Rumini ​és a négy jogar (Rumini 3.) 88 csillagozás

Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Rumini ezúttal nyugatra utazik, ahol az Arany-tenger szigetvilágát négy nemzet lakja: a hódok, kígyók, teknősök és fénylények. Eddig békében éltek egymás mellett, de az egyik nép királya aljas csellel le akarja igázni korábbi szövetségeseit.

Ruminiék a viszály kellős közepébe csöppennek. Hamarosan kiderül: egyetlen reményük van csak a hazajutásra: ha a hódító ellen fordulva segítenek békét hozni a Hódszövetség négy népének.

De mit kell tenni akkor, ha saját társaik is ellenséggé válnak?

Eredeti megjelenés éve: 2009

Pagony, Budapest, 2013
328 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155291760 · Illusztrálta: Kálmán Anna

Véda MP
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Szerintem az eddig olvasott legjobb Rumini-kötet. Minden tiszteletem Berg Judité, mert a gyerek lerázhatatlan Rumini-fan lett, szülinapjára Rumini társast kért, és a suliban az olvasó percek alatt az épp aktuális Rumini kötetet olvassa, hurcolja magával mindenhová :)

cseri P
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Le kell borulni Berg Judit előtt, egyszerűen imádja a gyerek.

zamil
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Ez nem volt rossz. Valahol olvastam, valamelyik értékelésbe, hogy a páratlan Ruminik a jobbak. Ezzel eddig egyet kell értenem, bár a gyerekeknek ez nem tűnt fel.
Végig izgalmas volt a történet, nem volt üresjárat, nem laposodott el. Az új szereplők jól beleilleszkedtek a történetbe, érdekesek voltak. A jó karakterek szeretni valóak, a rossz karakterek meg elég gonoszak ahhoz, hogy várjuk a legyőzésük. A cselekményben jól kitalált fordulatok voltak és jól épültek bele a különböző varázslatos elemek.
Összességében jól sikerült darab, ajánlom a gyerekeknek és a szülőknek.

Muki75
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Ez a történet is nagyon klassz volt. Szerintem sokszor én jobban vártam az estéket, mint a gyerek. Izgalmas, fordulatos, nagyon fantáziadús kis történet, amit szerintem nem csak a gyerekek élveznek. Hamarosan elolvassuk a folytatását is.

Habók P
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Eddig talán a legjobb. Rumini és Balikó a szokott jó, de a szerelmes Galléros Fecó mindent visz!

Izolda +SP
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Pöpec, magával ragadó, szuper kalandos, fordulatos, remek, eredeti fordulatokkal teli, szerethető, így kell kérem gyerekkönyvet írni!

Sajtkukac94
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

A sorozatból idáig ezt a részt éreztem a legerősebbnek és legösszetettebbnek. A cselekmény gyerekkönyvhöz képest meglehetősen komplex volt.
Az újabb szereplők ismét nagyon szerethetőek voltak, a korábbiak közül kicsit sajnáltam, hogy a legénység nem igazán szerepelt legalábbis eddig megszokott formájukban.
Nagyon jó volt ismét a térkép, mert fejben elég nehézkes lett volna követni a különböző szereplők útvonalát.
Bár csak 3 részt terveztem olvasni egy kihíváshoz, viszont annyira megtetszett, hogy mostmár befejezem a sorozatot.

blankaveronika IP
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Ruminit nem lehet nem szeretni. Minden tiszteletem Berg Judité, aki csodálatos fantáziával és csavaros történeteivel elkápráztatja az olvasókat. Szeretném, ha meglenne a könyvtáramban az összes kötet.

szabszev
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Eddig ez a rész a kedvencem! Nagy ötlet volt a három forrás és a belőle képződő tavak mágikus tulajdonságai! Nagyon nevettem a kedves Negrón… Milyen jó lett volna, ha ilyen marad… A fénylények is nagyon aranyosak voltak, de hihetetlen volt Balikó kalandja is a teknőssel. Fantasztikus sorozat, megyek és gyorsan olvasom a következő részét! :-)

Esmeralda P
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Mestermunka! Isten éltesse Berg Juditot legalább száz évig, és írja tele a könyvespolcainkat!

Már említettem egy karcban, hogy nagyon finom áthallásokat éreztem a harmadik regényben- Tündér Lala, Harry Potter, sőt, a Gyűrűk ura varázsvilága is körüllengi, mint egy finom fátyol. Friss, kalandos, kerek, öröm felolvasni minden betűjét. Miután Ruminit még csak most léptették elő hajósinasból matrózzá, reményeim szerint még jópár kalandra elkísérhetjük :-) (A negyedik kötet e hónap végére várható) Van olyan fiúgyerekes család, aki még nem kóstolta??

Rumini sorozat · Összehasonlítás