Rumini ​és a látóüveg (Rumini) 49 csillagozás

Berg Judit: Rumini és a látóüveg

Vajon mi lehet az a látóüveg? Olyan, mint egy távcső? Vagy egy nagyító? Vagy valami ezeknél is izgalmasabb? Olvasd el önállóan Rumini kalandját, és megtudod!

A Most én olvasok!-sorozat kötetei szisztematikusan felépített, pedagógusi szakértelemmel megtámogatott szövegek azoknak a gyerekeknek, akik először szeretnék átélni az önállóan elolvasott könyv örömét. A Pagony legjobb szerzői különböző nehézségi szinteken írnak meséket, és gondoskodnak arról, hogy a kezdő olvasók kedves, izgalmas, vicces történetekbe feledkezve tehessék meg ezt a fontos lépést.

Eredeti megjelenés éve: 2022

Kiadói ajánlás: 5 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Most én olvasok! Pagony

Pagony, Budapest, 2022
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635871452 · Illusztrálta: Rátkai Kornél

Tarja_Kauppinen IP>!
Berg Judit: Rumini és a látóüveg

Egy kezdő olvasóknak szóló Rumini-történet, mely nehézségi szintje alapján valóban megfelelő ennek a korosztálynak, témáját tekintve az én értékrendem szerint kissé félelmetes. Arról szól, hogy milyen motiváció rejlik a különböző viselkedésformák mögött, pl aki undok, lehet, hogy azért az, mert valójában szomorú, az árus meg lehet, hogy át akar verni minket. Mindez igaz, valóban fel kell hívni a gyerekek figyelmét arra, hogy a világ nem maradéktalanul biztonságos, és hogy nem szabad mindenkiben megbízni, de szerintem azért még nem ebben az életkorban. A második felében a rablós rész kimondottan félelmetes lehet egy ekkora gyereknek. Nyolcévesen, ami a hivatalos besorolás teteje, már el lehet olvasni gyakorlásképpen, de egy öt-hatéves azért szerintem még inkább bízzon csak a világban, a fekete levessel ráér találkozni később is.

nicosia P>!
Berg Judit: Rumini és a látóüveg

Bevallom töredelmesen az első Rumini mesém volt, de sajnos nem győzött meg. Lehet, hogy más lenne, ha a sorozat közben olvasom el, de így önmagában kevés. A nagybetűs olvasmányokat nagyon szeretem. Ez a történet illeszkedik is a célhoz, viszonylag kevés és érdekes szöveg, egyszerű történet. A könyv jól olvasható. Viszont szerintem félelmetes, nincs megoldása, és teljesen nyitva maradt annak lehetősége, hogy a nagyfiúk továbbra is büntetlenül bánthassák a kisebbet. A látóüveg mint olyan érdekes, de érdekesebb lett volna, ha társul hozzá hogy üveg nélkül hogy lehet felismerni a motivációkat és az érzelmeket.

csgabi P>!
Berg Judit: Rumini és a látóüveg

Berg Judit Rumini és a látóüveg című kis kötete a Pagony Kiadó Most én olvasok sorozatában a Nagybetűs szinthez tartozik: soksok színes rajz és nagyon kevés szöveg jellemzi, a sikerélményt azonban megadja a kisgyereknek, hogy elolvasott egy egész könyvet. Ráadásul a történet sem valamiféle bugyuta mesécske, tanulsággal bír, amit a gyerek később hasznosíthat. Hiszen hogy is mondja a róka Antioine de Saint-Exupéry regényében, A kis hercegben? Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

Talán ezzel lehetne összefoglalni Rumini történetének lényegét, hiszen nem tudhatjuk, mi lakozik a másik szívében, a látszat sokszor megcsalhat bennünket, ha nem figyelünk oda.

Aranyosak voltak az illusztrációk, biztos vagyok benne, hogy nemcsak a Rumini-rajongó gyerekek fogják szívesen olvasni a kötetet, hanem azok is, akik esetleg még nem hallottam a bátor kisegérről. Jól eltalálta a szerző, mennyire szükséges egy kezdő olvasónak bonyolult szöveget a kezébe adni: érthető és világos volt a mese, pár mondat oldalanként nem fárasztja le a kicsiket, a rajzokról mégis sokat lehet mesélni, beszélgetni.

Érdeklődve várom, lesz e a sorozatban még több Rumini-történet.

link

Kiss_Julianna>!
Berg Judit: Rumini és a látóüveg

Csupa nagybetűs, most, olvasni tanuló gyerkőcöknek. Pár mondat egy egy oldalon. Három rövid, tanulságos mese Ruminivel.

Gelso>!
Berg Judit: Rumini és a látóüveg

Nagyon kedves és aranyos és tetejébe jószándékú kis könyv.
Történetkék a jófej és szófogadó, segítőkész felnövekvő kiskamasz Ruminiról, aki keresi az útját tapasztalatai alapján, de még elfogadja édesapja jótanácsait.
A három történet egy látóüveg köré illeszkedik, mindhárom történetben szerepe van, de a végső mondanivaló a tanulság és az érzelmi intelligencia alakulása, változása.
(Az első történetben megismerhetjük a látóüveg „működését”, a másodikban konkrét helyzetben mutatkozik meg, a harmadikban sajnos, el kell búcsúznunk tőle, de ettől még kerek történet áll elénk.)
Mindhárom történet tetszett, de talán a harmadik a leginkább.
A rajzok is nagyon tetszettek – Rátkai Kornél szupersztár illusztrátor, portrérajzolásban pedig verhetetlen!

olvasóbarát>!
Berg Judit: Rumini és a látóüveg

MAJD HASZNÁLOM AZ ESZEM, ÉN IS KI TUDOM TALÁLNI, KI MIT GONDOL. CSAK FIGYELNEM KELL!

Tesztolvasás volt. Déva unokám most elsős, neki szeretnék olyan könyvet venni, amit már egyedül is tud olvasni. A molyok segítettek, már több ötletet kaptam, a könyvtári könyveken tesztelem a javasoltakat. Ez a kötet a Pagony Most én olvasok! sorozatának része, a nagybetűs szint. Kevés szöveg, Rátkai Kornél kifejező rajzai, izgalmas, rövid történetek. A jövő héten már kinyit minden szegedi könyvtár és meg tudom nézni a többi kötetet is, aztán irány a könyvesbolt.

konyvolvaso>!
Berg Judit: Rumini és a látóüveg

Csupa nagy betűs, szép színes rövid olvasmány. Igazán kezdő olvasók részére készült , sok a kép, kevés a szöveg.3 fejezetből áll, mindegyiknek a saját mondanivalója megvan.
Egy kis gyakorlásnak nagyszerű az ifjú olvasóknak.

krlany I>!
Berg Judit: Rumini és a látóüveg

Szerintem szuper kis történet, ráadásul nem bugyuta. Van benne furfang meg tanulság is. Kezdő olvasóknak, nagy betűs szint, sok-sok kép. Ezzel tuti be lehet rántani a kölyköket az olvasósdiba.

Mariann_Czenema P>!
Berg Judit: Rumini és a látóüveg

A koncepciót értékelem, hadd olvasson kortársat az elsős gyerek; de úgy kell készíteni a pénztárcát, h összesen 50 darab NAGYBETŰVEL SZEDETT mondat kerül ennyibe.
(Illusztráció jópofa, csak sajnos én régimódi vagyok, még mindig az eredeti Kálmán Anna féle a kedvencem.)

Paulina_Sándorné P>!
Berg Judit: Rumini és a látóüveg

Aranyos történet, ami rávilágít arra, hogy mindig nézzünk a dolgok mögé. Nem mindig az, amit látunk, az az igaz.

Nikolett0907 P>!

Mielőtt Rimini apukája tengerre szállt, adott a fiának egy kerek üveglapot.

Rumini sorozat · Összehasonlítás