Rumini ​és a négy jogar (Rumini 3.) 71 csillagozás

Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Rumini ezúttal nyugatra utazik, ahol az Arany-tenger szigetvilágát négy nemzet lakja: a hódok, kígyók, teknősök és fénylények. Eddig békében éltek egymás mellett, de az egyik nép királya aljas csellel le akarja igázni korábbi szövetségeseit.

Ruminiék a viszály kellős közepébe csöppennek. Hamarosan kiderül: egyetlen reményük van csak a hazajutásra: ha a hódító ellen fordulva segítenek békét hozni a Hódszövetség négy népének.

De mit kell tenni akkor, ha saját társaik is ellenséggé válnak?

Eredeti megjelenés éve: 2009

Rumini

8 tag · 3 karc · Utolsó karc: 2016. március 23., 23:53 · Bővebben

Véda MP
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Szerintem az eddig olvasott legjobb Rumini-kötet. Minden tiszteletem Berg Judité, mert a gyerek lerázhatatlan Rumini-fan lett, szülinapjára Rumini társast kért, és a suliban az olvasó percek alatt az épp aktuális Rumini kötetet olvassa, hurcolja magával mindenhová :)

cseri P
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Le kell borulni Berg Judit előtt, egyszerűen imádja a gyerek.

Izolda +SP
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Pöpec, magával ragadó, szuper kalandos, fordulatos, remek, eredeti fordulatokkal teli, szerethető, így kell kérem gyerekkönyvet írni!

blankaveronika IP
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Ruminit nem lehet nem szeretni. Minden tiszteletem Berg Judité, aki csodálatos fantáziával és csavaros történeteivel elkápráztatja az olvasókat. Szeretném, ha meglenne a könyvtáramban az összes kötet.

szabszev P
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Eddig ez a rész a kedvencem! Nagy ötlet volt a három forrás és a belőle képződő tavak mágikus tulajdonságai! Nagyon nevettem a kedves Negrón… Milyen jó lett volna, ha ilyen marad… A fénylények is nagyon aranyosak voltak, de hihetetlen volt Balikó kalandja is a teknőssel. Fantasztikus sorozat, megyek és gyorsan olvasom a következő részét! :-)

Esmeralda P
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Mestermunka! Isten éltesse Berg Juditot legalább száz évig, és írja tele a könyvespolcainkat!

Már említettem egy karcban, hogy nagyon finom áthallásokat éreztem a harmadik regényben- Tündér Lala, Harry Potter, sőt, a Gyűrűk ura varázsvilága is körüllengi, mint egy finom fátyol. Friss, kalandos, kerek, öröm felolvasni minden betűjét. Miután Ruminit még csak most léptették elő hajósinasból matrózzá, reményeim szerint még jópár kalandra elkísérhetjük :-) (A negyedik kötet e hónap végére várható) Van olyan fiúgyerekes család, aki még nem kóstolta??

Hermész
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Sodró lendületű, izgalmas kalandregény nem csak gyerekeknek, több szálon futó cselekménnyel. A végét kicsit izzadságszagúnak éreztem, de így is 5-ös! :-)

odibaby
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Zseniális – imádtam, a gyerekek nemkülönben. :-)

vadnarancs
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Fantasztikusak Rumini kalandjai! Egyre inkább biztos vagyok benne, ha egyszer úgy alakul, hogy lesz gyerekem az összes Rumini kötetet megveszem és olvasni fogok belőle neki esténként. :) Zseniális író Berg Judit, le a kalappal előtte. Engem minden könyve maximális leköt és kikapcsol. :)

dzsobacsi
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Eddig ez a legjobb Rumini könyv. Nagyon-nagyon tetszett. Izgalmas, fordulatos, sok ötlet van benne. A nevekben rengeteg a nyelvi lelemény és nagyon hangulatossá teszik a történetet. Bíborkorall Tohonyapark (az egyik helyszín), Foszforeszkó, Pilács, Szerpentinia, Omnitudor, Monília és folytathatnám a sort. Újabb varázseszközöket is megismerünk és Rumini meg Balikó megint új barátokra lelnek.
A következő rész olvasásra előjegyezve…

Rumini sorozat · Összehasonlítás