13. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján
27. legjobb gyermekkönyv iskolásoknak könyv a molyok értékelése alapján

Rumini ​Datolyaparton (Rumini 5.) 124 csillagozás

Berg Judit: Rumini Datolyaparton Berg Judit: Rumini Datolyaparton

A Szélkirálynő ismét útra kel, és ez az utazás, ha lehet, még az eddigieknél is kalandosabb. Rumini és barátai egy háborúskodás kellős közepébe csöppennek: a dzsungel különös népei állnak harcban a túlélésért. Galléros Fecó régi barátai, a mindenre elszánt ripacsok, a jó kedélyű denevérek, és az igazságtalanul száműzött trónörökös próbálják megmenteni Datolyapartot a végső pusztulástól, és ebben a Szélkirálynő legénysége is segítségükre siet. Vérszívó denevérek, cápák, egy ostoba selyemmajom király és egy titokzatos varázsló is nehezítik egér-tengerészeink küldetését. S hogy a baj még nagyobb legyen, egy kalóztámadás során maga a Szélkirálynő is odavész.

Eredeti megjelenés éve: 2011

400 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634107415 · Illusztrálta: Kálmán Anna
Pagony, Budapest, 2019

jagoka1984 P>!
Berg Judit: Rumini Datolyaparton

Egy újabb Rumini kötet, tele fordulatokkal, kalandokkal. Felnőttként is magával ragad a történet, történés. Rumini, aki mindig bajba kerül, és mindig , mindent meg tud oldani. ….

Habók P>!
Berg Judit: Rumini Datolyaparton

Rumini – szokása szerint – megint kemény helyzetekbe kerül, de ezúttal nem egyedül. És nemcsak egy hajót, hanem egy egész országot, szigetet kell megmentenie. (Tekintve, hogy sorozat, nem árulok el nagy titkot – sikerül.) Kicsit bonyolultabb volt a szokottnál a többszálas cselekmény, de nem vált a kalandok hátrányára. Legjobban – kávéfüggő lévén – Mokka sziget tetszett a kapucsínus szerzetesekkel, Szimpla testvérrel és a tudós Makkiátó apáttal de jó ötlet volt a gonosz Metamorf is. Kíváncsi vagyok, Riki továbbra is velük marad-e?

mazsolafa>!
Berg Judit: Rumini Datolyaparton

Nekem ez most korántsem volt olyan izgalmas, mint az előző kötetek. Itt már jobban kellett figyelni, mert 3 szálon futott a cselekmény (ez nehezítheti a megértést), de ez nem lett volna baj, viszont mi általában az egyik szálat untuk. Ennek ellenére kisgyerek állítása szerint ez a kedvenc kötete (bár eddig mindig az volt a kedvenc, amit aktuálisan olvastunk). Galléros Fecó viszont nagyon hiányzott.

Én_az_olvasó>!
Berg Judit: Rumini Datolyaparton

Aranyos, eseménydús történet ez, kalandregény a javából gyerekeknek, kiválóan alkalmas arra, hogy megszerettessük velük az olvasást.
Vannak benne gonosz, kedves, okos, lusta és mindenféle tulajdonsággal bíró szereplők különböző állatfajtákból. De egy közös célért, mint minden pozitív kicsengésű mesében, mindenki összefog és legjobb tudásával segíti a közösséget.
Nagyon tetszettek a személynevek a könyvben, igazán változatos és beszédes neveket kaptak a szereplők.

Izolda P>!
Berg Judit: Rumini Datolyaparton

Rumini még mindig szuper, bármennyire képtelenség, hogy minden útjukon belekeveredik valamibe. :)
A Mokka-szigeten és lakóin jókat nevettem: http://moly.hu/idezetek/581527
Egyetlen hiányérzetem van. Nincs Bojtos Benedeknek egy vagány lánya véletlenül?

Esmeralda P>!
Berg Judit: Rumini Datolyaparton

Sötét varázslatok, zöldes derengők, gyógyító szerzetesek. Ultra Miron, fekete gróf vs. Elbán herceg, kitagadott trónörökös. Mokka- sziget, Lovetta, a főváros, Bólé- tenger, Cukota- hasadék…
Hála Istennek, már készül a folytatás…

koveli>!
Berg Judit: Rumini Datolyaparton

Izgalmas, torokszorító kalandok, ez a kötet már nagyobb gyerekeknek való, mert nagyon szövevényes. De nekem nagyon tetszett!!!

berlin>!
Berg Judit: Rumini Datolyaparton

A gyerekek kiválóan követik, én néha el-elvesztem a részletekben… :)

unikornis83>!
Berg Judit: Rumini Datolyaparton

Rumini hozta a formáját és újabb galibába keveredett. Minden egyes kötet tud valami újat mutatni. Még mindig izgalmas és fordulatos. Egy biztos: Rumini mindig a jó oldalon áll, és a végén mindig győz!
Riki miatt nem ez lett a kedvencünk a sorozatból, de attól még nagyon tetszett!

Eftímea>!
Berg Judit: Rumini Datolyaparton

Rumini és Balikó ezúttal Galléros Fecó naplójának segítségévül deríti ki, mi is történik a Datolyapartot, ráadásul úgy, hogy egy koloncot is kapnak a nyakukba.

Izolda P>!

[Dundi Bandi] A mellette ücsörgő kapucsínus szerzetes láttán először megrémült, majd amikor alaposabban szemügyre vette a kávészemű, barna csuhás alakot, akaratlanul is elnevette magát.

Rumini sorozat · Összehasonlítás