10. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján
50. legjobb gyermekkönyv könyv a molyok értékelése alapján

Rumini ​és a négy jogar (Rumini 3.) 131 csillagozás

Berg Judit: Rumini és a négy jogar Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Rumini ezúttal nyugatra utazik, ahol az Arany-tenger szigetvilágát négy nemzet lakja: a hódok, kígyók, teknősök és fénylények. Eddig békében éltek egymás mellett, de az egyik nép királya aljas csellel le akarja igázni korábbi szövetségeseit.

Ruminiék a viszály kellős közepébe csöppennek. Hamarosan kiderül: egyetlen reményük van csak a hazajutásra: ha a hódító ellen fordulva segítenek békét hozni a Hódszövetség négy népének.

De mit kell tenni akkor, ha saját társaik is ellenséggé válnak?

Eredeti megjelenés éve: 2009

Tagok ajánlása: 6 éves kortól

ISBN: 9789634105541
328 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634102502 · Illusztrálta: Kálmán Anna
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634105435 · Illusztrálta: Nagy Zoltán

Véda MP
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Szerintem az eddig olvasott legjobb Rumini-kötet. Minden tiszteletem Berg Judité, mert a gyerek lerázhatatlan Rumini-fan lett, szülinapjára Rumini társast kért, és a suliban az olvasó percek alatt az épp aktuális Rumini kötetet olvassa, hurcolja magával mindenhová :)

cseri P
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Le kell borulni Berg Judit előtt, egyszerűen imádja a gyerek.

zamil
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Ez nem volt rossz. Valahol olvastam, valamelyik értékelésbe, hogy a páratlan Ruminik a jobbak. Ezzel eddig egyet kell értenem, bár a gyerekeknek ez nem tűnt fel.
Végig izgalmas volt a történet, nem volt üresjárat, nem laposodott el. Az új szereplők jól beleilleszkedtek a történetbe, érdekesek voltak. A jó karakterek szeretni valóak, a rossz karakterek meg elég gonoszak ahhoz, hogy várjuk a legyőzésük. A cselekményben jól kitalált fordulatok voltak és jól épültek bele a különböző varázslatos elemek.
Összességében jól sikerült darab, ajánlom a gyerekeknek és a szülőknek.

mazsolafa
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Sokkal jobban tetszett, mint az előző kötet. Ott a történet sem igazán nyűgözött le minket. Na de ez kárpótolt. Rögtön belecsapunk a lecsóba és kalandokból kalandokba keveredünk. Köszönjük, nagyon jól szórakoztunk! :)

Muki75 P
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Ez a történet is nagyon klassz volt. Szerintem sokszor én jobban vártam az estéket, mint a gyerek. Izgalmas, fordulatos, nagyon fantáziadús kis történet, amit szerintem nem csak a gyerekek élveznek. Hamarosan elolvassuk a folytatását is.

Habók P
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Eddig talán a legjobb. Rumini és Balikó a szokott jó, de a szerelmes Galléros Fecó mindent visz!

Izolda P
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Pöpec, magával ragadó, szuper kalandos, fordulatos, remek, eredeti fordulatokkal teli, szerethető, így kell kérem gyerekkönyvet írni!

tschilla
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Szuper izgalmas volt ez a rész is, muszáj beszerezni rögtön a folytatást.

KMReni P
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Ismét egy nagyon klassz kalandban volt részünk (főleg, hogy közben meg is néztük a színdarabot is a Pesti Magyar Színházban – így még élvezetesebb volt)
Nagyon tetszett nekünk ez is, bár eddig még mindegyikért oda voltak a fiaim :)
Ismét találkoztunk új kihívásokkal, kalandokkal, új szereplőket ismerhettünk meg. Balikó és Rumini megint nem tudott kimaradni a kalamajkákból :) Imádtuk őket!

Imádjuk Berg Juditot! – mindannyian egyöntetűen :)

jagoka1984 P
Berg Judit: Rumini és a négy jogar

Írhatnám, hogy az eddigi legjobb Rumini volt. Valóban más volt, mint a többi, de ez csak azért, mert Rumini új vizekre „evezett”. Nagyon aranyos mese. Hosszú- hosszú ideig fog még Rumini a mindennapjaink részese lenni, tekintettel arra, hogy 1- 1 fejezet 1-1- este.

Maminti

– Nem tudhatod, hogy amit rettenetesnek vélsz, nem az életedet menti-e meg később- jelentette ki Omnitudor talányosan. – Mindenképpen minden éppen úgy történik, ahogy kell. Ahogy történnie kell.
Ábel Ruminire sandított. Ha nem rémítette volna a gondolat, hogy Omnitudorral együtt az utolsó jogar is Hodrik hatalmába kerülhet, kedve lett volna kinevetni az öreg teknőst, a sok nyakatekert bölcsességért.

Rumini sorozat · Összehasonlítás