini Ferrit-szigeten

Bár először idegen volt felolvasva a gyermekem számára a színdarab, mint műfaj, hamar megszokta, úgy fogalmazott, maga előtt látta, akár egy színházban lenne. Határozottan tetszett mindkettőnknek. Jószívvel ajánljuk.

Jesper_Olsen

RUMINI Kösz, nem. Lehetnél hálásabb is a megmentődnek.
CSINCSILI Feleséged ne legyek?
RUMINI Fúj! Ennyire azért nem kell hálásnak lenni.

Jesper_Olsen

RUMINI Most kéne az a mesterséges légzés vagy mi…
BALIKÓ Szájon át?
RUMINI (Gúnyosan) Nem. A fülén keresztül.

CSINCSILI Jól meggondoltad?
RUMINI (Vigyorogva) Nem szokásom.

Jesper_Olsen

KAPITÁNY Hogy kerülsz te ide?
NEGRÓ Hogy kerülsz te ide?
RUMINI Hiányoztál Negró, utánatok úsztam.
NEGRÓ Dobjuk a vízbe!

Rumini sorozat · Összehasonlítás